Problem z metoda wysylki
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 19

Temat: Problem z metoda wysylki

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    19-01-2007
    Skąd
    Trójmiasto
    Wpisy
    16
    Punkty
    10

    Domyślny Problem z metoda wysylki

    Mam problem z utworzeniem metody wysyłki.
    - Dodałem spedytora: Poczta Polska
    - Dodałem na liście stawek wysyłkowych dwie pozycje:
    a) Paczka Priorytetowa
    b) Paczka Ekonomiczna
    Kiedy chce zrealizować zamówienie, przy wyborze "metoda wysyłki" mam puste pole.

    Mam zaznaczone w konfiguracji sklepu: standardowy moduł wysyłki(...) ZALECANE!
    Zakres kodów pocztowych mam wprowadzony jako od 0 do 99999 kraj tez zaznaczony jest prawidlowo
    proszę o jakąś rade.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Nowicjusz
    Dołączył
    19-01-2007
    Skąd
    Trójmiasto
    Wpisy
    16
    Punkty
    10

    Domyślny

    Głupio się przyznać ale wina tkwiła w niepodaniu wagi przy formie wysyłki od 0 tylko od 1. jak zmieniłem na 0.0 wszystko jest OK

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    20-08-2007
    Wpisy
    26
    Punkty
    10

    Domyślny

    Mam podobny problem, mimo skonfigurowania Spedytorów i stawek spedytorów, przy składaniu zamówienie w punkcie prosze wybrac metode wysyłki pojawia się:

    Proszę wybrać metodę wysyłki:

    Przy tym zamówieniu wysyłka jest darmowa!

    Co robie zle?

  5. #4
    mayl
    Gość

    Domyślny

    Witam!
    JAk chciałbym, żeby formy płatności pokazywały sie przed metodą wysyłki.
    Chciałbym zrobić tak, żeby gdy klient wybierze przedplate na konto to wyswietlaly mu sie dwie opcje wysylki:
    - paczka ekonomiczna ( ktora w Poczcie Polskiej kosztuje 9.5 zl od 0 - 5 kilo)
    - paczka priorytetowa ( ktora w Poczcie Polskiej kosztuje 11 zl od 0 - 5 kilo
    Natomiast jak wybierze opcje platnosci za pobraniem wyswietlaly mu sie:
    - przesyłka pobraniowa ekonomiczna 13 zl
    - przesyłka pobraniowa priorytetowa 15 zl

    Jak takie cos zrobic?
    Ostanio edytowane przez mayl : 06-11-2007 19:01

  6. #5
    Bywalec
    Dołączył
    27-02-2006
    Wpisy
    211
    Punkty
    25

    Domyślny

    A mi się wydawało, że PP ma cennik bardziej podzielony: do 1 kg, 1-2 kg, 2-5 kg ;)

    Odpowiadając na Twoje pytanie - z mojej wiedzy wynika, że można połączyć wysyłkę z konkretną metodą płatności (tj. po wybraniu metody wysyłki w następnym kroku masz dostępne tylko formy płatności z nią powiązane); nie spotkałem się z modyfikacjami odwracającymi kolejność (tj. płatność > wysyłka).

    Sposób który stosuję, wymaga dodania jednej nowej tabeli do bazy oraz zmodyfikowania plików: ps_payment_method.php oraz store.payment_method_form.php.

  7. #6
    mayl
    Gość

    Domyślny

    można połączyć wysyłkę z konkretną metodą płatności (tj. po wybraniu metody wysyłki w następnym kroku masz dostępne tylko formy płatności z nią powiązane)
    W Formularzu danej metody płatności nie ma opcji przypozadkowywania do niej wysylki i na odwrot.
    Gdzie sie cos takiego ustawia???

  8. #7
    Bywalec
    Dołączył
    27-02-2006
    Wpisy
    211
    Punkty
    25

    Domyślny

    No właśnie nie ma, dlatego muszę stosować sposób, o którym wspomniałem na koniec mojego posta (postu? ;) ).

    Jeśli jesteś zainteresowany, to instrukcję (po angielsku) znajdziesz w wątku na forum VM.

  9. #8
    mayl
    Gość

    Domyślny

    Dzieki ale wole w kodzie nie grzebac bo latwo o blad! tymbardziej ze post jest po angielsku!Czy mozesz udostepnic plik ktory trzeba bedzie zamianic??

  10. #9
    Bywalec
    Dołączył
    27-02-2006
    Wpisy
    211
    Punkty
    25

    Domyślny

    Bez grzebania (ale małego) się nie obędzie - tabelę w bazie danych utworzyć musisz!
    A pliki znajdziesz w załączniku - pamiętaj, że są one do wersji VM 1.0.13 (niestety nie pamiętam, czy nie ma tam innych modyfikacji).

    Krótka instrukcja:
    Wykonaj kopię bazy danych oraz podmienianych plików!!
    (W załączniku znajduje się archiwum .zip z plikami, które wcześniej trzeba rozpakować w swoim komputerze. ;) )

    1. W bazie danych dodaj nową tabelę, np. wykonując zapytanie:
    Kod:
    CREATE TABLE `jos_vm_ship_pay_xref` (
      `xref_id` int(11) NOT NULL auto_increment,
      `ship_id` int(11) NOT NULL,
      `payment_id` int(11) NOT NULL,
      PRIMARY KEY  (`xref_id`)
    ) AUTO_INCREMENT=1 ;
    2. Podmień w administartor/components/com_virtuemart/html plik: store.payment_method_form.php i checkout.paymentratio.php na te z załącznika.

    3. Podmień w administrator/components/com_virtuemart/classes plik: ps_payment_method na ten z załącznika.

    W efekcie, przy tworzeniu metody płatności, otrzymasz nowe pola, pozwalające przyporządkować płatność do wybranych metod wysyłki. Jeśli dla danej metody wysyłki będzie istnieć tylko jedna forma płatności, skrypt pominie krok jej wyboru.
    Załączone pliki Załączone pliki

  11. #10
    mayl
    Gość

    Domyślny

    Swietnie.
    Mam wersje VM 1.0.12 i do niej bede probowal zrobic to co mi Pan podeslal. Mam nadzieje, ze sie uda i nie bedzie zadnych krzakow.
    Jeśli dla danej metody wysyłki będzie istnieć tylko jedna forma płatności, skrypt pominie krok jej wyboru.
    to by bylo dobre bardzo! tego wlasnie potzrebowalem. Dziekuje slicznie za wszystkie wskazowki i mam nadzieje ze sie uda dla wersji 1.0.12 pozdrawiam:-)

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •