Gazety... lub czasopisma. - Strona 2
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Wyniki 11 do 20 z 23

Temat: Gazety... lub czasopisma.

  1. #11
    Przeglądacz
    Dołączył
    02-06-2007
    Wpisy
    31
    Punkty
    10

    Domyślny

    Podejrzewam, że nie tylko chodzi tutaj o powrót cenzury(czyli państwo policyjne), ale jak zarejestrujesz się w sądzie to płacisz na dzień dzisiejszy 90zł, dalej: skoro już się zarejestrowałeś to ZUS poprosi o składkę na cały etat(ponad 800zł) lub połowę, dalej Urząd Skarbowy, bo prowadzisz działalność, z której można coś ściągnąć(najlepiej za kary, bo są nie jasne przepisy odnośnie reklamy 3% lub 19% zależy jaki dzień ma pani przy okienku ) Później musisz mieć regon(kiedyś wpis kosztował 30zł nie wiem ile teraz) i miejsce, gdzie prowadzisz działalność, czyli podatek od nieruchomości(około 20zł m* zależy, gdzie jeszcze mieszkasz) . I najważniejsze, komputer z legalnym oprogramowaniem. Jak to wszystko załatwisz, to się zastanowisz po co to wszystko i gdzie żyjesz:confused:

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Przeglądacz
    Dołączył
    27-11-2006
    Wpisy
    85
    Punkty
    10

    Domyślny

    Zarejestrować czasopismo może tez osoba fizyczna. Więc nie trzeba prowadzić działalności gospodarczej.

  4. #13
    Przeglądacz
    Dołączył
    02-06-2007
    Wpisy
    31
    Punkty
    10

    Domyślny

    zarejestrować tak, a prowadzić? Ale zawsze można poszukać "redaktora naczelnego" na pewno znajdą się chętni

  5. #14

    Domyślny

    Pamiętajmy, ze wiele serwisów funkcjonuje prężnie tylko dlatego, że ich opiekunowie są z różnych względów anonimowi. Rejestracja, a co za tym idzie, ujawnienie swoich danych, może spowodować ich zlikwidowanie.
    Mam nadzieję, że prawo prasowe zostanie szybko zmienione, bo przecież znowu będą nas wytykać palcami...
    Forum polskich użytkowników Virtuemart. http://www.virtuemart.pl

  6. #15
    Przeglądacz
    Dołączył
    02-06-2007
    Wpisy
    31
    Punkty
    10

    Domyślny

    a może o to chodzi ?

  7. #16
    Wiarus Sova awatar
    Dołączył
    20-02-2006
    Skąd
    Kraków
    Wpisy
    1 098
    Punkty
    47

    Domyślny

    Ogólnie to wszystko brzmi i wygląda jak z innej bajki, albo filmu s-f... (po przemyciu twarzy zimną wodą stwierdziłem, że to jednak polska rzeczywistość).
    Mamy taki bajzel w tworzeniu ustaw, że nie zdziwiłbym się jakby jutro opodatkowali wszystkich posiadających akwaria - za posiadanie domowych hodowli (bo rybki się mnożą i można z tego tytułu czerpać korzyść majątkową).

    Wracając do tematu - to pozostaje tylko mieć nadzieję, że ktoś szybko pójdzie po rozum do głowy i naprawi ten bubel. Swoją drogą, ciekawi mnie jak ma się do takich kwestii prawo unijne.. ktoś się może orientuje?
    "Po sposobie zadawania pytań widać, że niektórzy dopiero zaczynają swoją przygodę z myśleniem..."
    =====================================
    Przebudzenie, czyli wszytkich witam po długiej nieobecności...

  8. #17
    Ekspert forum Viking awatar
    Dołączył
    13-10-2005
    Skąd
    Berlin
    Wpisy
    720
    Punkty
    300

    Domyślny

    Nie mogę się doczekać aż mi wlepią grzywnę(y).
    Stanowisko SN wynika z technicznej ignorancji i jest nie do obronienia. Polska nie jest właścicielem Internetu i nie może go do tego stopnia regulować. Szczęśliwie (przynajmniej w tym przypadku) jesteśmy w Unii i SN nie jest już najwyższy. A od niesłusznie pobranej grzywny czy grzywien odsetki będą ustawowe (wysokie). Nie mówiąc już o procesie za utracone zyski jeśli grzywna uniemożliwi komuś prowadzenie serwisu.
    Nie będę rejestrował serwisów, wystarczy, że rejestrowałem domeny, zainwestuję w grzywny
    Jak skutecznie otrzymywać odpowiedzi na pytania zadawane na forach RTFM STFW
    Jobs in IT
    _____________________________________
    navigare est necesse, vivere non est necesse!

  9. #18
    Przeglądacz
    Dołączył
    02-06-2007
    Wpisy
    31
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dzisiaj ma być interpretacja orzeczenia trybunału na ich stronie, a z tego co wiem przepisy Unii są obowiązujące, ale kraj członkowski może je "dostosować" do swoich potrzeb, czyli może przymknąć oko lub jeszcze bardziej dokręcić śrubkę

  10. #19
    Wiarus Sova awatar
    Dołączył
    20-02-2006
    Skąd
    Kraków
    Wpisy
    1 098
    Punkty
    47

    Domyślny

    Pozostaje mieć nadzieję, że trybunał przy wydawaniu opinii będzie się "posiłkował" wiedzą i uwagami fachowców w danej dziedzinie... i że nie będą to Ci sami ludzie co poprzednio.
    "Po sposobie zadawania pytań widać, że niektórzy dopiero zaczynają swoją przygodę z myśleniem..."
    =====================================
    Przebudzenie, czyli wszytkich witam po długiej nieobecności...

  11. #20
    Ekspert forum Viking awatar
    Dołączył
    13-10-2005
    Skąd
    Berlin
    Wpisy
    720
    Punkty
    300

    Domyślny

    Kilka słów wyjaśnienia:
    1. Mówimy o orzeczeniu wydanym przez sąd, a nie o przepisie prawa.
    2. W Polsce, w przeciwieństwie do Wysp i Ameryki, obowiązuje kontynentalny system prawa, który opiera się na prawie stanowionym, a nie na precedensie.
    3. Jednakże orzecznictwo jest również w naszym systemie w pewnym stopniu wiążące dla sądów niższej bądź równej instancji.
    4. Wyrok Sądu Najwyższego może, od czasu naszego wstąpienia do Unii, zostać zaskarżony i uchylony przez odpowiednią instytucję unijną.
    5. Podstawą do wydania wyroku w przedmiotowej sprawie jest traktowanie Internetu na tych samych zasadach co prasy. Taki stan rzeczy wynika jednocześnie z niedoskonałości polskiego Prawa i niskiej kompetencji prawników w zakresie znajomości medium, o którym mowa.
    6. Łatwo udowodnić, że obecny stan prawny nie przystaje do rzeczywistości, prowadzi do paradoksów i że opiera się na fałszywych przesłankach. O ile sądy mogą ignorować dwa pierwsze zarzuty, nie mogą jednak zignorować ostatniego.
    Pozostaje dodać, że przykro jest patrzeć jak najwyższa instytucja sądownicza w kraju kompromituje się bardziej niż władza wykonawcza, jednocześnie w wielu innych przypadkach rezerwując sobie wyższe prawo moralne niż ta druga...
    Nie mogę się doczekać uzasadnienia orzeczenia.
    Jak skutecznie otrzymywać odpowiedzi na pytania zadawane na forach RTFM STFW
    Jobs in IT
    _____________________________________
    navigare est necesse, vivere non est necesse!

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •