Joomla 1.0.8pl - Strona 2
Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Wyniki 11 do 20 z 58

Temat: Joomla 1.0.8pl

  1. #11
    Opiekun forum
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    3 743
    Punkty
    131

    Domyślny

    Cały czas czekamy na uwagi, uzupełniane są jeszcze przykłady. Mogę tylko powiedzieć że wkrótce, to znaczy jak nic dużego nie wyjdzie 2-3dni

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Debiutant
    Dołączył
    28-02-2006
    Wpisy
    8
    Punkty
    14

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Viking
    Templatka została wydana przedwcześnie ;] tutaj można pobrać wersje beta przeznaczoną do testów. a tutaj obejrzeć w działaniu.
    A propos templatki Romana chciałbym wtrącić swoje 3 grosze.
    Fajnie, że pojawiają się templatki zrywające z archaicznym projektowaniem w oparciu o tabele, ale autor polskiej wersji templatki nie ustrzegł się kilku błędów:
    1. w nowej wersji nie wiedzieć czemu na samym początku pojawia się znacznik <big></big> ?????
    2. znacznik <center> występuje w kodzie dwukrotnie (owszem w wersji XHTML 1.0 Transitional można go jeszcze użyć), ale w takim razie, czemu ma służyć css?
    3. <body id="body">? a nie prościej byłoby napisać <body> i w arkuszu styli odwołać się bezpośrednio do znacznika?
    4. propnuję sprawdzić arkusze stylów w validatorze css http://jigsaw.w3.org/css-validator/

    Tak poza tym, to dobrze, że pojawiają się takie templatki. Na dzień dzisiejszy w Joomli najbardziej drażni mnie kod html, który generuje. Wiem, że do wykonania jest wiele pracy. Poprawne formatki zrobione wg. standardów to kropla w morzu potrzeb. Bo co z tego, jeżeli templatka jest bez tabelek, jak na nich opiera się kod generowany przez komponenty i moduły.

    A przecież kod strony zrobiony zgodnie ze standardami to przecież większa wydajność całego systemu, mniejsze objętościowo pliki (z pewnością ważne dla tych co mają serwisy na kontach z ograniczonym transferem) i co również istotne, lepsze pozycjonowanie w przeglądarkach.

    Przyglądałem się planom rozwojowym Joomli i widzę, że nadchodzi lepsze. Czekam na moment kiedy warstwa prezentacji zostanie całkowicie odseparowana od warstwy logicznej. Wtedy IMHO Joomla będzie wreszcie dobrym CMS'em.

  4. #13
    Ekspert forum Viking awatar
    Dołączył
    13-10-2005
    Skąd
    Berlin
    Wpisy
    720
    Punkty
    300

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez piwo
    1. w nowej wersji nie wiedzieć czemu na samym początku pojawia się znacznik <big></big> ?????
    Potrzebowalem jakis znacznik jako celownik dla javascriptu

    Cytat Wysłane przez piwo
    2. znacznik <center> występuje w kodzie dwukrotnie (owszem w wersji XHTML 1.0 Transitional można go jeszcze użyć), ale w takim razie, czemu ma służyć css?
    Lenistwo ale to dopiero beta

    Cytat Wysłane przez piwo
    3. <body id="body">? a nie prościej byłoby napisać <body> i w arkuszu styli odwołać się bezpośrednio do znacznika?
    Nie poniewaz wraper i edytor tez ma swoje body - nie mowiac o ewentualnym podlaczeniu forum

    Cytat Wysłane przez piwo
    4. propnuję sprawdzić arkusze stylów w validatorze css http://jigsaw.w3.org/css-validator/
    Znam, patrzylem - choc nie zagladam po kazdej zmianie
    overflow-x obsluguja wszystkie glowne przegladarki oprocz Opery.

    Cytat Wysłane przez piwo
    Tak poza tym, to dobrze, że pojawiają się takie templatki. Na dzień dzisiejszy w Joomli najbardziej drażni mnie kod html, który generuje. Wiem, że do wykonania jest wiele pracy. Poprawne formatki zrobione wg. standardów to kropla w morzu potrzeb. Bo co z tego, jeżeli templatka jest bez tabelek, jak na nich opiera się kod generowany przez komponenty i moduły.
    Mnie tez to drazni tym bardziej ze musialem uzywac absurdalych semantycznie mykow by to okielznac
    Jak skutecznie otrzymywać odpowiedzi na pytania zadawane na forach RTFM STFW
    Jobs in IT
    _____________________________________
    navigare est necesse, vivere non est necesse!

  5. #14
    Ekspert forum Viking awatar
    Dołączył
    13-10-2005
    Skąd
    Berlin
    Wpisy
    720
    Punkty
    300

    Domyślny

    Najwazniejszego zapomnialem! Strasznie dziekuje że zadala(e)s sobie trud zeby to przejzec!!!
    Jak skutecznie otrzymywać odpowiedzi na pytania zadawane na forach RTFM STFW
    Jobs in IT
    _____________________________________
    navigare est necesse, vivere non est necesse!

  6. #15
    Debiutant
    Dołączył
    24-02-2006
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny drobiazgi

    1. Podczas instalacji wersja się przedstawia jako 1.07.PL
    2. W Admin - użytkownik - jest "Edytor uźytkownika" a w podpowiedzi także
    "Wybierz edytor WYSIWYG dla tego uźytkownika"
    Ostanio edytowane przez kubaszek : 01-03-2006 07:17

  7. #16
    Opiekun forum
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    3 743
    Punkty
    131

    Domyślny

    Co do 1. to chyba myslisz wersje instalatora jak sie wyswietla u góry z wersja Joomli
    Co do 2. będzie poprawione
    Dzięki

  8. #17
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Nie myli, już jest poprawione
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  9. #18
    Debiutant
    Dołączył
    27-02-2006
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny

    Nie wiem czy to ma znaczenie, ale przy logowaniu admina (po wybraniu z menu administrator) w standardowo pojawiającym się podpisie "Joomla! wolnym oprogramowaniem udostępnianym dostępnym na warunkach licencji GNU/GPL." kliknięcie w GNU/GPL otwiera tą samą stronę.
    pozdro

  10. #19
    Debiutant
    Dołączył
    05-03-2006
    Wpisy
    10
    Punkty
    10

    Domyślny to co znalazłem

    Notice: Undefined property: COMP_TRASH_NUMBER in /home/space/public_html/portal/administrator/components/com_trash/admin.trash.html.php on line 250
    :
    13
    w momencie usuwania rzeczy z kosza

  11. #20
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Dzięki, poprawione
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •