Joomla - wydanie polskie - Strona 2
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Wyniki 11 do 20 z 29

Temat: Joomla - wydanie polskie

  1. #11
    Debiutant
    Dołączył
    31-10-2005
    Wpisy
    2
    Punkty
    10

    Domyślny

    Yh, coś tu dużo bugów w tej polskiej wersji
    Zrobiłem tak jak napisałeś Zwiastun.
    W panelu admina, wszytsko fajnie, polskie znaczki i git.
    Kodowanie już jest ISO-8859-2. Ale jest inny problem. W części widzianej przez użytkownika, nadal są "??" zamiast polskich znaków :| a kodowanie takie jak należy. Żeby było śmieszniej to np. jak mam w menu Nagłówki RSS, to widziane jest Nag??wki i nawet jak wpisze poprawnie z polskimi literami z poziomu panelu admina, to po zapisaniu zmian znów wracają "pytajniki" :eek:

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Bywalec webmario awatar
    Dołączył
    28-10-2005
    Skąd
    Łódź
    Wpisy
    146
    Punkty
    11

    Domyślny

    znowu mam problem, wrzuciłem poprawiony plik polish.php z iso, i nic się nie poprawiło, cały czas znaczki. Nie wiem o co chodzi, czy trzeba powtórnie zainstalować joomle, czy zmienić coś w ustawieniach? przyznam, że to mój pierwszy cms, dopiero zaczynam zabawę z tym systemem
    mam drugie pytanko, jak odpalić edytor WISYWIG tinyMCE i czy można znaleźć na necie jakieś poradniki lub polską pomoc do joomla?
    pozdro

  4. #13
    Bywalec
    Dołączył
    22-10-2005
    Wpisy
    109
    Punkty
    12

    Domyślny

    1. Edytor Tiny MCE to standardowy edytor Joomli i nie musisz go osobno instalować. Wejdź w panelu administratora do opcji dodawania nowej zawartości to go zobaczysz.

    2. Bardzo fajny tutorial jest tutaj - http://www.netshinesoftware.com/joomla-tutorial.html - w kilku językach, ale niestety nie po polsku.

  5. #14
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    mbcobretti napisał
    znowu mam problem, wrzuciłem poprawiony plik polish.php z iso, i nic się nie poprawiło, cały czas znaczki.
    hmmm
    to nie bardzo rozumiem
    a w sprawie tutoriali, polecam polskojęzyczną pomoc.joomla.pl
    oraz również polskojęzyczną stronę, do której link w podpisie - jjomlademo.pl, gdzie wprawdzie poradniki są do mambo jeszcze, ale różnice są jak na razie minimalne
    Ostanio edytowane przez zwiastun : 01-11-2005 21:07
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #15
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Pobierz jeszcze raz plik języka: joomla.pl = pobierz pliki główne = łatki, i daj znać, czy coś się poprawiło
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  7. #16
    Bywalec
    Dołączył
    22-10-2005
    Wpisy
    109
    Punkty
    12

    Domyślny

    Testowane lokalnie pod Krasnalem (z powyższą łatką):

    1) Na stronie głównej jest wprawdzie trochę mniej krzaków niż ostatnio, ale ciągle są. Kodowanie UTF-8 i zmiana na ISO-2 powoduje zniknięcie krzaczków w tekstach (baza danych), ale są one ciągle w komunikatach (plik tłumaczenia) - http://img453.imageshack.us/img453/6407/screen10pt.gif

    2) Panel logowania administratora - także w UTF i znowu krzaki. Ręczna zmiana na ISO powoduje zniknięcie krzaczków - http://img453.imageshack.us/img453/6770/screen25yq.gif

    3) Po zalogowaniu do panelu administratora zastaje nas kodowanie UTF i widok... jak po eksplozji granatu. Próba obsługi panelu w takim stanie prowadzi nieuchronnie do błędów i zamykania IE. Ręczne przełączenie do ISO poprawia całkowicie sprawę i umożliwia obsługę panelu, ale na krótko, gdyż po przełączeniu czegokolwiek nowa strona ma znów kodowanie UTF - http://img453.imageshack.us/img453/482/screen36bl.gif

    -------
    Uściślenie do punktu 1. - Domyślnie jest kodowanie UTF i mnóstwo krzaczków w tekstach (komunikaty są OK). Po przełączeniu do ISO znikają krzaki w tekstach, ale pojawiają sie za to w komunikatach.
    Ostanio edytowane przez Joomla User : 02-11-2005 08:31

  8. #17
    Bywalec webmario awatar
    Dołączył
    28-10-2005
    Skąd
    Łódź
    Wpisy
    146
    Punkty
    11

    poradniki

    czytam poradniki mambo, wydanie internetowe jest bardzo dobre. czy jest możliwość zakupu lub ściągnięcia całej publikacji pdf, bądź kupna wersji książkowej? chodzi mi o mambo 4.5.2
    p.s. powyższy plik nie pomaga

  9. #18
    Bywalec
    Dołączył
    22-10-2005
    Wpisy
    109
    Punkty
    12

    Domyślny

    Mam pewną propozycję odnośnie małych modyfikacji w pliku tłumaczenia. Chodzi o to, aby w kilku przypadkach podmienić frazę $mosConfig_live_site na $mosConfig_sitename, tak aby podczas rejestracji użytkownik nie był przykładowo pytany czy akceptuje regulamin www,adresserwisu.pl ale czy akceptuje regulamin Nazwa Serwisu. Jest to dlatego dla mnie ważne, gdyż zamierzam uruchomić jeden serwis, ale dostępny aż pod pięcioma różnymi adresami.

  10. #19
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Jakie masz kodowanie, bo się już gubię. Pakiet jest przygotowany w ISO nie w utfie. Mogą się wprwadzie jescze gdzieś zdarzyć jakieś błędne pliki, ale nie aż tyle!
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  11. #20
    Bywalec
    Dołączył
    22-10-2005
    Wpisy
    109
    Punkty
    12

    Domyślny

    Po zaaplikowaniu tej pierwszej łatki (10 postów wyżej) wszystkie strony serwisu są w ISO-2, czyli teksty z bazy danych są poprawne, ale komunikaty z pliku językowego mają krzaki. Ostatnia zaś łatka (5 postów wyżej) odwróciła sytuację - cały serwis jest w UTF (teksty z krzakami, komunikaty OK).

    -----

    Przejrzałem oryginalny plik językowy oraz te wszystkie łatki i zmienia sie tylko ta nieszczęsna linijka 469 (raz ISO a raz UTF), ale w tekście są cały czas te dziwne znaczki Ĺ › Ä ‡ charakterystyczne dla unikodu. Może to jest przyczyną kłopotów?
    Ostanio edytowane przez Joomla User : 02-11-2005 20:58

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •