Dodatkowe opcje do zalogowanych użytkowników
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 11

Temat: Dodatkowe opcje do zalogowanych użytkowników

  1. #1

    Dodatkowe opcje do zalogowanych użytkowników

    Witam!

    Tworzę katalog produktów cukierniczych. VirtueMart najbardziej według opisów do niego pasuje- kiedyś pewnie dodatkowo dołączona zostanie sprzedaż.

    Mój problem polega na tym, że chciałbym aby zalogowani z poziomu strony użytkownicy mogli z karty produktu pobierać dodatkowo plik .psd z danym towarem.
    Chodzi o to że ludzie często robią w swoich hurtowniach gazetki z naszymi produktami, udostępnienie im grafiki w ten sposób byłoby pewnie najbardziej optymalne.
    Chciałbym zrobić to właśnie w tym miejscu bo jak to z ludźmi bywa nie dają sobie czasem rady z działem download więc pobranie takie byłoby prostsze.

    Opisywaną sytuację można porównać do możliwości ściągania np. instrukcji danego sprzętu elektrycznego w sklepie tylko przez zarejestrowanych użytkowników.

    Zatem pytanie- czy można tego dokonać za pomocą VM?

    Jeśli nie da się tego zrobić za pomocą VM to możecie coś podobnego polecić?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2

    Domyślny

    Przerobić można wszystko , ale VirtueMart raczej nadaje sie bardziej na sklep niż na dział Download.
    Zerknij na komponent SOBI2 - przeznaczonym do zarządzania dokumentami lub plikami.
    http://www.sigsiu.net/download/
    "Gdy coś wiesz, wiesz, że to wiesz, a gdy nie wiesz, wiesz, że nie wiesz - to właśnie jest wiedza."

  4. #3

    Domyślny

    Wolałbym mięć komponent który może kiedyś oferować funkcje sklepu online. Przecież wiele sklepów oferuje w karcie produktu jakieś materiały do pobrania.

    Stąd pytanie skoro nie VM (choć ciągle mam nadzieję że się uda) to jaki inny sklep to umożliwi. Może ktoś już wie...

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    VM posiada taką możliwość, nie wymaga przerabiania
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    VM posiada taką możliwość, nie wymaga przerabiania
    Proszę o rozwiązanie.
    "Gdy coś wiesz, wiesz, że to wiesz, a gdy nie wiesz, wiesz, że nie wiesz - to właśnie jest wiedza."

  7. #6
    Bywalec
    Dołączył
    27-02-2006
    Wpisy
    211
    Punkty
    25

    Domyślny

    Proszę bardzo, oto rozwiązanie:
    W panelu administracyjnym sklepu: Produkty > File Manager > Dodaj zdjęcie/plik

  8. #7

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez ainow Zobacz wiadomość
    Proszę bardzo, oto rozwiązanie:
    W panelu administracyjnym sklepu: Produkty > File Manager > Dodaj zdjęcie/plik
    Właśnie przed chwilą też to znalazłem.
    Teraz zastanawiam się jak zrobić żeby katalog produktów mógł przeglądać każdy, zaś taki dołączony plik mógł pobrać tylko zalogowany z poziomu strony użytkownik.

  9. #8
    Bywalec
    Dołączył
    27-02-2006
    Wpisy
    211
    Punkty
    25

    Domyślny

    Według mojej wiedzy, nie da się tego zrobić bez grzebania w kodzie. Tak na szybko przyszło mi do głowy, żeby podejrzeć i wykorzystać w tym grzebaniu fragment kodu pozwalający pokazywać ceny produktów wybranym grupom klientów.

    Więcej, niestety nie potrafię pomóc - może odezwą się koledzy, którzy znają się na pisaniu skryptów.

  10. #9

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    VM posiada taką możliwość, nie wymaga przerabiania
    Admin napisał że VM posiada taką możliwość bez przerabiania to myślę że podrzuci jakiś pomysł aby rozwiązać problem użytkownika lubicz, który napisał w pierwszym wątku "Mój problem polega na tym, że chciałbym aby zalogowani z poziomu strony użytkownicy mogli z karty produktu pobierać dodatkowo plik .psd z danym towarem."

    "Gdy coś wiesz, wiesz, że to wiesz, a gdy nie wiesz, wiesz, że nie wiesz - to właśnie jest wiedza."

  11. #10
    Można zastosować ewentualnie takie rozwiązanie.
    1. Zainstalować komponent do plikowani np. docman
    2. Dodaj plik i ustaw prawa do pobierania np. tylko zarejestrowanym.
    3. W VirtueMart w opisie produktu dodaj opis i link do pliku.

    Zerknij na: http://www.ebooks.net.pl/
    Wybierz produkt: Stara baśń (lektura z opracowaniem) w opisie masz plik do pobrania.
    A jak sie zalogujesz login: ebooks hasło: ebooks to pobierzesz plik.

    Trochę tak na około :-)

    I jak ci sie podoba takie rozwiązanie?
    Ostanio edytowane przez haponiuk : 27-08-2007 22:59
    "Gdy coś wiesz, wiesz, że to wiesz, a gdy nie wiesz, wiesz, że nie wiesz - to właśnie jest wiedza."

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •