prawa do plików user i group
Wyniki 1 do 5 z 5

Temat: prawa do plików user i group

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    17-05-2007
    Wpisy
    11
    Punkty
    10

    Domyślny prawa do plików user i group

    witam
    kolejny raz jestem zmuszony prosić was o pomoc, mam nadzieję, że to już ostatni raz, bo pewnie wnerwiam banalnymi pytaniami :mad:

    mój ostatni problem polega na tym, że komponent expose po przeniesieniu całej joomli do katalogu głównego / z innego katalogu przestał wyswietlać nowo dodawane pozycje - widzę dlaczego tak jest, mianowicie wszystkie "stare" pliki w katalogu expose mają użytkownika i grupę "domena" a wszystkie nowe maja inną nazwę uzytkownika i grupę np. "www-data" - żeby było smieszniej nie umiem zmienić poprzez fireftp, ani też przez joomlaxplorera praw do tych nowych plików, nie reagują na żaden chmod - czy możecie mi podpowiedzieć, jak nadać tym nowym plikom takie same "parametry" jak stare pliki - dodam jeszcze gwoli wyjaśnienia, ze wgrywam te pliki poprzez managera z expose - on je uploaduje, robi resize i...koniec - plików nie widać ani w manager ani w galerii na stronie.
    jesli wyjasnienie tego jest skomplikowane i zajeło by wam zbyt wiele czasu, to może chociaż ktoś będzie tak uprzejmy i napisze jakiegoś linka gdzie mógłbym poczytać i czegoś się dowiedzieć

    pozdrawiam

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Zwrócić się z prośbą do administratora serwera. Zmiany własności plików nie dokonasz z poziomu interfejsów użytkownika
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    17-05-2007
    Wpisy
    11
    Punkty
    10

    Domyślny

    czy to oznacza, że chcąc dodać w tej chwili jakiekolwiek zdjęcie do galerii w expose, będę musiał prosić administratora o zmianę właściciela pliku? on mnie przestanie lubić !!! i po pewnym czasie może mi dać w :eek: - czy moge jeszcze wykorzystać twą cenną wiedzę - przecież to joomla a raczej jej komponent ładuje te pliki na serwer - dlaczego nadaje im innego właściciela? i to takiego , którego potem nie może sama odczytać, pomimo, że chmod jest na 777 - czy to ma związek z tym przeniesieniem joomli ?

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    FTP jest innym protokołem niż HTTP. Zmieniałeś za pomocą FTP lokalizację. FTP zmienił właściciela. To najkrócej mówiąc. Sprawdź po zmianie, jakiej dokona administrator. Powinno zagrać. Jeśli nie - pozostanie Ci ponowna instalacja dodatku.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    17-05-2007
    Wpisy
    11
    Punkty
    10

    Domyślny

    tak zrobię jak mi radzisz - dziękuję za pomoc i dobrej nocy

    pozdrawiam

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •