Podręcznik Joomla
Wyniki 1 do 9 z 9

Temat: Podręcznik Joomla

  1. #1
    Wiarus Jdwind awatar
    Dołączył
    21-08-2007
    Skąd
    Stalowa Wola
    Wpisy
    1 692
    Punkty
    132

    Domyślny Podręcznik Joomla

    Witam, to mój pierwszy post tutaj. Przeszukałem forum, ale znalazłem tylko temat podobny z 2006r. Otóż chodzi mi o podręcznik Joomla autorstwa Zwiastuna (niniejszym pozdrawiam, mam i korzystam z podręcznika do Mambo, jest świetny). Czy jest może gdzieś w wersji do wydrukowania całości? A może został wydany? Bardzo proszę, jeżeli to możliwe o wskazanie. Szukałem na google, ale niestety nie znalazłem.
    Pozdrawiam serdecznie.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Bywalec
    Dołączył
    02-03-2007
    Wpisy
    140
    Punkty
    18

    Domyślny

    wydrukowane i wydane jak narazie sa tylko (przynajmniej o tym jest mi wiadomo):

    http://helion.pl/ksiazki/mambjo.htm
    http://helion.pl/ksiazki/joomla.htm

    gdzies jeszcze widzialem jedna ksiazke, ale nie pamietam..
    pozdraw,
    Al
    Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami.Ernest Hemingway
    Nie jesteś pijany, jeśli możesz leżeć na podłodze, nie trzymając się jej.
    Dean Martin

  4. #3
    Wiarus Jdwind awatar
    Dołączył
    21-08-2007
    Skąd
    Stalowa Wola
    Wpisy
    1 692
    Punkty
    132

    Domyślny Re:

    Witam, tak znam te dwie pozycje. Kupiłem tą o mambo, ale z całym przekonaniem mogę powiedzieć, że w porównaniu do tego co opisał Zwiastun jest tam niewiele. Nie ma opisanych szczegółów, tak ważnych dla początkującego (tzn. mnie). O wiele więcej dowiedziałem się z wspomnianego już podręcznika Zwiastuna, i mogę szczerze powiedzieć, że z tą książką nie potrafiłbym zrobić tego, co zrobiłem z pomocą podręcznika. O Joomla książki jeszcze nie kupowałem, ale czytałem spis treści i widzę, że jest w podobnym tonie napisana (przetłumaczona?) jak ta o Mambo.
    Pozdrawiam.

  5. #4
    Senior PeFik awatar
    Dołączył
    18-02-2007
    Skąd
    Miasto Stu Mostów
    Wpisy
    5 465
    Punkty
    241

    Domyślny Nowości wydawnicze

    Zapraszam do zapoznania się z wątkiem :
    http://forum.kataloog.info/viewtopic.php?t=3983

    oraz zapowiedzią na stronie Helion.pl -> http://helion.pl/wprzygot.htm
    pt: Joomla! Podręcznik administratora systemu
    Tak więc pisze tą książkę "nie byle jakiś jankes lub szkop"

    ---Życzliwy---
    Współautor bloga o systemie Joomla! -> blog.elimu.pl < oraz kilku książek i artykułów o tym CMS.

  6. #5
    Wiarus Sova awatar
    Dołączył
    20-02-2006
    Skąd
    Kraków
    Wpisy
    1 098
    Punkty
    47

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Jdwind Zobacz wiadomość
    Witam, tak znam te dwie pozycje. Kupiłem tą o mambo, ale z całym przekonaniem mogę powiedzieć, że w porównaniu do tego co opisał Zwiastun jest tam niewiele. (...) O Joomla książki jeszcze nie kupowałem, ale czytałem spis treści i widzę, że jest w podobnym tonie napisana (przetłumaczona?) jak ta o Mambo.
    Pozdrawiam.
    Żadna z podanych pozycji nie jest o Mambo... Obie są o Joomla! (Twoja "zmyłka" pewnie polega na złym odczytaniu kodu w Helionie samej książki, choć jej okładka wyraźnie "mówi" czego dotyczy).
    Według mnie najlepszą lekturą traktującą o Joomla! są... strony pomocy (link w menu na górze forum).
    Natomiast jeśli już ktoś chce się decydować na zakup, to jednak poleciłbym:
    http://helion.pl/ksiazki/mambjo.htm
    Jak ktoś szuka podstaw - to je tu znajdzie, natomiast ta druga pozycja jest co prawda o Joomla!, ale to tłumaczenie dość starej książeczki i w zasadzie dotyczące obsługi pierwszych wydań.
    Ostanio edytowane przez Sova : 21-08-2007 13:18
    "Po sposobie zadawania pytań widać, że niektórzy dopiero zaczynają swoją przygodę z myśleniem..."
    =====================================
    Przebudzenie, czyli wszytkich witam po długiej nieobecności...

  7. #6
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez PeFik Zobacz wiadomość
    Tak więc pisze tą książkę "nie byle jakiś jankes lub szkop"
    ---Życzliwy---
    PeFik, nie żartuj, ja tej książki na pewno nie piszę. Oczywiście, nie oznacza to, że nie nikt inny nie zna Joomla! na tyle, by nie móc wydać książki o Joomla! Niemniej, pozostaje kwestią pewnej etyki opublikowanie pod czyimkolwiek nazwiskiem opracowania na temat administrowania Joomla! w sytuacji, w której od 2004 roku, a więc od udostępnienia pierwszej próby podręcznika dla Mambo, spod mojej ręki wyszły opracowania WSZYSTKICH zagadnień związanych z administrowaniem tymi systemami. Może to zarozumiałość przeze mnie przemawia, wskaż proszę, jakiekolwiek opracowanie gdziekolwiek w Polsce opublikowane które wnosi cokolwiek istotnego do tego, co zostało udostępnione na www.joomla.pl i www.demo.pl.
    Życzę Autorowi dzieła, które się ma ukazać, żebym nie musiał mieć okazji stwiać zarzutów o wykorzystanie mojej pracy.

    PS. Bądź łaskaw tekstów w stylu zacytowanego nie zamieszczać na tym forum.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  8. #7
    Senior PeFik awatar
    Dołączył
    18-02-2007
    Skąd
    Miasto Stu Mostów
    Wpisy
    5 465
    Punkty
    241

    Bez urazy Zwiastunie

    ..bez urazy cyt "nie byle jakiś jankes lub szkop" - dotyczył kwestii, że Polacy nei gęsi i swoich Twórców mają.
    A nie tylko wszędzie się reklamuje tłumaczenia (lepsze lub gorsze) autorów zagranicznych. Mam na myśli książkę o Joomla! -przetł. przez helion. Bo jak zapewnie wszyscy wiedzą, że opiera się na starej jak świat Joomla!.

    Co do tekstu cyt "wnosi cokolwiek istotnego do tego..." - zgadza się , że trudno..dlatego tak wielkim wyzwaniem jest napsianie czegokolwiek i wymaga odwagi, żeby sprostać oczekiwaniom wymagających userów takich ja Ty.

    Dzięki Sova za plusik dla polskiego autora! (co może przyczyni się, do zwiększenia tego typu pozycji na rynku - bo inni też wezmą sie do pisania)

    Nim krytyczne głosy mnie zjedzą znikam w otchłani.... lektur zagranicznych stron i książek.

    p.s.
    Cyt" Bądź łaskaw tekstów w stylu zacytowanego nie zamieszczać na tym forum" - przepraszam, że mogło to kogokolwiek urazić, nie taki był zamiar.
    Ostanio edytowane przez PeFik : 22-08-2007 08:55
    Współautor bloga o systemie Joomla! -> blog.elimu.pl < oraz kilku książek i artykułów o tym CMS.

  9. #8
    Senior PeFik awatar
    Dołączył
    18-02-2007
    Skąd
    Miasto Stu Mostów
    Wpisy
    5 465
    Punkty
    241

    Domyślny

    No i jest..od kilku dni na rynku:
    Joomla! podręcznik administrowania systemu
    Uwaga! Pozycja dla początkujących i średniozaawansowanych Joomlo-maniaków... jak napisał jeden z recenzentów HardCorowcom (HardJoomlowcom) i tak nikt nie dogodzi.


    Info dodatkowe z recenzji z ze strony www.virtuemart.pl
    :
    Rozdział 11 - dotyczy kwestii związanych z budową sklepu internetowego w oparciu o popularny komponent VirteMart, co prawda w jego wersji sprzed kilku miesięcy, co związane jest to z procesem wydawniczym, a nie "umyślną" winą autorów.
    (...)
    Ponieważ nie da się opisać wszystkiego autorzy w wielu miejscach odsyłają do konkretnych stron www lub innych pozycji wydawniczych.
    Książka mimo, iż opiera się w grubej mierze na Joomla! 1.0.x wspomina także o systemie 1.5 (rozdz12), jako najmłodszym dziecku projektu Joomla!.
    (...)
    rozdział 13 - jest dedykowany dla wszystkich, którzy udzielają się m.in. na Tym forum, taki hołd.
    Ostanio edytowane przez PeFik : 14-07-2008 10:21 Powód: to nie reklama a informacja ogólnodostępna
    Współautor bloga o systemie Joomla! -> blog.elimu.pl < oraz kilku książek i artykułów o tym CMS.

  10. #9
    Wiarus Jdwind awatar
    Dołączył
    21-08-2007
    Skąd
    Stalowa Wola
    Wpisy
    1 692
    Punkty
    132

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez PeFik Zobacz wiadomość
    Joomla! to wyzwanie, więc do roboty. W wolnych chwilach czytam Joomla! Podręcznik administratora systemu (wyd. Helion).
    Wiemy, wiemy, że jest. Niektórzy mają panie PF ;)
    wiki.joomla.pl - odpowiedzi na Twoje pytania!
    >> MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ << - dokonaj dowolnej (min. 50zł) wpłaty na rzecz PCJ i skontaktuj się ze mną w celu odebrania gratulacji!

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •