Problem z layout'em stronki
Wyniki 1 do 4 z 4

Temat: Problem z layout'em stronki

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    30-08-2007
    Wpisy
    2
    Punkty
    10

    Domyślny

    Mam problem z wyglądem strony, na serwerze na którym jest zainstalowana Joomla, stronka śmiga bez najmniejszego problemu. Wszystkie elementy są poprawnie wyświetlane. Używam WampServer 5. Na innym komputerze po wpisaniu adresu stronki, wyświetla sie ona jednak, bez layout'u.

    pozdrawiam
    Kawulec

    Postanowiłem zamieścić zrzuty przedstawiające wygląd stronki na serwerrze oraz innym komputerze.

    Layout na serwerze:
    http://images21.fotosik.pl/402/2b843cc1dce321d1med.jpg

    Layout stronki na każdym innym komputerze (sprawdzałem na dwóch przeglądarkach FF 2.0 IE 7.0):
    http://images13.fotosik.pl/70/b0c2e60b76dee1ea.jpg

    Jak widać, jest to domyślny layout stronki. Naprawdę nie wiem gdzie popełniam błąd. Zainstalowałem Wamp 1.7.3, Joomle 1.012 + Admin pl beta (wcześniej miałem 1.011 + Admin pl).

    pozdrawiam
    kawulec

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Przeglądacz
    Dołączył
    22-01-2007
    Wpisy
    60
    Punkty
    10

    Domyślny

    Sprawdz czy nazwa folderu na serwerze w ktorym jest szablon jest taka sama jak nazwa folderu na localhoscie.
    Moze ten drugi komp na ktorym sprawdzales ma wlaczona opcje nie wyswietlania obrazkow, albo blokuje je jakis firewall ?
    Nie wiem czy dobrze zrozumialem... Strone masz na swoim kompie? Postawiona jest na win? I chcesz ja z windowsa udostepniac innym?
    Spwadz moze prawa dostepu do plikow. A jesli na serwie masz firewalla to go wylacz - moze blokuje polaczenia wychodzace.
    Nic mi wiecej narazie nie przychodzi do glowy.

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    30-08-2007
    Wpisy
    2
    Punkty
    10

    Domyślny

    Na komputerze (serwer) mam zainstalowany wirtualny serwer (WAMP 1.7.3), sprawdziłem to jest ta sama nazwa katalogu.

  5. #4
    Opiekun forum
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    3 743
    Punkty
    131

    Domyślny

    Kwestia jest taka że Joomla obsługuje jeden adres z jakiego jest uruchamiana i jest on ustawiony jako zmienna live_site w pliku configuration.php . I jeżeli masz ustawiony adres wewnętrzny to tylko na takim będzie sie poprawnie wyswietlać, a z zewnątrz nie i odwrotnie.

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •