Kalkulator
Wyniki 1 do 9 z 9

Temat: Kalkulator

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    22-07-2007
    Wpisy
    15
    Punkty
    11

    Domyślny Kalkulator

    Witam!!!
    Mam prośbę - czy ktoś zna jkiś kalkulator na stronę? Może to być jakiś dodatek do joomla albo inny skrypt który mógłbym umieścić na innej stonce i w joomli umieścić np jako wraperr.
    Chodzi mi dokładnie o to żeby liczył to:
    W tabeli umieszczone są rodzaje usług fotograficznych np:
    plener
    ślub
    i chciałbym żeby przy każdej usłudze można było wpisać ilość zdjęć jakie ktoś chce wykonać w danej usłudze np plener - 40 szt, ślub 50 szt
    i żeby temu komuś przeliczyło ile płaci za każdą usługę (chciałbym mieć wprowadzoną cenę jednostkową i żeby liczyło po wpisaniu liczby zdjęć)
    Ponadto chciałbym aby po wpisaniu liczby zdjęć w różne usługi po pokazaniu ile z każdą usługę i żeby można wtedy wybrać które usługi mnie interesują i po wybraniu kilku którymi jestem zainteresowany pokazywało łączny koszt za wybrane usługi.
    Fajnie by było jeśli było by pole do wpisania wartości procentowej promocji i kalkulator ten po uzupełnieniu tego pola uwzględniał by to przy obliczeniach.
    JESTEM całkowicie zielony z PHP.
    Ułożyłem sobie taki kalkulator w excelu ale w takim wypadku kalkulator może być tylko jako plik do pobrania a fajnie by wyglądało jakby to robiło się bezpośrednio na stronie.
    Mam nadzieję , że napisałem jasno.
    Proszę o jakąś pomoc
    Z góry dzięi

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Nowicjusz
    Dołączył
    22-07-2007
    Wpisy
    15
    Punkty
    11

    Domyślny

    chodzi mi mniej więcej o coś takiego
    CHYBA PORADZĘ SOBIE Z FACILE FORM

    /zbędne wątki usunięte - własne posty można edytować - nie trzeba do jednego zdania tworzyć kolejnych/magdaa
    Ostanio edytowane przez magdaa : 26-07-2007 19:01

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    27-05-2009
    Wpisy
    49
    Punkty
    10

    Domyślny

    Troszke czasu mineło od napisania tego postu i może w tym czasie jakis takowy mod powstał ?

  5. #4

  6. #5
    Przeglądacz
    Dołączył
    27-05-2009
    Wpisy
    49
    Punkty
    10

    Domyślny

    hmm , ale zaden z tych nei posada opcji zdefiniowania "produkty" a raczej kilku produktów i robieniu czegos w rodzaju kosztorysu

  7. #6
    Wyga trzepiz awatar
    Dołączył
    06-01-2006
    Skąd
    SH | SC
    Wpisy
    3 528
    Punkty
    252

    Domyślny

    oj, bardzo przepraszam, nie wiem jak mogłem nie doczytać o co chodzi. Mój błąd.

    Niestety takiego dodatku, o którym mowa nie znam

  8. #7
    Przeglądacz
    Dołączył
    27-05-2009
    Wpisy
    49
    Punkty
    10

    Domyślny

    hehe spoko jak ktoś by sie z czyms takim spotkał i podał nazwe/link był bym wdzieczny

  9. #8
    Nowicjusz
    Dołączył
    22-04-2010
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    26
    Punkty
    10

    Domyślny

    Czegoś podobnego szukam i znaleźć nie mogę
    pozdrawiam
    Sebastian

  10. #9
    Nowicjusz
    Dołączył
    08-12-2008
    Skąd
    spod Karakowa
    Wpisy
    15
    Punkty
    10

    Domyślny Kalkultor kosztów

    Wiem, że nie jest to rozwiązanie super nowoczesne ale działa - problem w tym, że po zastosowaniu zewnętrznej jawy blokuje część skryptów strony - ale działa.

    Kod tego kalkulatora znalazłem w sieci nie jest to moje dzieło:
    Kod:
    <script src="http://www.google.com/jsapi" type="text/javascript"></script>
    <script type="text/javascript">// <![CDATA[
    google.load("jquery", "1");
    // ]]></script>
    <script type="text/javascript">// <![CDATA[
          function update(){
                var sum = 0;
                $("#calculator > tbody > tr").each(function(){
                   var price  = parseFloat($(this).find("td:eq(2)").text());
                   var amount = parseFloat($(this).find("td:eq(3)").find("input:first").val());
                   var value  = $(this).find("td:eq(4)");
                   if (amount > 0) {
                      value.text(price*amount);
                      sum += price*amount;
                   } else {
                      value.text(0);
                   }
                });
                $("#summary").text(sum);
             }
             $(document).ready(function(){
                update();
                $("#calculator input").keyup(function(){
                   update();
                });
             });
    // ]]></script>
    Kod:
    <h2>Kalkulator kosztów</h2>
    <table id="calculator" style="border-style: solid; border-width: 0pt; padding: 7px; background-color: #edede5;" border="0">
    <thead> 
    <tr>
    </tr>
    <tr style="text-align: center;">
    <th><span style="font-size: 10pt; font-family: tahoma,arial,helvetica,sans-serif; color: #6c9107;">Rodzaj operacji        <br /></span></th> <th style="text-align: right;"><span style="font-size: 10pt; font-family: tahoma,arial,helvetica,sans-serif; color: #6c9107;">Jm  <br /></span></th> <th style="text-align: right;"><span style="font-size: 10pt; font-family: tahoma,arial,helvetica,sans-serif; color: #6c9107;"> Przelicznik   <br /></span></th> <th><span style="font-size: 10pt; color: #6c9107; font-family: tahoma,arial,helvetica,sans-serif;">Ilość</span></th> <th style="text-align: right;"><span style="color: #6c9107; font-family: tahoma,arial,helvetica,sans-serif;"><span style="font-size: 10pt;">Wartość w z</span>ł</span></th>
    </tr>
    </thead> <tfoot> 
    <tr>
    <th style="text-align: right;" colspan="4"><span style="font-size: 10pt; font-family: tahoma,arial,helvetica,sans-serif; color: #6c9107;">Razem</span></th> <th id="summary" style="text-align: right;"> <br /> </th>
    </tr>
    </tfoot> 
    <tbody>
    <tr>
    <td><span style="font-family: tahoma,arial,helvetica,sans-serif; font-size: 8pt;">Czas spędzony na zakup</span></td>
    <td style="text-align: right;"><span style="font-size: 8pt; font-family: tahoma,arial,helvetica,sans-serif;">Godz.</span></td>
    <td style="text-align: right;"><span style="font-family: tahoma,arial,helvetica,sans-serif; font-size: 8pt;">8,00 x</span><br /></td>
    <td><input name="czas_zakupu" type="text" /></td>
    <td style="text-align: right;"><br /></td>
    </tr>
    <tr>
    <td><span style="font-size: 8pt; font-family: tahoma,arial,helvetica,sans-serif;">Czas spędzony na dojazd<br /></span></td>
    <td style="text-align: right;"><span style="font-size: 8pt; font-family: tahoma,arial,helvetica,sans-serif;">Godz. <br /></span></td>
    <td style="text-align: right;"><span style="font-size: 8pt; font-family: tahoma,arial,helvetica,sans-serif;">8,00 x</span><br /></td>
    <td><input name="czas_dojazdu" type="text" /></td>
    <td style="text-align: right;"><br /></td>
    </tr>
    <tr>
    <td><span style="font-size: 8pt; font-family: tahoma,arial,helvetica,sans-serif;">Ilość spalonych litrów</span></td>
    <td style="text-align: right;"><span style="font-size: 8pt; font-family: tahoma,arial,helvetica,sans-serif;">L</span></td>
    <td style="text-align: right;"><span style="font-size: 8pt; font-family: tahoma,arial,helvetica,sans-serif;">4,26 x</span><br /></td>
    <td><input name="spalone_litry" type="text" /></td>
    <td style="text-align: right;"><br /></td>
    </tr>
    <tr>
    <td><span style="font-family: tahoma,arial,helvetica,sans-serif; font-size: 8pt;">Amortyzacja auta</span></td>
    <td style="text-align: right;"><span style="font-size: 8pt; font-family: tahoma,arial,helvetica,sans-serif;">Am</span></td>
    <td style="text-align: right;"><span style="font-family: tahoma,arial,helvetica,sans-serif; font-size: 8pt;">1 x</span><br /></td>
    <td><input name="amortyzacja" type="text" /></td>
    <td style="text-align: right;"><br /></td>
    </tr>
    </tbody>
    </table>
    ja zamknąłem to w module - własny kod HTML - z ustawieniami:
    Pozycja : kalkulator - lub jakiejkolwiek innej nie będącej w szablonie.

    a potem za pomocą funkcji {loadposition kaklulator} gdzie kalkulator to nazwa naszej pozycji, wpinam w artykuł. Może to i nie jest zabójczo fahowe rozwiązanie, ale jak ktoś potrzebuje to jest niezłe.

    a oto i kalkulator
    kalkulator_kosztow.jpg

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •