[pdf generator]
Wyniki 1 do 10 z 10

Temat: [pdf generator]

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    04-05-2006
    Wpisy
    28
    Punkty
    10

    [pdf generator]

    Posiadam wersję joomli 1.0.13_pl utf-8 i odkryłem błąd w postaci generowania pliku pdf. Błąd dotyczy tylko i wyłącznie artykułów, w których jest umieszczony plik *.png. Artykuły bez tego pliku generują się bez zarzutu.

    Szukałem podobnego problemu na forum i nie znalazłem pasującego tematu. Gdybym się mylił proszę o wyrozumiałość.

    Oto komunikat błędu:
    Kod:
    Warning:  fopen() [function.fopen]: URL file-access is disabled in the server configuration in /home/moja_nazwa/includes/tcpdf/tcpdf.php on line 3088
    
    Warning:  fopen(http://www.moja_nazwa.pl/images/stor.../logo_mini.png) [function.fopen]: failed to open stream: no suitable wrapper could be found in /home/mojanazwa/includes/tcpdf/tcpdf.php on line 3088
    TCPDF error: Can't open image file: http://www.moja_nazwa.pl/images/stor.../logo_mini.png
    Będę niezmiernie wdzięczny za udzielenie mi wskazówki.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    obejrzyj dobrze ten plik. Że obrazki w formacie PNG generują się bez problemów możesz sprawdzić na www.demo.joomla.pl
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    13-08-2008
    Wpisy
    25
    Punkty
    10

    Domyślny Joomla 1.5.6 i problem z pdf

    Mam świężą Joomle 1.5.6 (bez dodatków) na home.pl i spróbowałem wyświtlić pdf artykułu "Welcome to Joomla" otrzymałem błąd: >>TCPDF error: Can't open image file: images//libraries/tcpdfstories//libraries/tcpdfpowered_by.png << Spróbowałem inne artykuły ze strony Home - otwiera się białe okno i nic w nim nie widać. (podejrzewam, że w pierwszym przypadku jest to powiązane z grafiką obecną w artykule..
    Jak zrobić, aby pdfy się wyświetlały poprawnie?

  5. #4
    Nowicjusz
    Dołączył
    13-08-2008
    Wpisy
    25
    Punkty
    10

    Domyślny

    znalazłem część odpowiedzi, mam nadzieję, że ci, którzy tez mają z tym problem skorzystają: http://docs.joomla.org/PDF_Display_Fix_in_IE7
    pozostaje mi jeszcze do rozwiązania problem z plikami graficznymi w pdf i błędem:
    Warning: fopen(images//libraries/tcpdfstories//libraries/tcpdfpowered_by.png) [function.fopen]: failed to open stream: No such file or directory in /libraries/tcpdf/tcpdf.php on line 3717
    TCPDF error: Can't open image file: images//libraries/tcpdfstories//libraries/tcpdfpowered_by.png
    - tego problemu jeszcze nie rozwiazałem, może ktos z Was zna rozwiązanie, bo nigdzie go nie znalazłem, na żadnych forach, itp.
    przy okazji testowania w różnych przeglądarkach zauważyłem jeszcze jeden błąd - w Firefox 3.0.1 pdf otwiera się podwójnie, jednocześnie w głównym oknie przeglądarki (zastępując rodzica), jak i w pop-up'ie. Testowałem po dokonaniu powyższej poprawki: http://docs.joomla.org/PDF_Display_Fix_in_IE7 . Nie wiem jak wcześniej reagował Firefox.
    może ktoś z Was ma jakis pomysł na to?
    swoją drogą dobrze byłoby tę poprawkę związaną z wyświetlaniem pdf pod IE7 wprowadzić już do instalki J 1.5.6
    Ostanio edytowane przez kostia : 01-09-2008 21:44

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    13-08-2008
    Wpisy
    25
    Punkty
    10

    Domyślny

    Spróbowałem zainstalować Joomlę 1.5.7 nie w katalogu głównym, ale w katalogu "xyz". Zaskoczyło mnie, że ten problem z drukowaniem pdf zawierającego grafikę w tym przypadku u mnie nie istnieje, ale, jeżeli mam Joomlę zainstalowaną w katalogu głównym - pdf zawierające grafikę nie jest tworzony, lecz występuje wyżej wymieniony błąd. Mam stronę na home.pl. Sprawdzałem - sprawa dotyczy zarówno plików .jpeg .png .gif.

    Proszę o jakąś poradę, sugestię, co poprawić, aby Joomla zainstalowana w katalogu głównym właściwie tworzyła pdf zawierające grafikę.

    Jeśli chodzi o błąd w firefoxie, okazało się, że po skopiowaniu poprawki z w/w strony trzeba usunąć "eneter" po return i firefox dobrze interpretuje poprawkę
    Ostanio edytowane przez kostia : 29-09-2008 00:16

  7. #6
    Bywalec
    Dołączył
    11-07-2008
    Wpisy
    327
    Punkty
    29

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez kostia Zobacz wiadomość
    Warning: fopen(images//libraries/tcpdfstories//libraries/tcpdfpowered_by.png) [function.fopen]: failed to open stream: No such file or directory in /libraries/tcpdf/tcpdf.php on line 3717
    TCPDF error: Can't open image file: images//libraries/tcpdfstories//libraries/tcpdfpowered_by.png
    Jak na mój gust to ta ścieżka może być zryta "images//libraries/tcpdfstories//libraries/tcpdfpowered_by.png"

  8. #7
    Nowicjusz
    Dołączył
    13-08-2008
    Wpisy
    25
    Punkty
    10

    Domyślny

    TCPDF error: Can't open image file: images//libraries/tcpdfstories//libraries/tcpdfpowered_by.png
    To jest kopia komunikatu, który się pojawia. Ta sciezka jest dziwna, bo nie istnieje, ale tak ją wyświetla, jesli próbuję wywołać pdf z poziomu strony internetowej, jeśli chodzi o włączone przeze mnie raportowanie błędu do pliku to wyglada to tak:
    Warning: fopen(images//libraries/tcpdfstories//libraries/tcpdfpowered_by.png) [function.fopen]: failed to open stream: No such file or directory in /libraries/tcpdf/tcpdf.php on line 3717
    TCPDF error: Can't open image file: images//libraries/tcpdfstories//libraries/tcpdfpowered_by.png
    podkatalog "stories" jest w katalogu "images", ale katalog "tcpdfstories" nie istnieje wogóle, podobnie katalog "tcpdf" istnieje w katalogu "libraries", ale plik o nazwie "tcpdfpowered_by.png" nie istnieje, natomiast "powered_by.png" jest nazwą pliku, który powinien być umieszczony w pdf.
    Ale najdziwniejsze jest dla mnie to, że cały ten problem nie istnieje wogóle u mnie, jesli zainstaluję Joomle np. w root/xyz natomiast zainstalowanie Joomli w katalogu głównym (root) powoduje te wszystkie problemy
    Ostanio edytowane przez kostia : 29-09-2008 09:42

  9. #8
    Bywalec
    Dołączył
    11-07-2008
    Wpisy
    327
    Punkty
    29

    Domyślny

    Tylko, że zobacz na fopen(images//libraries/tcpdfstories//libraries/tcpdfpowered_by.png). Co by to nie było to on szuka w tej ścieżce

  10. #9
    Nowicjusz
    Dołączył
    13-08-2008
    Wpisy
    25
    Punkty
    10

    Domyślny

    no szuka, inic nieznajduje, bo takiej ścieżki nie ma w systemie, natomiast tak, jak pisałem, jeśli zainstaluję Joomlę w innym katalogu, nie w głównym, to wszystko działa OK. Dlaczego wtedy ten sam system Joomli, nie modyfikowany, radzi sobie z obróbką tego wszystkiego? Nie jestem tak mocny z programowania, żeby być w stanie samemu poprawic kod, i tu szukam dobrego ducha
    Krótko mówiąc, jeśli wywołuję Joomlę z takiego adresu: http://www.aaaaa.home.pl/Joomla_test/index.php wszystko jest OK.
    Jesli zaistaluję Joomlę w katalogu głównym i otwieram adres http://www.aaaaa.home.pl/index.php sprawa się sypie.
    Ostanio edytowane przez kostia : 29-09-2008 09:55

  11. #10
    Bywalec
    Dołączył
    11-07-2008
    Wpisy
    327
    Punkty
    29

    Domyślny

    No rozumiem. Ale nie wiem jak Ci pomóc. Możesz jedynie porównać pliki konfiguracyjne. W tcpdf jest plik z konfiguracją. Jest też plik pdf.php w document/pdf. Może ktoś inny wpadnie na lepszy pomysł :/

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •