Pliki wgrywane przez joomle, nie mają przydzielonego właściciela.
Wyniki 1 do 4 z 4

Temat: Pliki wgrywane przez joomle, nie mają przydzielonego właściciela.

  1. #1

    Domyślny Pliki wgrywane przez joomle, nie mają przydzielonego właściciela.

    Mam dosyć poważny problemik, ktory wystepuje zarówno na golej joomli 1.0.11 i joomliPE opartej na 1.0.11. Obie swieżo instalowane, narazie bez zadnych zmian.
    Polega on na tym, że wszystkie pliki i katalogi tworzone przez skrypt już po instalacji, mają nie kompletne prawa (na serwerze livenet'u) lub ustawione TYLKO DO ODCZYTU (serwer lokalny - krasnal 2.7 + win XP HOME).

    Nie kompletnosc praw na serwerze polega na tym, ze pliki/katalogi nie maja przydzielonego wlasciciela pliku i nic nie mozna z nimi zrobic przez FTP. Dotyczy to zarowno plikow/katalogow instalowanych dodatkow, jak i plikow/katalogow wgrywanych np. poprzez zarzadzanie plikami z edytora JCE, czy fotki wgrywane do Zoom Galery.

    Skrypt jest serwerze nr 2 livenetu.


    O ile ustawienie TYLKO DO ODCZYTU na serwerze lokalnym nie przeszkadza, bo moge dowolnie modyfikowac pliki, o tyle to co sie dzieje na serwerze livenetu powaznie utrudnia prace, bo nie mozna np. wgrac pliku z poprawka.

    Kombinowalem, z ustawianiem praw dostepu w "konfiguracji witryny->serwer", ale to nic nie daje.
    Administrator serwera twierdzi, że to tylko i wyłacznie wina joomli, wiec co by z tym można w takim wypadku zrobic ?
    Ostanio edytowane przez Fred : 23-10-2006 18:36

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus Dylek awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    2 864
    Punkty
    70

    Domyślny

    A admin nie moze Ci ustawic chown na Twoj katalog (rekursywnie) na Twoj login? Tylko ze na dwoje babka wrozyla - mozesz pozniej spotkac sie z klopotem zapisu z poziomu Joomli.

  4. #3

    Domyślny

    A jakieś inne rozwiązanie, bo sam piszesz, że gwarancji poprawnego działania nie ma, bo teraz jak by się udalo wziąć admina w obroty, zrobil by tak jak piszesz i coś by padlo (tfu tfu tfu), to było by troszke zgrzytów.

  5. #4
    Debiutant
    Dołączył
    17-10-2006
    Wpisy
    3
    Punkty
    33

    Domyślny

    Miałem ten sam problem i jest to denerwujące jak się joomla zainstalowała a ja już nie mogłem jej z ftp np. skasować.

    TEraz robie to innym sposobem.
    Instaluje wszystko na własnym kompie a poźniej wszystko przenosze przez ftp na serwer włąsciwy i wszystko gra i mam wszelkie prawa do plików.

    pozdr.
    Laminat2

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •