RSS
Wyniki 1 do 7 z 7

Temat: RSS

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    15-12-2005
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny RSS

    Mam na stronie głównej w joomli 1.0.7 zintegrowanej z SMF 1.1 rc2 takie zupełnie niepotrzebne "nagłówki RSS" za nic nie moge ich usunąc zze strony .Juz wszytsko kombinowałem i nic .Kosz oprózniałem i nic -jak to usunąc -naprawdę nie ma zamiaru ich używać .

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    A gdzie je masz? Bo strona to zbyt enigmatyczne określenie. A jak już potrafisz nazwać, gdzie je masz, to potrafisz je stamtąd i usunąć!
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    15-12-2005
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny

    Ho HO nie takie to proste-ja nie jestem specjalistą- i nie mogę sobie poradzić z usunięciem .Inne składniki mainmenu.othermenu.usermenu,topmenu to i owszem a te RSS nagłówki jak stoje na głównej tak stoja?
    no sam zobacz htttp://www.boroota.idl.pl
    no i jak to mam zrobic?

  5. #4
    Opiekun forum
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    3 743
    Punkty
    131

    Domyślny

    RSS to nic innego jak moduł. Do odpublikowania w panelu admina->moduły

  6. #5
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez petrosbike
    Ho HO nie takie to proste-ja nie jestem specjalistą...
    Właśnie dlatego Ci nie odpowiedziałem wprost. Rozumiem, że masz doskonałe narzędzie i chcesz juz stworzyć stronę. Co, oczywiście jest możliwe.
    Ale też trzeba troche poznac system, wiedzieć, co jest co. Do tego służy słownik Joomla, do tego słuzy POMOC, do tego służą poradniki.
    Trzeba trochę poczytać.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  7. #6
    Debiutant
    Dołączył
    15-12-2005
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dzieki @stone -tego mi było potrzeba -jednego życzliwego słowa.Rozumiem intencje
    @zwiastun tylko że ja juz nie mam tyle czasu przed sobą jak młodzież komputerowa.Mam te swoje 50 pare latek i zupełnie inne sprawy juz za soba i jeszcze tyyyyle przed sobą a czy wszystko zdążę? Nie wiem .Dlatego czasem potrzebuje prostej i jasnej podpowiedzi-jedno dobre i celne słowo jest lepsze niz tona podręczników.
    Pozdrowienia

  8. #7
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez petrosbike
    Mam te swoje 50 pare latek ...
    Pozdrowienia
    Hmmm
    No cóż, ja pewno nie mam tyle, albo się przynajmniej na tyle nie czuję.
    Nie w tym rzecz wszakże:
    Mam na stronie głównej .... takie zupełnie niepotrzebne "nagłówki RSS"
    Podkreślenie moje.
    Belfer to taki człowiek, co czytając, rozumie więcej.
    Tymi podkreślonymi słowy pokazałeś, że nie wiesz w ogóle chyba, co to jest, do czego służy. Innymi fragmentami, że nie masz podstawowych informacji o systemie, którego używasz.

    Twój czy czyjkolwiek wiek nie ma tu nic do rzeczy. Instrukcji używania młotka czytać nie musisz, bo to narzędzie proste, choć też Cię kiedys uczyli, jak nie trafić w paluchy. Instrukcję używania pralki, lodówki, radia, telefonu, to pewno przynajmniej przegladasz. Żeby nie zepsuć, bo to kosztuje.

    Instrukcję używania Joomli też warto przejrzeć. Bo wprawdzie Joomla nic nie kosztuje, ale Twój czas strawiony na kombinowanie, co to jest i jak to się robi na pewno kosztuje. Twój czas strawiony na naprawianie czegoś, co nieopatrznie usuniesz, też kosztuje.

    I na koniec, żartobliwie mówiąc, jako "wiekowy" już człek, zapewne wiesz, że POMOC może przybierać różne formy. A oceny, która lepsza, a która gorsza pochopnie wystawiać raczej nie należy. Bo to dopiero czas pokaże, z której korzyść większa.

    Fajnie, że dzięki składasz dla Stone, bo to się rzadko zdarza.
    Ale przeciwstawiając jego podpowiedź mojej reakcji (nawet z zastrzeżeniem, że rozumiesz intencje) - wyrażasz swego rodzaju dezaprobatę. Pochopną.

    Uwierz lub nie, zastosuj się lub nie - Twój wybór. Ale na 100%: nie zdążysz ["jeszcze tyyyyle przed sobą a czy wszystko zdążę?"], bo żeby zdążyć, trzeba sprawnie wykonywać, żeby sprawnie wykonywać, trzeba umieć, żeby umieć trzeba wiedzieć, żeby wiedzieć, trzeba zobaczyć albo poczytać. A przejrzenie i poczytanie co nieco rzeczy typu.
    1) Pierwsze kroki
    2) Wskazówki Anny Calahan

    zajmie Ci 2-3 godziny. Zaoszczędzi 10-15-20.

    Pozdrawiam.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •