Problem z metoda wysylki - Strona 2
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Wyniki 11 do 19 z 19

Temat: Problem z metoda wysylki

  1. #11
    Bywalec
    Dołączył
    27-02-2006
    Wpisy
    211
    Punkty
    25

    Domyślny

    Tak "na szybko" podejrzałem patch z wersji 1.0.12 do 1.0.13 i wygląda na to, że pliki, które wykorzystywane są do tej modyfikacji nie były zmieniane - czyli powinno działać. (ale kopię plików i tak zrobić trzeba! ;) )

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Nowicjusz
    Dołączył
    22-08-2006
    Skąd
    Legnica / Wrocław
    Wpisy
    24
    Punkty
    9

    Domyślny

    Dzięki za to rozwiązanie, szukałem tego od dawna jest super!!! Właśnie to testuje.

    Mam tylko z tym jeszcze mały problem.
    Jeżeli Klient zrobi zakupy, na kwotę, która gwarantuje mu darmową wysyłkę, to "Metody wysyłki" są pomijane. Następny krok to "Metoda płatności". I tu powinny wyświetlić się w tym przypadku wszystkie metody. Niestety wyświetlają się tylko te które zefinowałem do pierwszej metody wysyłki.

    Jest jakaś możliwość żeby wyświetlał wszystkie?

    Pozdrawiam,
    Krzysiek
    nieznamsie.com - nie to co inni - freelancer designer
    sklepzbielizna.pl - Salon Mody Intymnej

  4. #13
    Bywalec
    Dołączył
    27-02-2006
    Wpisy
    211
    Punkty
    25

    Domyślny

    Jeśli klient otrzymuje wysyłkę gratis, to wysyłka odbywa się wybranym przez właściciela sklepu sposobem (zazwyczaj najtańszym), który powinien znajdować się na pierwszym miejscu na liście.
    Z tego powodu w kolejnym kroku dostępne są metody płatności tylko powiązane z pierwszą na liście metodą wysyłki.

    Mam nadzieję, że w miarę jasno się wyraziłem... ;)

  5. #14
    Nowicjusz
    Dołączył
    22-08-2006
    Skąd
    Legnica / Wrocław
    Wpisy
    24
    Punkty
    9

    Domyślny

    Wyraziłeś się jasno, ale chciałem być tak dobry i dać możliwość Klientowi wyboru metody płatności za towar
    nieznamsie.com - nie to co inni - freelancer designer
    sklepzbielizna.pl - Salon Mody Intymnej

  6. #15
    Bywalec
    Dołączył
    27-02-2006
    Wpisy
    211
    Punkty
    25

    Domyślny


    Jeśli tak, to musisz mieć stawkę (metodę) wysyłki, do której są przypisane wszystkie, których potrzebujesz, metody płatności. Następnie ustawiasz tą stawkę jako pierwszą na liście stawek wysyłkowych (PA > Wysyłka > Tabela stawek wysyłkowych; w edycji każdej ze stawek ustawiasz, które miejsce na liście ma zajmować - w tej, której przypisałeś wszystkie potrzebne Tobie metody płatności, wpisujesz "1" i gotowe).

    Jeżeli natomiast chcesz mieć zestaw płatności, jaki nie występuje przy żadnej ze stosowanych przez Ciebie stawek wysyłkowych, to... niestety, ja nie potrafię pomóc (wydaje mi się, że to się nie uda).

  7. #16
    Nowicjusz
    Dołączył
    20-03-2007
    Skąd
    Łódź
    Wpisy
    15
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam

    Też mam problem w tym miejscu, najbardziej satysfakcjonowałby mnie by przy darmowej wysyłce nadal można było wybrać metodę wysyłki np. kurier, poczta, ale już z zerową stawką kosztu. Wtedy dalej można by było korzystać z wyboru metod płatności dla danej wysyłki.

    Czy ktoś z Was wie może jak to zrobić?

  8. #17
    Debiutant
    Dołączył
    15-01-2008
    Wpisy
    2
    Punkty
    10

    Domyślny standard shipping module

    Witam wszystkich, mam problem z tym modulem, otoz ustawilem spedytora i tabele stawek wysylkowych w opcjach mam wlaczony standartowy modul wysylkowy ale przy formularzu zamowienia jak dochodzi do wyboru wysylki nic sie nie pokazuje! z ciekawosci wlaczylem jeszcze flexa i ten normalnie sie wyswietlil, co moze byc nie tak?

  9. #18
    Przeglądacz
    Dołączył
    24-06-2007
    Wpisy
    51
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez ainow Zobacz wiadomość
    Bez grzebania (ale małego) się nie obędzie - tabelę w bazie danych utworzyć musisz!
    A pliki znajdziesz w załączniku - pamiętaj, że są one do wersji VM 1.0.13 (niestety nie pamiętam, czy nie ma tam innych modyfikacji).

    Krótka instrukcja:
    Wykonaj kopię bazy danych oraz podmienianych plików!!
    (W załączniku znajduje się archiwum .zip z plikami, które wcześniej trzeba rozpakować w swoim komputerze. ;) )

    1. W bazie danych dodaj nową tabelę, np. wykonując zapytanie:
    Kod:
    CREATE TABLE `jos_vm_ship_pay_xref` (
      `xref_id` int(11) NOT NULL auto_increment,
      `ship_id` int(11) NOT NULL,
      `payment_id` int(11) NOT NULL,
      PRIMARY KEY  (`xref_id`)
    ) AUTO_INCREMENT=1 ;
    2. Podmień w administartor/components/com_virtuemart/html plik: store.payment_method_form.php i checkout.paymentratio.php na te z załącznika.

    3. Podmień w administrator/components/com_virtuemart/classes plik: ps_payment_method na ten z załącznika.

    W efekcie, przy tworzeniu metody płatności, otrzymasz nowe pola, pozwalające przyporządkować płatność do wybranych metod wysyłki. Jeśli dla danej metody wysyłki będzie istnieć tylko jedna forma płatności, skrypt pominie krok jej wyboru.
    Czy jest jakaś szansa aby dopasować to rozwiązanie do VM w wersji 1.1?

  10. #19
    Przeglądacz
    Dołączył
    17-10-2006
    Skąd
    Choroszcz
    Wpisy
    66
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez ainow Zobacz wiadomość

    Jeśli tak, to musisz mieć stawkę (metodę) wysyłki, do której są przypisane wszystkie, których potrzebujesz, metody płatności. Następnie ustawiasz tą stawkę jako pierwszą na liście stawek wysyłkowych (PA > Wysyłka > Tabela stawek wysyłkowych; w edycji każdej ze stawek ustawiasz, które miejsce na liście ma zajmować - w tej, której przypisałeś wszystkie potrzebne Tobie metody płatności, wpisujesz "1" i gotowe).
    Witam nie działa takie ustawianie kolejności mam za pobraniem (np. kolejność 5) i przedppłatę (1) chcę mieć kolejność przedpłata a potem za pobraniem.
    Ale nadal po mimo ustawionej kolejności mam za pobraniem jako pierwsze a drugie przedpłata.
    Joomla 1.0.11 i VM 1.0.12
    Proszę o pomoc
    tgrafstudio.pl - Agencja Reklamowa
    groomer.sklep.pl - Sklep dla groomerów, pielęgnacja zwierząt
    katalogfirm.tobiznes.pl - Darmowy Katalog Firm

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •