Remository 3.42 - zmiana języka
Wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Remository 3.42 - zmiana języka

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    16-08-2007
    Wpisy
    68
    Punkty
    15

    Domyślny Remository 3.42 - zmiana języka

    Witam.
    W Remository 3.42 widzę polski plik językowy (co prawda w iso, ale zawsze), jak i wiele innych - ale nie widzę nigdzie w panelu konfiguracyjnym możliwości zmiany języka. Obklikałem już wszystko co było do obklikanie i teraz nie wiem, czy coś pominąłem, czy trzeba pogrzebać gdzieś ręcznie w bazie czy php. Zanim zacznę i coś zepsuje to chciałem grzecznie zapytać, czy ktoś wie jak zmienić domyślny język?

    Maciej

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyjadacz josh awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Skąd
    B-stock :)
    Wpisy
    513
    Punkty
    86

    Domyślny

    kazda wersja remosa ma pl langa ;) (brak tylko pewnych komunikatow, ktore sa zaszyte w plikach), a po instalacji automatycznie jest polski lang wyswietlany po stronie admina, chyba ze masz w konfiguracji globalnej wybrany inny lang niz pl

    pozdr
    pozdrawiam
    Piotr Laskowski
    JoomlaPL.com | MamboPL.com
    Joomla.PL | Joomla!, LaTeX, R project, SPSS user...

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    16-08-2007
    Wpisy
    68
    Punkty
    15

    Domyślny

    Zainstalowałem go w Joomli 1.5 RC5 a ona jak wiadomo jeszcze oficjalnie nie ma PL. Zacząłem ją spolszczać samemu, niestety jak widać - widocznie coś pominąłem, zrobiłem nie tak. Skoro jest tak jak mówisz, to czy jest możliwość wymuszenia w jakiś sposób innego - w tym wypadku polskiego - języka? Niezależnie od domyślnego języka samej joomli?

    Maciej

  5. #4
    Wyjadacz josh awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Skąd
    B-stock :)
    Wpisy
    513
    Punkty
    86

    Domyślny

    najprosciej ;) zawsze mozesz plik polish.php zapisac jako english.php i zobaczyc jakie beda tego efekty, remosa pod 1,5 nie odpalalem wiec nie wiem czy dziala poprawnie
    pozdrawiam
    Piotr Laskowski
    JoomlaPL.com | MamboPL.com
    Joomla.PL | Joomla!, LaTeX, R project, SPSS user...

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    23-12-2005
    Wpisy
    24
    Punkty
    15

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez josh Zobacz wiadomość
    najprosciej ;) zawsze mozesz plik polish.php zapisac jako english.php i zobaczyc jakie beda tego efekty, remosa pod 1,5 nie odpalalem wiec nie wiem czy dziala poprawnie
    Jeżeli dobrze pamiętam należy równiesz przekonwertować z Latina 2 na UTF
    na linuxie
    iconv -f Latin-2 -t UTF-8 polish.php>>english.php

  7. #6
    Przeglądacz
    Dołączył
    16-08-2007
    Wpisy
    68
    Punkty
    15

    Domyślny

    W końcu zrezygnowałem i poszedłem po najmniejszej linii oporu - zmieniłem nazwę pliku, oczywiście przekonwertowałem do UTFa.
    Przy okazji - cały czas mam wrażenie, że coś - i nie wiem co - co jakiś czas przestawia mi język z powrotem na angielski. Mam defaultowo ustawiony polski dla site i usera, za chwile patrzę - napisy po angielsku a var $lang ustawione na 'english';
    Nie wiem, co mi to zmienia.

    Maciej

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •