Zamiast "Wstecz" - grafika
Wyniki 1 do 9 z 9

Temat: Zamiast "Wstecz" - grafika

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    09-05-2007
    Wpisy
    13
    Punkty
    10

    Domyślny Zamiast "Wstecz" - grafika

    Witam. Niestety dostałem polecenie żeby zmienić przycisk "Wstecz" na odpowiadającą mu grafike. Dlatego mam pytanie gdzie (w jakim pliku) znajde klase/funkcje odpowiadającą za wyswietlanie przycisku "Wstecz". Chce zamiast teskt wstawić jakiegoś gifa. W content nie znalazłem. Jeżeli ktoś ma jakieś sugestie to bede wdzięczny. Pozdrawiam.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyjadacz magdaa awatar
    Dołączył
    04-10-2006
    Skąd
    Włocławek
    Wpisy
    768
    Punkty
    163

    Domyślny

    to raczej jest do wykonania w kodzie templatki. Dlatego przenoszę temat do szablonów graficznych, a tam może ktoś udzieli takiej informacji.
    1. Zanim zadasz pytanie - poszukaj na forum - być może ktoś już miał taki problem i go rozwiązał.
    2. Jeśli nie - sprawdź, czy odpowiedź nie znajduje się na Joomla!Wiki

    Polskie Centrum Joomla!
    pozdrawiam - Magda

    Shine On You Crazy Diamond ...

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    09-05-2007
    Wpisy
    13
    Punkty
    10

    Domyślny

    Nie wydaje mi się żeby z tym miała cos wspólnego templetka ale się nie znam więc z pokorą czekam na odp;-)

    Myśle tylko że sposów wyświetlania raczej na 100% nie znajduje się w żadnym z plików szablonu. Ładowane jest to przecież z: <?php include ("mainbody.php"); ?>.

    Oczywiście wiem ze moge sobie to w kodzie wstawic sam (javascript:history.gp(-1)) i wyłaczyć wyświetlanie w panelu joomlowskiego "wstecz" ale to kiepskie rozwiazanie bo w widoku bloga bede mial nad każdym naglowkiem artykułu przycisk "wstecz" (zyczenie klienta zeby bylo na gorze).

    Pozdrawiam

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    No to, skoro Ci "się nie wydaje", to szukaj wiatru w polu albo rób po swojemu. Proszę się zapoznać z podstawami tworzenia szablonów dla Joomla!
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    09-05-2007
    Wpisy
    13
    Punkty
    10

    Domyślny

    I po co te nerwy? Przecież nic złego nie napisałem. Jak kogoś interesuje rozwiązanie to należy pogrzebać w includes/joomla.php i tam zmienić co trzeba.

    Pozdrawiam i przepraszam jak uraziłem kogos;-)

  7. #6
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Opowiadasz Mistrzu bajki!
    Nigdzie w skryptach grzebać nie trzeba. Trzeba odpowiednio określić właściwości .back_button w arkuszu stylów.
    A zdenerwowanie? Moderator Ci pisze, że w szablonie, więc raczej wie, co pisze. Można dopytać o szczegóły.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  8. #7
    Nowicjusz
    Dołączył
    09-05-2007
    Wpisy
    13
    Punkty
    10

    Domyślny

    Moze zle sie wyrazilem, sorry. Nie chcialem zeby to zabrzmialo jakbym poprawial moderatora. Szanuje wasza wiedze (zwlaszcza wiedze Zwiastuna - z jego postów wiele sie dowiedzialem) i jezeli urazilem to przepraszam.
    Pokornie przyznaje sie do bledu:-) Pozdrawiam i nastepnym razem sie zastanowie zanim cos napsize:-)

  9. #8
    Nowicjusz
    Dołączył
    09-05-2007
    Wpisy
    13
    Punkty
    10

    Domyślny

    To teraz, wiedzac juz ze moje rozwiazanie jest kiepskie mam pytanie jak zmienic za pomoca css templatki. Bo żeby zastapic tekst grafika musze pozbyć się tekstu i wstawic grafike w css templatki? Bo nie wiem czy dobrze rozumiem.

    sorry za post pod postem

  10. #9
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    No, przecież nie o to chodzi, co byś się tu tłumaczył uniżenie! Prawo do błędów ludzkie prawo.
    We właściwościach .back_button w pliku CSS ustawiasz:
    background-image: url(sciezka do obrazka) no-repeat 0 0; (zamiast 0 0 znajdź najlepsze ustawienie)
    Tekst odnośnika proponuje zostawić, ale na upartego możesz go wyciepać poza stronę właściwością: text-indent:-9999px (to jest złe rozwiązanie ze względu na standardy dostępności)
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •