Jakie wybrać kodowanie przy tworzeniu bazy danych
Wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Jakie wybrać kodowanie przy tworzeniu bazy danych

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    10-04-2007
    Wpisy
    24
    Punkty
    10

    Domyślny Jakie wybrać kodowanie przy tworzeniu bazy danych

    Dostałem od admina dostęp do phpMyAdmin 2.7.0. Praktycznie nie mam możliwości utworzyć bazy danych (juz jest utworzona). Ale mam pewne obawy: metoda porównywania napisów jest ustawiona na "latin1_swedish_ci", MySQL jest w wersji 5.0.24, System kodowania znaków dla MySQL: UTF-8 Unicode (utf8), System porównań dla połączenia MySQL: utf8_general_ci. Będe za 2 dni instalował tam Joomle w wer. 1.0.11pl. Czy nie będę miał problemów z polskimi znakami?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Opiekun forum
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    3 743
    Punkty
    131

    Domyślny

    na 1.0.11 możesz mieć bo wersja jest iso, aczkolwiek system porownywania znakow powinien tez to obskoczyc. Powiem tak zainstalowac i zobaczyc, ale moze sie okazac ze bedziesz potrzebowal wersji utf

  4. #3
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    A czemu będziesz instalować Joomla 1.0.11?
    Zrobisz co chcesz, ale dla mnie to jest niepojęte - instalować wersję z której w kolejnych dwóch wydaniach usunięto niemało usterek? Skąd takie pomysły?
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  5. #4
    Nowicjusz
    Dołączył
    10-04-2007
    Wpisy
    24
    Punkty
    10

    Domyślny

    Właśnie zciągnąłem sobie wer 1.013 utf. Testuję ją na localhoscie. Mam jeden problem, wyskakuje mi błąd iż zmienna register_globals w pliku php.ini jest ustawiona na On a ja mam ją ustawioną na Off. Ustawiłem ją tak przy instalacji joomli 1.0.11 tez na localhoście. Używam to tego VertrigoServer. Acha, jak uruchomię joomlę w wersji 1.0.11 to mi wykrywa iż ta zmienna jest ustawiona na off. Dokładnie mam taki komunikat Zmienna Joomla! RG_EMULATION jest ustawiona w pliku globals.php
    na ’ON’ zamiast ’OFF’.
    Ustawienie ’ON’. "
    Ostanio edytowane przez Maximal : 09-09-2007 21:13

  6. #5
    Opiekun forum
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    3 743
    Punkty
    131

    Domyślny

    nie jest to defacto błąd tylko ostrzeżenie, ale z Twojego postu wynika iż dotyczy emulacji czyli ustawienia w pliku globals.php czy tam też zmieniłeś?

  7. #6
    Nowicjusz
    Dołączył
    10-04-2007
    Wpisy
    24
    Punkty
    10

    Domyślny

    Nie, właśnie o to chodzi że nie gdzie nie widzę tam takiego wyrażenia. Są tam instrukcję PHP (ale dopiero zacząłem sie go uczyć więc na razie nie znajdę zależności).

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •