Nowe Wydanie SOBI2 - Sigsiu Online Business Index 2 RC 2.8.4
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 30

Temat: Nowe Wydanie SOBI2 - Sigsiu Online Business Index 2 RC 2.8.4

  1. #1
    Wiarus neo_fox awatar
    Dołączył
    21-09-2006
    Skąd
     neos-mac:~ neo$ /Users/neo/
    Wpisy
    1 360
    Punkty
    63

    Domyślny Nowe Wydanie SOBI2 - Sigsiu Online Business Index 2 RC 2.8.4

    SOBI2 Development Team ma zaszczyt zaprezentować nową wersję komponentu SOBI2.W tej wersji skoncentrowaliśmy się przede wszystkim na zmniejszeniu konsumpcji pamięci operacyjnej wymaganej do działania naszego komponentu. Ale w tej wersji zostało zaimplementowany również wiele nowych funkcji.
    • Szablon formularza edycji wpisu - Formularz edycji/dodania nowego wpisu może teraz zostać dopasowany do indywidualnych zapotrzebowań. Zobacz przykład użycia tutaj: http://mambo.sigsiu.net/directory/add-new.html
    • Szablon formularza edycji wpisu może być edytowany w panelu administracyjnym
    • Funkcja analizy wszystkich szablonów z podświetleniem błędów w przypadku ich wystąpienia - pomocne w przypadku tworzenia własnego szablonu do szybkiego wykrycia występujących błędów
    • Filtr statusu dla wpisów w panelu administracyjnym - bardzo przydatna opcja w przypadku zarządzania katalogu z dużą ilością wpisów
    • Możliwość automatycznego odnowienia wpisu - teraz jeszcze prościej możesz zarabiać pieniądze w przypadku gdy okres edycji wpisu został zakończony.
    • Możliwość edycji pliku config.ini (edytor rejestru) - plik config.ini wiele zaawansowanych opcji i ustawień. Teraz możesz edytować ten plik komfortowo w panelu administracyjnym
    • Funkcja "Quick edit/edit in place" - Funkcja ta umożliwia prostą i szybką edycję danych danego wpisu bezpośrednio w widoku szczegółowym bez konieczności edycji całego wpisu
    Listę wszystkich zmian można znaleźć w pliku Changelog. Pobierz nową wersję z naszego działu Download
    Jednocześnie wydane zostały tłumaczenia (w wersji UTF-8 i ISO-8859-2) do aktualnej wersji SOBI2. Za pomoc w stworzeniu tych tłumaczeń dziękujemy serdecznie Inkos oraz Tomkowi Karpierzowi. Tłumaczenia są do pobrania tutaj: http://www.sigsiu.net/download/language_packages

    Wielkie podziękowania również dla SOBI2 Quality & Testing Team.
    Ostanio edytowane przez neo_fox : 20-01-2008 00:35

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Debiutant
    Dołączył
    02-01-2008
    Wpisy
    7
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam
    właśnie zainstalowałem ten nowy Sobi2 ale z tym nowym langiem mam duużżooo krzaczków w panelu admina.
    w czym tkwi problem? bo sam komponent po stronie usera jest ok.
    Zrobiłem upgrade z wcześniejszej wersji, która swój lang miała ok, a tu problemy z polskimi literami
    ma ktoś podobny problem?
    pozdr

  4. #3
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Daro_pl Zobacz wiadomość
    ma ktoś podobny problem?
    A jaka paczka iso czy utf? A czy krzacza ci sie wszystkie polskie litery czy tylko w niektorych komunikatach?

  5. #4
    Debiutant
    Dołączył
    02-01-2008
    Wpisy
    7
    Punkty
    10

    Domyślny

    Taki cuda zrobiły się w SOBI i security image.
    np w menu administracji :Menedşer kategoriialbo Menedşer j�zyków
    albo w security images takie np:
    Okre�l najmniejsz� dopuszczaln� warto��
    itpW nazwach np. kategorii jest ok, problem dotyczy strony admina.
    i to tylko w security images i Sobi2.
    Dla sobi instalowałem i iso i utf z takim samym rezultatem.
    Może to wina ogólnego langa admina Joomli?
    Dodam tylko że gdy miałem poprzednią wersję SOBI to było wszystko ok.

    A tak przy okazji mam pytanko. Czy security images zainstalowany jako komponent potrzebuje jeszcze czegoś do działania czy nie? bo zainstalowałem go ogólnie, zaznaczyłem w opcjach kiedy ma się uruchamiać (logowanie i rejestracja) i........nic ....nie pojawia się nic.
    Zna ktoś może temat?
    pozdrawiam
    Ostanio edytowane przez Daro_pl : 25-01-2008 19:52

  6. #5
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    Hmmm. Dziwnie to wszystko wyglada niemniej jednak zmobilizowales mnie do sprawdzenia oficjalnych paczek ze strony SOBI zawierajace m.in. moje fragmenty tlumaczenia ;)

    Cos chyba jednak jest nie tak gdyz zainstalowanie plikow jezykowych stworzonych z plikow opublikowanych w tym watku wszystko bylo ok.

    Natomiast korzystajac z oficjalnego wypustu cos sie zaczelo krzaczyc - chociaz sprawdzalem to na wielokrotnie reanimowanej testowej J! ;) Hm dziwne.

    Dla Ciebie i innych podsylam jeszcze raz moje dwie paczki (z plikow opublikowanych poprzednio) gotowe do dodania w SOBI - iso i utf. W razie problemow z oficjlanym wypustem prosze sprawdzcie czy te dzialaja poprawnie.
    Załączone pliki Załączone pliki

  7. #6
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Daro_pl Zobacz wiadomość


    A tak przy okazji mam pytanko. Czy security images zainstalowany jako komponent potrzebuje jeszcze czegoś do działania czy nie?
    Potrzebuje - masz to przecież opisane w artykule.
    Z błędów wynika, że masz witrynę w ISO a nie w utf, polskie pliki językowe do SecurityImages są tylko w UTF - musiałbyś je sobie przekonwertować. Do SOBI użyj pliku językowego w ISO
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  8. #7
    Debiutant
    Dołączył
    17-10-2006
    Wpisy
    8
    Punkty
    10

    Domyślny

    Jak dokonać update z wersji 8.2 do 8.4 ?

    Czytałem instrukcje po angielsku ale nie chcę zrobić jakiegos poważnego błędu

  9. #8
    Debiutant
    Dołączył
    02-01-2008
    Wpisy
    7
    Punkty
    10

    Domyślny

    W menu administracji masz pozycję "usuń Sobi" jeśli chcesz pozostawić bazę to skorzystaj z opcji usuwania komponentów a jeśli bazę też chcesz skasować to w deinstalatorze Sobi jest taka opcja. Ale jeśli masz już wpisane dużo danych i np kategorii to zostaw sobie bazę na miejscu bo inaczej wszystko będziesz musiał wlkepywać od początku.

    Dzięki Zwiastun za info. Co do plików langu dla Sobi to wgrywałem i iso i utf - oba z takim samym rezultatem
    A co do konwersji z utf na iso - czy to dużo roboty jest? i jakiej?
    Dopiero zaczynam stawianie czegoś na Joomli i nie jestem jeszcze zbyt w tym dobry
    Może jest ktoś kto ma troszkę czasu na zainstalowanie u mnie Secure imagesa?
    W zamian np. za reklamę mnie Stawiam serwis ogłoszeniowy.
    pozdr. for all.
    Ostanio edytowane przez Daro_pl : 26-01-2008 12:42

  10. #9
    Debiutant
    Dołączył
    17-10-2006
    Wpisy
    8
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Daro_pl Zobacz wiadomość
    W menu administracji masz pozycję "usuń Sobi" jeśli chcesz pozostawić bazę to skorzystaj z opcji usuwania komponentów a jeśli bazę też chcesz skasować to w deinstalatorze Sobi jest taka opcja. Ale jeśli masz już wpisane dużo danych i np kategorii to zostaw sobie bazę na miejscu bo inaczej wszystko będziesz musiał wlkepywać od początku.

    Dzięki Zwiastun za info. Co do plików langu dla Sobi to wgrywałem i iso i utf - oba z takim samym rezultatem
    A co do konwersji z utf na iso - czy to dużo roboty jest? i jakiej?
    Dopiero zaczynam stawianie czegoś na Joomli i nie jestem jeszcze zbyt w tym dobry
    Może jest ktoś kto ma troszkę czasu na zainstalowanie u mnie Secure imagesa?
    W zamian np. za reklamę mnie Stawiam serwis ogłoszeniowy.
    pozdr. for all.

    Dzięki za odp.


    Czy po wgraniu nowej wersji SOBI mam mozliwośc automatycznego wczytania starej bazy?

  11. #10
    Debiutant
    Dołączył
    02-01-2008
    Wpisy
    7
    Punkty
    10

    Domyślny

    Baza zostaje na miejscu. Ale sprawdź sobie edytor powiadomień bo mnie kilka maili zmieniło się na oryginały.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •