Z localhost na serwer
Wyniki 1 do 3 z 3

Temat: Z localhost na serwer

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    20-02-2006
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny Z localhost na serwer

    Witam.
    Jak mogę to co zobiłam na lokalny kompie wsadzić na serwer (płatny-wiec obsługuje mysql, php)? Powiem, ze na lokalnym serwerze (vertigo) zrobilam sobie to, co chcialam uzyskac; zmiana templatki, teksty, menu i inne. Spakowalam tez sobie baze danych. Na platnym serwerze zainstalowalam od zera joomle. No i teraz mam klopot, w jaki sposob zaimporotwac z dysku lokalnego pliki (i ktore) tak, aby moja praca nie poszla na marne... W panelu administrujacym baze, juz jedna jest a dodanie jest niemozliwe. Utknelam i nie wiem co mam zrobic, proszę pomóżcie.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    W bazie wyczyścić tabele, przeslać do nich tylko dane.
    I oczywiście tabele z danymi, których nie ma (np. koponentów) - trzeba odpowiednio przygotować zrzut starej bazy.
    Pliki i katalogi przesłać na serwer w swoje miejsca.
    W zasadzie cała filozofia, poza problemem przesłania bazy (żeby się zgadzało kodowanie)
    No i ewentualną wcześniejszą poprawą ścieżek i adresów, jeśli gdzieś są bezwgzlędne ze starego serwera
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    20-02-2006
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    Wielkie dzięki za odpowiedź. Poszperałam jeszcze trochę na forum i znalazłam trochę inna metodę-zaimportowania wprost na serwer bazy danych. Przetestowalam to na razie na localhoscie i narazie wszystko jest w porządku. Czekam teraz na rozszerzenie uprawnien na phpadmin.

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •