czemu nikt nie może czytać archium.nawet admin
Wyniki 1 do 7 z 7

Temat: czemu nikt nie może czytać archium.nawet admin

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    22-04-2006
    Wpisy
    27
    Punkty
    10

    Domyślny czemu nikt nie może czytać archium.nawet admin

    jak w temacie.pojawia się że nie mam uprawnien aby ogladac te stronę.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Nowicjusz
    Dołączył
    22-04-2006
    Wpisy
    27
    Punkty
    10

    Domyślny

    zrobilem w menu link do archiwum sekcji artykulow, mianowicie news'ow. i zaden poziom uzytkownika nie mzoe jej ogladac mimo ze poziom dostepu jest ustwiony na public

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    04-04-2007
    Wpisy
    289
    Punkty
    7

    Domyślny

    pozwalam sobie odświeżyć temat albowiem przeszukałam forum w nadziei, że znajdę rozwiązanie tego problemu.... ale niestety nie udało mnie się znależć odpowiedzi na pytanie jak rozwiązać problem czytania artykułów archiwalnych... mój problem polega na tym, że ani zwykły użytkownik ani zalogowany nie może czytać całego archiwalnego artykułu a jedynie wstęp.... całość dostępna jest jedynie dla admina po zalogowaniu się od frontu....

    bardzo proszę o pomoc....
    pozdrawiam
    Dakota

  5. #4
    Przeglądacz
    Dołączył
    09-11-2006
    Skąd
    Józefów
    Wpisy
    77
    Punkty
    12

    Domyślny

    Hmmm, mam to samo, a na gwałt muszę zrobić archiwum (nowy sezon piłkarski rozpoczyna się u nas w sobotę).

    Archiwum z kategorii (zarówno blog jak i tabela) nie jest dostępne dla żadne grupy uprawnionych, mimo że uprawnienia ustawione są na "public"

    Moja wersja joomla jest "prehistoryczna", ( Joomla! 1.0.8 Stable pl), ale nie mogę jej jeszcze zmienić.

    Może w tej wersji był jakiś problem z archiwami i ktoś wie jak go rozwiązać?

    Z góry dzięki

    zapomniałam podać strony: www.jozefovia.pl
    Pozdrawiam
    Dorek
    ____________________________
    Taśmy elektryczne MLKS Józefovia

  6. #5
    Bywalec
    Dołączył
    04-04-2007
    Wpisy
    289
    Punkty
    7
    ( a nie to przypadłość joomla 1.0.8 bo ja mam 1.0.12 i ten sam problem istnieje)....
    ja znalazłam takie oto rozwiązanie tego problemu.... jest ono co prawda dość uciążliwe no ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma....
    ale do rzeczy.... otóż po wygaśnięciu daty publikacji danego artykułu aby można go było wrzucić do archiwum i aby wszyscy mogli czytać całość artykułu należy pole (gdzie jest data wygaśnięcia) pozostawić puste lub wpisać never i dopiero przenieść artykuł do archiwum....
    jak wspominałam, jest to dość kłopotliwe przy większej ilości atykułów no ale lepszy rydz niż nic...

    dajcie znać czy u Was działa

    pozdrawiam
    Dakota

  7. #6
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Powinno zadziałać. Problem, oczywiście tylko z automatycznym przenoszeniem do archiwum. Ale nie ma nań raczej prostej rady.
    Żeby działał automat, trzeba oznaczyć termin wygaśnięcia publikacji, czyli uczynić materiał nieopublikowanym.
    A skoro nieopublikowany, to wiadomo

    Można by jeszcze poszperać w pliku admin.content.php, poeksperymentowac z funkcją changeContent
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  8. #7
    Przeglądacz
    Dołączył
    09-11-2006
    Skąd
    Józefów
    Wpisy
    77
    Punkty
    12

    Domyślny

    Dzięki za sugestie ale niestety nie zadziałają w moim przypadku, gdyż u mnie większość artykułów ma ustawioną datę publikacji na "nigdy", a do archiwum przenosiłam ręcznie. Nie jest to tak uciążliwe, gdy przenosi się całą kategorię, czy też kilka kategorii.

    zwiastun napisał:
    Można by jeszcze poszperać w pliku admin.content.php, poeksperymentowac z funkcją changeContent
    no i chyba niestety nie obędzie sie bez szperania, ale niestety wciąż nie mam dostępu ftp (sic!) do serwera (dlatego też nie mogę zmienić wersji joomla). Serwis przejęłam po kimś, niestety nie ze wszystkimi uprawnieniami.
    Myślałam, że jest może jakieś prostsze rowiązanie
    Dzięki za dobre chęci
    Pozdrawiam
    Dorek
    ____________________________
    Taśmy elektryczne MLKS Józefovia

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •