Problem ze stroną główną... (newb)
Wyniki 1 do 4 z 4

Temat: Problem ze stroną główną... (newb)

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    15-09-2007
    Wpisy
    8
    Punkty
    10

    Domyślny Problem ze stroną główną... (newb)

    Zainstalowałem właśnie bazę joomla, jestem zielony w tym temacie. Mam prośbę o pomoc w odpowiedzi na parę pytań, bo się pogubiłem.

    1. Storzyłem na nowo dział newsy na stronie gdzie będą publikowane newsy i na nowo stronę główną. I nie mam pojęcia co ustawić i gdzie, żeby na stronie głównej również pokazywały się newsy. Zawsze pokazuje ją jako pustą chociaż newsy są.
    2. Czy jest możliwość nadania zwykłym uzytkownikom prawa dodawania tekstu ale tylko w niektórych działach? Jesli tak, to gdzie to mogę ustawić.
    3. Mam joomla po angielsku, nie przeszkadza mi to w poruszaniu się po nim, ale np. gdzie mogę przetłumaczyć niektóre frazy które występują po angielsku? Np. w Kontaktach " Send an e-mail to this Contact:"
    Czy może lepiej ściągnąć jakieś tlumaczenie i zainstalować?

    Szukałem odpowiedzi w Pomocy, ale chyba nie zawsze byłem w stanie zrozumieć o co chodzi autorowi ^^;

    Z góry dzięki za wszelką pomoc...

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyjadacz magdaa awatar
    Dołączył
    04-10-2006
    Skąd
    Włocławek
    Wpisy
    768
    Punkty
    163

    Domyślny

    ech ...

    ad 1: ustawisz to w parametrach artykułu: jeśli joomla jest w EN, to będzie to coś w stylu "Show on Frontpage",

    ad 2: jest taka możliwość z poziomu standardowych możliwości joomla, jak również poprzez doinstalowanie dodatkowych rozszerzeń do joomla (szukaj na joomla.pl: pobieralnie itp), poszukaj na pomocy artykułów na temat grup użytkowników joomla.

    ad 3: w Twoim przypadku będzie to plik english.php

    odpowiedziałam na te pytania bo widzę, że to Twój pierwszy post. Mimo, że napotkałeś się z problemami przy czytaniu pomocy, to nie zwalania Ciebie to z obowiązku przeszukania na przykład wątków na forum: pytania, które zadajesz są podstawowymi, a odpowiedzi na nie znajdują sie zarówno na pomocy, jak i na tutejszym forum.
    Ostanio edytowane przez magdaa : 15-09-2007 16:23
    1. Zanim zadasz pytanie - poszukaj na forum - być może ktoś już miał taki problem i go rozwiązał.
    2. Jeśli nie - sprawdź, czy odpowiedź nie znajduje się na Joomla!Wiki

    Polskie Centrum Joomla!
    pozdrawiam - Magda

    Shine On You Crazy Diamond ...

  4. #3
    Wiarus Sova awatar
    Dołączył
    20-02-2006
    Skąd
    Kraków
    Wpisy
    1 098
    Punkty
    47

    Domyślny

    A ja nie do końca mogę zrozumieć Ciebie:
    1 i 2.
    Storzyłem na nowo dział newsy na stronie gdzie będą publikowane newsy i na nowo stronę główną. I nie mam pojęcia co ustawić i gdzie, żeby na stronie głównej również pokazywały się newsy. Zawsze pokazuje ją jako pustą chociaż newsy są.
    Jak kupujesz sobie np. pralkę - to nie próbujesz nauczyć się jej obsługi czytając instrukcję obsługi? W tym przypadku to - pomoc.joomla.pl.
    Pytasz o podstawy obsługi: http://www.pomoc.joomla.pl/content/category/4/56/26/
    3. Mam joomla po angielsku, nie przeszkadza mi to w poruszaniu się po nim, ale np. gdzie mogę przetłumaczyć niektóre frazy które występują po angielsku? Np. w Kontaktach " Send an e-mail to this Contact:"
    Czy może lepiej ściągnąć jakieś tlumaczenie i zainstalować?
    Zapoznaj się z poniższym artykułem i może lepiej zainstaluj sobie taką wersję, która nie będzie przeszkadzała Ci w poruszaniu się po niej i jednocześnie będzie przetłumaczona/spolonizowana...
    http://www.joomla.pl/index.php/content/view/336/2/
    "Po sposobie zadawania pytań widać, że niektórzy dopiero zaczynają swoją przygodę z myśleniem..."
    =====================================
    Przebudzenie, czyli wszytkich witam po długiej nieobecności...

  5. #4
    Debiutant
    Dołączył
    15-09-2007
    Wpisy
    8
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dzieki wielkie za odpowiedz. Przeszukalem chyba z 20 stron pomocy i nigdzie nie moge znalezc informacji jak w konkretnym dziale dac zarejestrowanymi userowi mozliwosc napisania artykulu. Znalazlem info o tym, ze takie prawo maja autorzy, edytorzy itd.
    Moge tez ustawic access level, kto moze ogladac dzial.
    A co do zakupu pralki, to ze mna jest tak, ze najpierw sam wszystko staram sie rozpracowac, a dopiero pozniej otwieram instrukcje. W wypadku joomla niestety obydwie kwestie zawiodly
    Ostanio edytowane przez Zeratul : 15-09-2007 17:53

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •