nowi użytkownicy i administratorzy
Wyniki 1 do 8 z 8

Temat: nowi użytkownicy i administratorzy

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    25-10-2005
    Wpisy
    2
    Punkty
    10

    Domyślny nowi użytkownicy i administratorzy

    Dopiero zaczynam prace z joomla i wszystko było super do momentu kiedy rozpoczęłam tworzenie użytkowników o różnych rangach...
    W panelu administratora wyświetla mi się tylko superadmin a pozostałych niewidać (ale są bo się da zalogować przez głowną strone).
    Nie da się również zalogować do panelu administracyjnego nowymi administratorami

    Gdzie może tkwić problem?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Pewnikiem w jakichś błędach instalacji. Bo co mogłoby być jeszcze powodem, to na podstawie info, jakiego udzieliłeś, nie sposób rozstrzygnąc.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    05-11-2005
    Wpisy
    11
    Punkty
    10

    Domyślny nowi użytkownicy i administratorzy

    Witam, mam dokładnie ten sam problem :mad: Nawet ustawiłem wysyłkę maili przy zakładaniu nowego użytkownika i jak najbardziej dostałem maila, natomiast użytkownika nadal w panelu nie widać. Jeżeli to błąd w instalacji lub konfiguracji, to jaki?

  5. #4
    Nowicjusz
    Dołączył
    05-11-2005
    Wpisy
    11
    Punkty
    10

    Domyślny hehe

    Ciekawostka, sprawdź maryziu czy też tak masz. Widać tylko Administratora, ale na dole stoi jak byk: " Results 1 - 3 of 3", czyli, że dwaj pozostali są 'widziani' tylko z nieznanych mi (jeszcze) powodów nie wyświetlani.

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    30-10-2005
    Wpisy
    22
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dziwne, że taki błąd pojawia się przy tworzeniu usera z panelu admina. Niemniej być może instalowaliscie Joomla! nieoryginalną (czyli taką, w której ktoś ingerował w kod i może cos spierniczył.

    Aby to wykluczyć wystarczy sprawdzić czy po utworzeniu użytkownikach są wszystkie tabele wypełniane, czyli wystarczy przeczytać topic http://forum.joomla.org/index.php/topic,8374.0.html w którym opisałem wszystkie powiązania bardzo dokładnie. W razie niejasności służę pomocą

  7. #6
    Debiutant
    Dołączył
    25-10-2005
    Wpisy
    2
    Punkty
    10
    U mnie wygląda to dokładnie tak jak opisał to Zbuko i ten problem jest opisany w topicu zacytowanym przez artiego.

    Zainstalowałam ponownie Joomla!, tym razem dla pewności ściągnełam plik z joomla.pl ale problem się powtórzył

    Co zrobić, żeby przy każdym nowym użytkowniku nie poprawiać tego błędu ręcznie?

  8. #7
    Nowicjusz
    Dołączył
    05-11-2005
    Wpisy
    11
    Punkty
    10

    Domyślny

    Mam rozwiazanie, chociaż trochę słabe ;) Otóż po zainstalowaniu wszystkiego od nowa na świeżo zainstalowanej Fedorze 4 wszystko działa jak należy. Co może być przyczyną? Podejrzewam wersję MySQL-a, bo tylko to jest różne w porównaniu z Windowsem, czyli na Linuchu jest 4, a na Windzie 5. Nie mam czasu się wgryzać w różnice, pewnie wystarczy zmienić jakąś opcję w konfiguracji, ale skoro działa na linuchu, to mi wystarczy, i tak stronka działa na moim serwerze tylko do momentu jej dokończenia i wrzucenia na hosta.

  9. #8
    Nowicjusz
    Dołączył
    30-10-2005
    Wpisy
    22
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez maryzia
    Zainstalowałam ponownie Joomla!, tym razem dla pewności ściągnełam plik z joomla.pl ale problem się powtórzył
    A z Joomla.org ?

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •