Błąd przy próbie otwarcia serwisu z poziomu użytkownika jak i administratora.
Wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Błąd przy próbie otwarcia serwisu z poziomu użytkownika jak i administratora.

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    12-05-2007
    Wpisy
    2
    Punkty
    10

    Błąd przy próbie otwarcia serwisu z poziomu użytkownika jak i administratora.

    Witam!

    Od wczoraj mój serwis jest niedostępny - przeglądarka przy próbie otwarcia strony generuje następujący komunikat:

    Warning: main() [function.main]: open_basedir restriction in effect. File(/[localhost]/includes/version.php) is not within the allowed path(s): (/home2/[user]:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php:/tmp) in /[localhost]/includes/joomla.php on line 71

    Warning: main(/[localhost]/includes/version.php) [function.main]: failed to open stream: Operation not permitted in [localhost]/includes/joomla.php on line 71

    Fatal error: main() [function.require]: Failed opening required '/[localhost]/includes/version.php' (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /[localhost]/includes/joomla.php on line 71

    Osobiste dane zastąpiłem symbolem w sekcjach [....] ze zrozumiałych powodów.

    W tym dniu miało być przeprowadzone przeniesienie danych z serwera wirtualnego z Niemiec do Polski - co myślę, że nie jest bez znaczenia.

    Z góry dziękuję za sugestie i pomoc w tej sprawie.

    Pozdrawiam wszystkich

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Opiekun forum
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    3 743
    Punkty
    131

    Domyślny

    tak jak mówisz, przeniesienie jest tu najprawdopobniej przyczną. Po pierwsze czy masz nową ściężkę ustawiony w absolute_path ? Jeżeli tak to skontaktuj się z adminem gdyż to po jego stronie tkwi najprawdopodbniej przyczyna

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    16-01-2007
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny Problem

    Właśnie stawiłem czoło bardzo podobnemu problemowi. Napisz proszę czy udało Ci się go rozwiązać i co było przyczyną.

    Pozdro

  5. #4
    Debiutant
    Dołączył
    12-05-2007
    Wpisy
    2
    Punkty
    10

    Domyślny

    Raquel
    Więc tak to wygląda - i365.pl przy przenoszeniu danych z serwerów z Niemiec do Polski nie odtworzyło dokładnej struktury katalogów na serwerze: w prostych słowach zamiast założyć katalog nadrzędny /home/... założyli katalog nanowym serwie /home2/... co uniemożliwiło uruchomienie czegokolwiek.
    Lekarstwem na to jest wyedytowanie plików konfiguracyjnych joomla i zmiana absolute_path - na poprawną - czyli w moim przypadku /home2/

    Pozdrawiam i dzięki Stone'owi za pomoc i cenną wskazówkę

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    16-01-2007
    Wpisy
    9
    Punkty
    10
    i365.pl stanęło na wysokości zadania i poprawiło swój błąd. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz. Dokładnie które z plików trzeba by było wyedytować aby osiągnąć zamierzony cel. Z racji, że wspomniałeś o konfiguracyjnych to pewnie configuration.php. Coś do tego?

    No io dziękuję za szybką odpowiedź!!! Pozdrawiam!!! Widać, że forum się przydaje.

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •