Strona główna w joomla!
Wyniki 1 do 8 z 8

Temat: Strona główna w joomla!

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    30-05-2006
    Wpisy
    160
    Punkty
    10

    Domyślny Strona główna w joomla!

    Witam, mam następujący problem. Otóż posiadam szablon z modułem, który wyświetla artykuły wpisane w sekcji "Strona startowa". Oprócz wyświetalania newsów w tym module, te same informacje wczytują się normlanie na stronę (w żadnym module, tak jak jest to oryginalnie w joomla). Moje pytanie brzmi, czy jest jakaś możliwość aby usunąć wyświetlania standardowe newsów na stronie głównej, a pozostawić tylko i wyłącznie newsy wyświetlane w module? Może macie jakieś inne wyjście z sytuacji

    Poniżej screen przedstawiający problem


  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    zmień kolejność pozycji w menu głównym. Jeśłi na stronie otwierającej nie chcesz w ogóle innych treści poza umieszczonymi w modułach, możesz:
    - stworzyć alternatywny szablon tylko dla strony otwierającej albo też
    - w blogu "Strona startowa" (aktualnie pierwsza pozycja menu głównego) ustawić np. tylko jedną pozycję (wprowadzenie, 0 wstępów, 0 odnośników, bez paska nawigacji)
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    30-05-2006
    Wpisy
    160
    Punkty
    10

    Domyślny

    Tylko, że moduł czyta informacje właśnie z tego bloga, a ja chciałbym mieć tam newsy. Gdy nie będę żadnego newsa publikował moduł zniknie, gdy zostawie tylko jeden, bedzie mi się powtarzać ten jeden zarówno na standardowej stronie startowej, jak i w tym module.

    Jeśli chodzi o kolejność pozycji, to też nie bardzo przejdzie, bo info nie ma się powtarzac ;(.

    Najgorsze jest to, że usunięcie tego miejsca gdzie wyświetla się aktualnie pierwszy news nie pomaga, gdyż po kliknięciu w którykolwiek odnośnik wyświetla się puste miejsce, bo go po prostu nie ma

  5. #4
    Wiarus Sova awatar
    Dołączył
    20-02-2006
    Skąd
    Kraków
    Wpisy
    1 098
    Punkty
    47

    Domyślny

    Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem problem - może najzwyczajniej nie publikować artykułów na stronie startowej - skoro moduł "czyta" newsy z konkretnej sekcji/kategorii, to je tam umieszczać, bez ich pokazywania na froncie...
    "Po sposobie zadawania pytań widać, że niektórzy dopiero zaczynają swoją przygodę z myśleniem..."
    =====================================
    Przebudzenie, czyli wszytkich witam po długiej nieobecności...

  6. #5
    Bywalec
    Dołączył
    30-05-2006
    Wpisy
    160
    Punkty
    10

    Domyślny

    oki działa dzięki zwiastun, źle Cię zrozumiałem

  7. #6
    Bywalec
    Dołączył
    30-05-2006
    Wpisy
    160
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Sova Zobacz wiadomość
    Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem problem - może najzwyczajniej nie publikować artykułów na stronie startowej - skoro moduł "czyta" newsy z konkretnej sekcji/kategorii, to je tam umieszczać, bez ich pokazywania na froncie...

    Własnie ze moduł czyta newsy z "strany startowej"

  8. #7
    Wiarus Sova awatar
    Dołączył
    20-02-2006
    Skąd
    Kraków
    Wpisy
    1 098
    Punkty
    47

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez woonski Zobacz wiadomość
    Tylko, że moduł czyta informacje właśnie z tego bloga, a ja chciałbym mieć tam newsy.
    To strona startowa, czy blog?
    W sumie po problemie, ale na przyszłość - pisz ciut jaśniej (konkretniej)...
    "Po sposobie zadawania pytań widać, że niektórzy dopiero zaczynają swoją przygodę z myśleniem..."
    =====================================
    Przebudzenie, czyli wszytkich witam po długiej nieobecności...

  9. #8
    Bywalec
    Dołączył
    30-05-2006
    Wpisy
    160
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    - w blogu "Strona startowa" (aktualnie pierwsza pozycja menu głównego) ustawić np. tylko jedną pozycję (wprowadzenie, 0 wstępów, 0 odnośników, bez paska nawigacji)
    Cytat Wysłane przez Sova Zobacz wiadomość
    To strona startowa, czy blog?
    W sumie po problemie, ale na przyszłość - pisz ciut jaśniej (konkretniej)...
    przytoczyłem ten fragment, czyli Blog - Strona startowa , ale tak jak wspomniałeś po problemie i wszystko codzi póki co Jeszcze raz wielkie dzięki!

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •