jak wstawic pdf np do artykułu?
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 20

Temat: jak wstawic pdf np do artykułu?

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    12-07-2007
    Wpisy
    32
    Punkty
    10

    Domyślny jak wstawic pdf np do artykułu?

    wiem ze mozna wstawiac pdfa... pisze to w artykule "dodawanie grafiki" ale ja pytam jak? Istnieje moze jakis moduł? spotkał sie juz ktos z takim problemem?

    za pomoc z góry dziekuje !

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Boblioteka mediów
    A odnośnik do pdfa jak każdy inny
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    12-07-2007
    Wpisy
    32
    Punkty
    10

    Domyślny hmm

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    Boblioteka mediów
    A odnośnik do pdfa jak każdy inny
    mam rozumiec ze jest mozliwosc wstawic plik poprzez menu rozwijane znajdujace sie po prawej w sekcji grafika i poprostu mozna wstawic jak normalny jpg ? czy nalezy generowac link tego pdfa i dopiero poźniej go recznie wstawic do kodu html danego artykulu?

    swoją drogą ciekawe czy to co teraz napisalem jest zrozumiale

    pozdrawiam

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Oczywiście, że należy generować link i wstawić do artykułu
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5
    Przeglądacz
    Dołączył
    12-07-2007
    Wpisy
    32
    Punkty
    10

    Domyślny hmm

    ok wygenerowalem... wstawilem... ale pojawia sie komunikat( chociaz wczytalem plik pdfa na serwer...) tresc :

    You don't have permission to access the requested object. It is either read-protected or not readable by the server.

    Jest to wina moze zle ustawionych chmodów?

    Nie ma jakis modułów na mniej problemowe wstawianie plików? bo generalnie te pliki ma wstawiac klient strony samodzielnie... i taka zabawa w generowanie linków i wstawianie ich moze byc kłopotliwa...

    pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi

  7. #6
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Powiem tak: nie podejmuj się zleceń dla klientów na systemie, którego nie znasz.
    Ciekaw jestem również, skąd się bierze u wielu początkujących użytkowników tego forum przekonanie, że "najprościej zapytać, po to jest forum".
    a) równie prosto można wrzucić kawałek błędu w szukajkę forum i znaleźć już istniejące odpowiedzi.
    b) równie prosto można wywołać sobie stronę www.translation.pl i przetłumaczyć tych parę wyrazów.
    c) równie prosto jest trochę wysilić główkę i pooglądać np. edytory, które oferują różne zabawne funkcje, między innymi linkowanie czego dusza zapragnie.

    Kto pyta, nie błądzi racja. Ale są pytania-problemy i pytanka!
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  8. #7
    Debiutant
    Dołączył
    29-10-2009
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny Ale pomoc... niech mnie... i to od samego administratora

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    Powiem tak: nie podejmuj się zleceń dla klientów na systemie, którego nie znasz.
    Ciekaw jestem również, skąd się bierze u wielu początkujących użytkowników tego forum przekonanie, że "najprościej zapytać, po to jest forum".
    a) równie prosto można wrzucić kawałek błędu w szukajkę forum i znaleźć już istniejące odpowiedzi.
    b) równie prosto można wywołać sobie stronę www.translation.pl i przetłumaczyć tych parę wyrazów.
    c) równie prosto jest trochę wysilić główkę i pooglądać np. edytory, które oferują różne zabawne funkcje, między innymi linkowanie czego dusza zapragnie.

    Kto pyta, nie błądzi racja. Ale są pytania-problemy i pytanka!
    Witam wszyskich
    ad a) po to właśnie jest forum... aby pytać. Nie każdy z użytkowników jest aroganckim administratorem!
    ad b) zgadzam się zupełnie, ale nie każdy wie o tym i można to spokojnie zasugerować a nie pienić się.
    ad c) fakt, ale czasem lepiej posłuchać ludzi mądrzejszych, którzy mogą swoim doświadczeniem z edytorami coś zaproponować a nie tylko się wymądrzać - to potrafi każdy.

    I dlaczego podejrzenie, że to zlecenie płatne... to już stron dla siebie nie można robić?

    Sorki, ale także wpisałem sobie w wyszukiwarkę "joomla pdf w arykule" i klik link do tego wątku, ale zamiast odpowiedzi na proste pytanie mam mądralę w randze administratora... tak to ja też mogą nim zostać i w ten właśnie sposób odpowiedzieć na każde pytanie.
    Tak naprawdę to albo odpowiadamy na pytania albo je kasujemy jako zbyteczne, bo mój przykład dowodzi, że tylko czas się marnuje na takich tematach.
    Jako, że dzisiaj dzień zacząłem kiepsko to i mogę się trochę wyżyć.. tak jak zapewne Pan Administrator
    Jeszcze dodam, że na bank nikt (no może maleńka grupa tylko zna) nie zna wszystkich rozwiązań i wszystkich możliwości systemu, więc czy ty je znasz? I czy budujesz strony komercyjnie?
    Sorki jeszcze raz, ale wkurzają mnie takie odsyłające wpisy w wątkach, bo przeszukiwanie forum to ciągłe spotykanie takiego zachowania. Gdyby odpowiedzi (nawet te banalne) były udzielane zawsze to i pytań było by mniej bo od razu można by było znaleźć rozwiązanie, a tak ludzie po kilku sprawdzeniach wątków piszą nowy w których na nowo to samo przemądrzałe bicie piany.
    Dziękuje i pozdrawiam.
    Grzegorz
    ps. niestety nie znam odpowiedzi - ta odpowiedz to tylko mini protest na aroganckie zachowanie zaawansowanych użytkowników
    Aha i po mimo, że to stary post to nie wiele się zmieniło... leży pusty i wkur..

  9. #8

  10. #9
    Senior PeFik awatar
    Dołączył
    18-02-2007
    Skąd
    Miasto Stu Mostów
    Wpisy
    5 465
    Punkty
    241

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez alertgre Zobacz wiadomość
    Nie każdy z użytkowników jest aroganckim administratorem!
    Tak się składa, że większość z nas jest chole...mi administratorami, szczególnie jak widzi twoje odpowiedzi. Czasami powinno się zaczynać od JED i wpisywać proste zapytania w stylu "PDF", nie zapominaj że szuka nadal komputer a nie ludzki mózg.

    NEXT-> Poszukaj na JED dodatku: Embed PDF - powinno rozwiązać twój problem, a dodatkowo osoby nie będą musiały ściągać PDF, aby go przeczytać

    p.s.
    Gdyby odpowiedzi (nawet te banalne) były udzielane zawsze to i pytań było by mniej bo od razu można by było znaleźć rozwiązanie
    .. cóż widać, że nigdy nie administrowałeś forum. Bo te same pytania pojawiają się tutaj średnio co kilka/kilkanaście dni.
    Ostanio edytowane przez PeFik : 05-10-2010 16:00
    Współautor bloga o systemie Joomla! -> blog.elimu.pl < oraz kilku książek i artykułów o tym CMS.

  11. #10
    Debiutant
    Dołączył
    29-10-2009
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny Fakt

    Fakt, nie administrowałem nigdy tak wielkiego forum i wyobrażam sobie, że to ciężka praca. Ale zawsze byłem przekonany, że administratorzy mają na celu zachowanie porządku i ładu. Usuwaniu niepotrzebnych tematów, wyprowadzania na prostą pokręconych wątków itp.
    Niestety w moim przekonaniu, zakańczanie tematu poradą - szukaj sobie dalej - jest tylko tworzeniem pustych wątków nie mających żadnych wartości merytorycznych. Więc taki np. wątek stary jak świat i nie przynoszący żadnych korzyści powinien być usunięty w otchłań niebytu tak aby nie wyskakiwał na pierwszych pozycjach w google. Jak napisałem wcześniej, dzień mi się zaczął bardzo nieszczególnie i taki oto post nasmarowałem.
    Nie obrażajcie się adminstratorzy i pracujcie w spokoju. Apeluję jednak - usuwajcie takie ślepe uliczki - będzie to i dla was z korzyścią, gdyż trafność zapytań/odpowiedzi się zwiększy.
    Pozdrawiam i dziękuje PeFik
    ps. już nie trolujmy tematu
    Do zobaczenia na innych wątkach
    Jeśli kogoś uraziłem to sorki

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •