Ukrywanie poszczególnych sekcji templatki
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 25

Temat: Ukrywanie poszczególnych sekcji templatki

  1. #1
    Wiarus Jdwind awatar
    Dołączył
    21-08-2007
    Skąd
    Stalowa Wola
    Wpisy
    1 692
    Punkty
    132

    Domyślny Ukrywanie poszczególnych sekcji templatki

    Witam, mam na stronie templatkę, w której chciałbym co-nieco zmienić. Otóż chodzi mi o wyświetlanie poszczególnych jej sekcji (User1, User2). Czy można to w jakiś sposób ustawić, aby poszczególne sekcje nie wyświetlały się na różnych podstronach? Całość wygląda tak: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...514d8a947.html
    Ponieważ z PHP nie mam, niestety za wiele wspólnego, mógłby mnie ktoś w jakiś sposób naprowadzić, jak się zabrać za coś takiego? Ostatnio kolega Viking podpowiedział mi, że odpowiada za to mosCountModules, ale jak mówiłem, niewiele to mi mówi, jak sie zabrać za problem. Będę niewymownie wdzięczny za wszelką pomoc.
    Pozdrawiam.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Nowicjusz
    Dołączył
    22-07-2007
    Wpisy
    15
    Punkty
    11

    Domyślny user

    Też się kiedyś z tym męczyłem i nic nie mogłem wymyślić > Jeśli nic nie publikowałem w np user1 to i tak pozostawało mi na stronie puste pole.
    Poradziłem sobie z tym w hardcore sposób - po prostu całkowicie usunąłem to w kodzie z myślą że jak będzie mi potrzebne to sobie jeszcze raz stworzę to w kodzie. Jeżeli chcesz to całkowicie usunąć z templatki to wejdź na swój serwer i poszukaj folderu ze swoją stroną a w nim template/nazwa twojej templatki/index.php
    Dokonaj zmiany w pliku index.php w notatniku lub innym edytorze tj znajdź tekst wyglądający mniej więcej tak:
    <TR> <TD width="800" align="center"><center><div style="padding:4px;">
    <?php mosLoadModules ( 'user1' ); ?></div></TD> </tr>
    i usuń to (przykład jeżeli chcesz usunąć user1 w innych przypadkach analogicznie.
    Pamiętaj żeby przed robieniem zmian zrobić kopię zapasową pliku index.php - tak w razie jakby coś cię pop......suło
    W odwrotny sposób możesz stworzyć sobie to pole w innym miejscu na stronie.
    Ostanio edytowane przez decia : 28-08-2007 17:10

  4. #3
    Wiarus Jdwind awatar
    Dołączył
    21-08-2007
    Skąd
    Stalowa Wola
    Wpisy
    1 692
    Punkty
    132

    Domyślny Re:

    Nie wydaje mi się. Popatrz np. na http://www.joomla.pl . Przecież tam na starcie też jest sekcja Nowe w serwisie i Popularne, a na innych podstronach tego nie widziałem. No chyba, że inaczej jest zbudowana templatka. A tak BTW ja nie chcę tego usuwać na stałe, bo właśnie na stronie startowej powinno być to widoczne.
    Pozdrawiam, Jacek.

  5. #4
    Wyjadacz josh awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Skąd
    B-stock :)
    Wpisy
    513
    Punkty
    86

    Domyślny

    zajrzyj na pomoc.joomla.pl znajdziesz tam artykul o ukrywaniu modulow i wiele innych ciekawych rzeczy ;)
    pozdrawiam
    Piotr Laskowski
    JoomlaPL.com | MamboPL.com
    Joomla.PL | Joomla!, LaTeX, R project, SPSS user...

  6. #5
    Wiarus Jdwind awatar
    Dołączył
    21-08-2007
    Skąd
    Stalowa Wola
    Wpisy
    1 692
    Punkty
    132

    Domyślny Re:

    Witam, tak czytałem już to. Boshe.. toż to czarna magia (dla mnie oczywiście). Rozumiem, że programiście nie chciało się tego kodu dodawać (ukrywającego poszczególne składniki, jeżeli są puste). Ale czego można oczekiwać, skoro templatka jest darmowa. Najwyższy czas wziąć się za naukę, bo inaczej nic z tego nie będzie. A tymczasem, jak sądzę, najlepszym rozwiązaniem będzie umieszczenie w sekcji User1, 2 czegoś innego (w poszczególnych podstronach), czego nie ma akurat na stronie głównej.
    Pozdrawiam, Jacek.

  7. #6
    Bywalec
    Dołączył
    28-08-2006
    Wpisy
    109
    Punkty
    15

    Domyślny

    Witam
    Przecież w pomocy własnie pisze jak zrobić by poszczególne elementy mają być wyświetlane czy też ukrywane i nie jest to związane z templatką. Wejdż w dany moduł który chcesz ukryć i po prawej stronie zaznacz elementy w których ma być widoczny (domyślnie jest zaznaczone "wszystkie") i po kłopocie....
    __________________
    PZDR
    robdk
    http://agroturysta.kxd.pl

  8. #7
    Wiarus Jdwind awatar
    Dołączył
    21-08-2007
    Skąd
    Stalowa Wola
    Wpisy
    1 692
    Punkty
    132

    Domyślny Re:

    Zgadza się, jeżeli chodzi o moduł (czyli np. NewsFlash itd), ale templatka ma pole User1 i User2 widoczne nawet wtedy, kiedy nie ma w nim żadnego modułu wyświetlanego. Popatrz na link, który podałem powyżej (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...514d8a947.html). Pola User1 i 2 są widoczne pomimo tego, że wyłączyłem na podstronie dane moduły. Wydaje mi się właśnie, że to już przypadłość templatki, której niestety nie umiem poprawić. Nie wiem, nawet za bardzo gdzie w kodzie to zmienić. Przeczytałem w pomocy na joomla.pl jakteoretycznie powinno się to ukrywać, ale w pliku php templatki nie mogę znaleźć, w którym miejscu mam to wstawić. O ile się nie mylę, chodzi o ten kod:
    <?php if (mosCountModules('User1')) { ?>
    <?php mosLoadModules( 'User1');?>
    <?php } ?>
    Ale nijak nie mogę dojść, gdzie on powinien być. Niestety, braki w nauce wychodzą na każdym kroku...
    Pozdrawiam, Jacek.

  9. #8
    Bywalec
    Dołączył
    28-08-2006
    Wpisy
    109
    Punkty
    15

    Domyślny

    No nie wiem czemu się dzieje tak u ciebie. Zajrzyj sobie na moją strone i wybierz np. regulamin. Wszystko działa tak jak powinno, usery są ukrywane...
    Trzeba by blirzej się przyjrzeć, choć nie podejrzewam templatki...
    __________________
    PZDR
    robdk
    http://agroturysta.kxd.pl

  10. #9
    Wiarus Jdwind awatar
    Dołączył
    21-08-2007
    Skąd
    Stalowa Wola
    Wpisy
    1 692
    Punkty
    132

    Domyślny Re:

    No i u Ciebie działa w porządku. Wiem, że chodzi Ci o to, że ustawiłeś, że Nowości i Popularne mają być widoczne tylko na określonych podstronach. Ja jak zrobię to samo, to wychodzi właśnie to, co widzisz na podanym przeze mnie linku. Dlatego sądzę, że to pewnie wina templatki. No chyba, że jeszcze jakieś inne ustawienia odpowiadają za to. Ale jak to wina templatki, to pewnie poszukam innej. Wiem, że najlepiej byłoby poprawić kod, ale...wiadomo.
    Jacek
    Edit:
    Dodam tylko, że w pliku index.php mam tylko (a może aż) tyle o User1 i 2:
    <tr>
    <td width="265" valign="top" background="<?php echo $mosConfig_live_site;?>/templates/tgf_malavista/images/annunci_msx.jpg"><div class="centrosinistra"><?php mosLoadModules( 'user1' ); ?></div></td>
    <td width="265" valign="top" background="<?php echo $mosConfig_live_site;?>/templates/tgf_malavista/images/annunci_mdx.jpg"><div class="centrodestra"><?php mosLoadModules( 'user2' ); ?></div></td>
    </tr>

    I następne:
    //script to determine which div setup for layout to use based on module configuration
    $user1 = 0;
    $user2 = 0;
    $colspan = 0;
    $right = 0;
    // banner combos
    //user1 combos
    f ( mosCountModules( 'user1' ) + mosCountModules( 'user2' ) == 2) {
    $user1 = 2;
    $user2 = 2;
    $colspan = 3;
    } elseif ( mosCountModules( 'user1' ) == 1 ) {
    $user1 = 1;
    $colspan = 1;
    } elseif ( mosCountModules( 'user2' ) == 1 ) {
    $user2 = 1;
    $colspan = 1;
    }

    Tyle. A własnie te pozycje Nowości i Popularne są wyświetlane w modułach User1 i 2. Przepraszam za zaśmiecanie forum, ale szukam jakiegoś rozwiązania.
    Pozdrawiam, Jacek.
    Ostanio edytowane przez Jdwind : 29-08-2007 10:56

  11. #10
    Bywalec
    Dołączył
    28-08-2006
    Wpisy
    109
    Punkty
    15

    Domyślny

    Jeśli masz ochotę to podeślij html swojej templatki to ją porównam ze swoją na PW to się może poprawi jak bedzie co do poprawiania ;)
    przed //user1 combos powinno być if a nie f ale myślę, ze to literówka przy przepisywaniu, po za tym szystko wydaje się ok
    ale daj cały kod templatki...
    Ostanio edytowane przez robdk : 29-08-2007 12:00
    __________________
    PZDR
    robdk
    http://agroturysta.kxd.pl

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •