Własna strona - integracja z joomla
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 11

Temat: Własna strona - integracja z joomla

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    23-08-2007
    Wpisy
    7
    Punkty
    10

    Domyślny Własna strona - integracja z joomla

    Witam wszystkich po raz pierwszy. Oto mój pierwszy problem:

    Muszę dopisać własne strony ale chciałbym aby były zintegrowane z bazą i serwisem joomla a konkretnie żeby strony korzystały z tabeli uzytkowników joomla (cos jak wejście w administrację ale bez potrzeby ponownego logowania). I druga sprawa: jakie i czy w ogóle joomla przechowuje zmienne np login, id sesji w session (php).
    Pozdrawiam

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Bywalec
    Dołączył
    02-07-2007
    Skąd
    z domu.
    Wpisy
    177
    Punkty
    19

    Domyślny

    Co do tego pierwszego twojego problemu to nie rozumiem dokońca prawdopodobnie...
    Ale... do dzieła stwórz własny template tak aby wygladał jak twoja strona, poczym oprzesz joomle... i bedziesz miał loginy, rejstracje i co zapragniesz zwarzajac tez na to co jest dostępne!

    nie jestem fachowcem!
    Na temat 2, w jaki sposób to działa to nie wiem ale chyba przechowuje (a raczej zapisuje) bo ma informacje kiedy było logowanie IP itp i daje daje Ci czas sesji, możliwe że jest to wysyłane do przeglądarki "sesja wygaśnie za 900sekund" np i w momencie gdy nie odnotuje twojej obecności w przeciagu tych 900s. to trzeba sie jeszcze raz zalogować...
    nie jestem fachowcem!
    Pozdrowił Noodles...
    Well I guess it would be nice if I could touch your body I know not everybody has gotta body like me...

    www.myspace.com/nood135

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    23-08-2007
    Wpisy
    7
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez noodles Zobacz wiadomość
    Co do tego pierwszego twojego problemu to nie rozumiem dokońca prawdopodobnie...
    Ja sam jeszcze nie do końca rozumiem filozofię działania joomla :confused: pewnie stąd problemy. Chodzi o to że tworzę własną stronę (w serwisie opartym na joomli daję link do niej) i jest otwierana w nowym oknie albo tym samym ale zupełnie inaczej wygląda. Na tej swojej stronie muszę korzystać z bazy (może być ta sama co joomli ale tworzę własne tabele)i chcę aby moja strona korzystała ze zmiennych serwisu joomli (nie potrzeba nowego logowania ale jak ktoś się nie logował to nie wchodzi lub jest przekierowany do logowania). Być może osobny template załatwia sprawę ale muszę doczytać

    Cytat Wysłane przez noodles Zobacz wiadomość
    Na temat 2, w jaki sposób to działa to nie wiem ale chyba przechowuje (a raczej zapisuje) bo ma informacje kiedy było logowanie IP itp i daje daje Ci czas sesji, możliwe że jest to wysyłane do przeglądarki "sesja wygaśnie za 900sekund" np i w momencie gdy nie odnotuje twojej obecności w przeciagu tych 900s. to trzeba sie jeszcze raz zalogować...
    Pozdrowił Noodles...
    To jest mi właśnie potrzebne aby wyciągnąć pewne informacji o sesji.
    Ostanio edytowane przez outsider : 23-08-2007 15:34

  5. #4
    Bywalec
    Dołączył
    02-07-2007
    Skąd
    z domu.
    Wpisy
    177
    Punkty
    19

    Domyślny

    outsider!
    Wiekszość ludzi tworzy własne strony... filozofia działania joomla jest prosta!
    Po zainstalowaniu uzupełniasz treść... i wszystko działa...
    "system zarzadzania treścią" jest gotów.
    Co do wydlądu, na "template" jesteś w stanie (oczywiście jeżeli bedziesz chciał) ustawić wszystko w którym miejscu ma być i co!...

    Fakt jest, że aby stworzyć własnego templatka dobrze wyglądającego i działającego potrzeba troche wysiłku...!


    A to co Ty mówisz to jest jezyk php owszem da sie to zrobić da sie zrobić
    własne logowania itd itp, tylko po co skoro jest to wszystko w joomla, poco z niego to przekładać do innych plików...
    Nie znam sie świetnie na .php wiec nie powiem Ci co musisz zrobić i jak zrobić.
    Na necie napewno są artykuły na ten temat...

    Pozdrowił Noodles!
    PS. jak coś jestem do dyspozyji pod gg numer dostaniesz na priv... ;) jeśli cie to interesuje to sie kontatkuj..
    Well I guess it would be nice if I could touch your body I know not everybody has gotta body like me...

    www.myspace.com/nood135

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    23-08-2007
    Wpisy
    7
    Punkty
    10

    Domyślny

    Nadal do końca się nie rozumiemy. Właśnie nie chcę pisać własnego logowania tylko korzystać z joomlowego, ale moja strona to nie tylko zwykły serwis ale będzie musiała przeliczać pewne dane z bazy z własnych tabel, potrzeba będzie również dodanie charakterystycznych pól do tabeli w której znajdują się użytkownicy. Więc potrzebny mi opis: tabel w bazie, zmiennych sesji jakie wykorzystuje joomla (o ile wykorzystuje i gdzie są w bazie czy przeglądarce).

  7. #6
    Bywalec
    Dołączył
    02-07-2007
    Skąd
    z domu.
    Wpisy
    177
    Punkty
    19

    Domyślny

    W tym temacie za wiele Ci nie pomoge niestety php nie jest moja mocna stroną...

    Zapewne znasz sie lepiej na php niz ja
    Ja bym na twoim miejscu wybrał nieco inne rozwiązanie i oparł strone o joomle, a wnim zrobił moduł taki jaki
    potrzebujesz (przeliczać pewne dane z bazy z własnych tabel),
    a nie opierał o strone (zapewne w html, php) uzupełniałniajac ja danymi bazy danych z joomla.
    Gdzie tu jest logika?
    Well I guess it would be nice if I could touch your body I know not everybody has gotta body like me...

    www.myspace.com/nood135

  8. #7
    Debiutant
    Dołączył
    23-08-2007
    Wpisy
    7
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez noodles Zobacz wiadomość
    Ja bym na twoim miejscu wybrał nieco inne rozwiązanie i oparł strone o joomle, a wnim zrobił moduł taki jaki
    potrzebujesz (przeliczać pewne dane z bazy z własnych tabel),
    I to jest jakiś trop , muszę się dokształcić w tym temacie ale rozumiem że moduł pozwolić mi pisać skrypty php. Gdyby jeszcze był gdzieś opis tych tabel oraz jak joomla identyfikuje usera gdzie trzyma informacje o sesji i jakie, to byłoby pięknie.
    Może jakiś link ?

    Trochę nie w temacie ale jest gdzieś opis instalacji modułu Fireboard?

  9. #8
    Bywalec
    Dołączył
    02-07-2007
    Skąd
    z domu.
    Wpisy
    177
    Punkty
    19

    Domyślny

    podpatrz jak sa zbudowane moduły
    mosmodul -> http://www.joomlapl.com/content/view/181/27/
    tutaj mozesz poprostu wciskac zawartosc php na strone


    formularze -> http://www.joomlapl.com/component/op...leinfo/id,154/
    z nich mozesz sie bardzo wiele dowiedzieć !! posprawdzaj
    Ostanio edytowane przez noodles : 24-08-2007 09:56
    Well I guess it would be nice if I could touch your body I know not everybody has gotta body like me...

    www.myspace.com/nood135

  10. #9
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    1. Silnik do skryptu czy skrypt do silnika - odpowiedź na pytanie dla programisty raczej prosta.
    2. Integrowanie dwóch silników - oba systemy trzeba znać dobrze
    3. API Joomla: na www.dev..joomla.org znajdziesz odnośnik (wprawdzie do 1.03 ale w tej mierze zmian niewiele. Tu Ci nikt nie przedstawi zlożonej machiny (aż się dziwię, że pytasz nie o dokumentację API)
    4. Z tego, co piszesz wynika, że potrzebujesz Joomla! + napisany przez siebie komponent (i ew.) moduł.
    Jak napisać komponent - albo dokumentacja angielska - albo na www.pomoc.joomla.pl w Programowanie znajdziesz niezłe tłumaczenie dość leciwego artykułu, niemniej uczy, jak to zrobić.

    Noodles, dobrze że się udzielasz, ale proszę o ograniczenie swoich podpowiedzi do spraw, w których jesteś kompetentny!
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  11. #10
    Bywalec
    Dołączył
    02-03-2007
    Wpisy
    140
    Punkty
    18

    Domyślny

    tobie bardziej potrzebny jest wlasny komponent.

    da sie zrobic wszystko o czym mowisz.
    to czego potrzebujesz to api, poczytaj, poszukaj. np:
    http://forum.joomla.pl/showthread.ph...&highlight=api

    zrobic wlasny komponent, jesli znasz php - zaden problem.

    wiekszym problemem jest to by go zrobic prawidlowo.

    jeszcze wiekszym (tzn wymagajacym znajomosci joomla) jest zrobienie go tak, by wykorzystywal w 100% mozliwosci joomla, a te sa nie male, min logowanie itp.

    co do logowania, tak w ramach bonusowej podpowiedzi
    zmienna(obiekt) $my, o ile pamietam i czegos nie pokrecilem, w niej masz zawarte wszystkie informacje.
    jak wyciagac te informacje chyba nie musze tlumaczyc, jesli cokolwiek znasz sie na php..


    najlepszym sposobem jest przejrzenie innych juz istniejacych komponentow.
    zobacz jak tam sa wyciagane potrzebne informacje..

    pozdraw.
    Al

    Edit:
    nie widzialem wczesniejszej wypowiedzi zwiastuna, ale mysle ze i w mojej choc ejdno zdanie ci sie przyda - i dlatego nie skasuje posta
    Ostanio edytowane przez alegorn : 24-08-2007 11:01
    Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami.Ernest Hemingway
    Nie jesteś pijany, jeśli możesz leżeć na podłodze, nie trzymając się jej.
    Dean Martin

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •