Edycja pozycji modułów w templatce
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 13

Temat: Edycja pozycji modułów w templatce

  1. #1
    Blokowany
    Dołączył
    12-07-2007
    Wpisy
    7
    Punkty
    5

    Edycja pozycji modułów w templatce

    Witam wszystkich. mam taki problem z templatką "citron" ale nie wiem czy ten problem sie z nią łączy. otóż chciałbym mieć po lewej stronie możliwość swobodnego dodania linków ale nie ma tam żadnego pola "user" czy np. "banner". zastanawiam sie jak umieścić go po lewej stronie i ile trzeba sie namęczyć. prosze o pomoc! .. błagam.. o pomoc //

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Bywalec
    Dołączył
    02-07-2007
    Skąd
    z domu.
    Wpisy
    177
    Punkty
    19

    Domyślny

    to proste przejdź na zakładke:
    moduły
    -witryna

    upewnij sie że moduł
    "Inne menu / mod_mainmenu" jest Public i ma przypisane left
    jeżeli nie to musisz zrobić zeby miał..

    Drugi krok...
    przejdź do zakładki
    Menu
    -othermenu
    tam wprowadź swoje linki korzystajac z...
    opcji "Nowy" -> Łącze - URL -> Wpisujesz tutaj potrzebne wartości ustawiasz co chcesz i klikasz "zapisz" od tej pory masz nowy link do strony którą chciałeś pokazać w menu "othermenu"


    Chyba że chodziło Ci o coś innego. Podaj jakiś link...

    Pozdrowił Noodles
    Well I guess it would be nice if I could touch your body I know not everybody has gotta body like me...

    www.myspace.com/nood135

  4. #3
    Wyjadacz magdaa awatar
    Dołączył
    04-10-2006
    Skąd
    Włocławek
    Wpisy
    768
    Punkty
    163

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez jerry_pogromca Zobacz wiadomość
    otóż chciałbym mieć po lewej stronie możliwość swobodnego dodania linków ale nie ma tam żadnego pola "user" czy np. "banner".
    zastanów się co piszesz

    - lewa strona to "left" jeśli szablon obsługuje tę pozycję, to nie ma potrzeby w tym miejscu umieszczać też "user"! bo kolejne moduły, które chcesz po tej stronie dodać dajesz na left.

    - jeśli nie ma pozycji "left" to należy ją dodać w kodzie szablonu

    Zatem:

    - zorientuj się, czy szablon obsługuje pozycję "left" Witryna > Podgląd witryny > pozycje modułów

    błagasz o pomoc ? proszę bardzo:
    http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/166/26/
    http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/150/26/

    przed kolejnymi tego typu pytaniami: poczytać, uczyć się, szukać!, testować!
    http://www.pomoc.joomla.pl/content/section/4/26/
    Ostanio edytowane przez magdaa : 12-08-2007 10:52
    1. Zanim zadasz pytanie - poszukaj na forum - być może ktoś już miał taki problem i go rozwiązał.
    2. Jeśli nie - sprawdź, czy odpowiedź nie znajduje się na Joomla!Wiki

    Polskie Centrum Joomla!
    pozdrawiam - Magda

    Shine On You Crazy Diamond ...

  5. #4
    Blokowany
    Dołączył
    12-07-2007
    Wpisy
    7
    Punkty
    5

    No taak..

    Jestem wysoce zastanowiony co pisze i Magdo Ty mniej więcej wiesz o co mi chodzi. Ale ja bym chciał wiedzieć gdzie w kodzie znaleźć tudzież dodać własne pole typu "user" bądź "banner" ,takie samo ale o jakiejś innej nazwie którą sobie wymyśle. wiem że w tym wypadku chodzi o edycje kodu, ale jak? gdzie zacząć? co wpisać? chce mieć to pole maksymalnie po lewej stronie, a templatka którą mam nie posiada tam pola. To może przenieść istniejące? tylko JAK?

  6. #5
    Blokowany
    Dołączył
    12-07-2007
    Wpisy
    7
    Punkty
    5

    Domyślny jeszcze

    I jak bym chciał poczytać, to bym nie pisał na forum.. ;)

    =NOODLES= Z tego co piszesz rozumiem że jestem w stanie wyświetlić zawartość jakiejś strony w obszarze np. "othermenu"? czy kompletnie źle skumałem? :confused:
    Ostanio edytowane przez jerry_pogromca : 14-08-2007 04:06

  7. #6
    Blokowany
    Dołączył
    12-07-2007
    Wpisy
    7
    Punkty
    5

    Domyślny Noodles

    Z tego co piszesz rozumiem że jestem w stanie wyświetlić zawartość jakiejś strony w obszarze np. "othermenu"? czy kompletnie źle skumałem? :confused:

  8. #7
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez jerry_pogromca Zobacz wiadomość
    I jak bym chciał poczytać, to bym nie pisał na forum.. ;)
    No to przykro, ale skoro nie chcesz czytać, to na forum raczej pomocy nie znajdziesz. Bez pracy nie ma kołaczy, bez nauki nie zdobywa się ani wiedzy, ani umiejętności.
    Pomóc można komuś, kto sam sobie pomaga.
    Najpierw dowiedz się, co znaczy ten skrót pod spodem
    RTFM
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  9. #8
    Bywalec
    Dołączył
    02-07-2007
    Skąd
    z domu.
    Wpisy
    177
    Punkty
    19

    Domyślny

    jerry_pogromca:

    w othermenu możesz wyświetlić moduł othermenu czyli inaczej tak jakby kolejne menu na twojej stornie, a miełm na myśli, ze mozesz tam dawać linki do stron jakich chcesz...

    a wyświetlić jesteś wstanie w obrzarze "left" czyli po lewej stronie


    słuchaj(miałem na myśli czytaj): generalnie za to co wyświetlane jest na stronie jest odpowiedzialne pare rzeczy...
    ciebie w tej chwili interesuja 2 (pliki) index.php twojego templatsa oraz jesgo styl kaskadowy.. plik css
    jeżeli masz jakiś skomplikowany nie standardowy templat testuj sobie wszystko na made your web on działa dobrze...

    ale napisz dokładnie co chcesz zrobić.. albo najlepiej podeślij link, zapewne bede potrafił Ci pomóc...

    PS zwiastun ma racje... wiec nie pisz jakbyś chciał poczytać to byś nie pisał na forum...


    i jeszcze jedno skrót RTFM...
    Read The Fucking Manual

    prawie jak skrót RATHM ;P - jak jak ktoś zna to zna..
    Ostanio edytowane przez noodles : 14-08-2007 07:48 Powód: musiałem coś dopisać i poprawić błedy żeby Magda sie nie czepiła :P
    Well I guess it would be nice if I could touch your body I know not everybody has gotta body like me...

    www.myspace.com/nood135

  10. #9
    Blokowany
    Dołączył
    12-07-2007
    Wpisy
    7
    Punkty
    5

    Domyślny heh

    a po co mam czytać manual? w manual'u NIE ma takich rzeczy.. szybciej sam sobie walne wszystko w PHP i narazie. Dzięki Noodle że odpisałeś. właśnie obawiam sie że sprawa nie dotyczy index.php ani css'a. Sprawa polega na tym że: w podglądzie pozycji modułów wyraźnie widać takie obszary jak "top", "user1" , "user2" , "banner" , "menu" , "other menu" itp. itd. one mają swoje pozycje, czyli jak wiemy są jakoś porozmieszczane. no i moje pytanie polega na tym, w jaki sposób zmienić pozycje takiego założmy "top", lub w jaki sposób stworzyć własny obszar i ustawić go tam gdzie chce. Te obszary to moduły templatka zaciąga je z joomli i tu robi sie kaszana. Wiem że to jest skomplikowane pewnie jak cholera, ale być może ktoś z was już to robił i wie. Ale jeśli pomoc na forum opiera sie o czytanie manual'a to go przeczytam, jeżeli nikt nie wie lub nie pomoże (bo chyba nie bede miał wyjścia ). Pozdrawiam.
    Ostanio edytowane przez jerry_pogromca : 15-08-2007 02:39

  11. #10
    Bywalec
    Dołączył
    02-07-2007
    Skąd
    z domu.
    Wpisy
    177
    Punkty
    19

    Domyślny

    To sugeruj sie dalej podglądem pozycji...
    znam sie dość dobrze na css...
    i potrafie zrobić templat od deski do deski...

    zmiana pozycji modułu opiera sie templets... np jeśli byś chciał dać menu w miejsce banner to templetka ma ustawione div na baner i wkleja tam poprostu tresc menu... tak jak mu każesz..

    pozycje modułu możesz zmienić poprostu w panelu admina tam gdzie są moduły a raczej ich wyświetlanie
    klikasz w moduły - moduły witryna i poznienj zaznaczasz moduł który Cie interesuje... wubierasz jego pozycje przy użyciu :wybierz pozycje np coś jest left... zmieniasz na raight i przeskakuje cały moduł tam gdzie chcesz...
    wiec troche cie teraz nie rozumiem oco Ci chodzi...


    a zeby stworzyć własny obszar... z twojej wypowiedzi wyglada na to ze znasz php więc powodzenia... zapoznaj sie jeszcze z stylami kaskadowymi i napewno będziesz wiedział...
    Well I guess it would be nice if I could touch your body I know not everybody has gotta body like me...

    www.myspace.com/nood135

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •