W czym Joomla lepsza od PHP-Fusion?
Wyniki 1 do 9 z 9

Temat: W czym Joomla lepsza od PHP-Fusion?

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    13-04-2006
    Wpisy
    24
    Punkty
    10

    Domyślny W czym Joomla lepsza od PHP-Fusion?

    Chcę przekonać osoby korzystające z PHP-Fusion, aby przeszli na Joomla... Proszę podpowiedzcie, jakie argumenty mógłbym użyć, aby ich przekonać...

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    A musisz je przekonywać? A dlaczego chcesz je przekonywać? To, czy używam noża czy scyzoryka, to mój wybór. Jedno i drugie bywa dobrym i wystarczającym narzędziem w wielu sytuacjach. Gdy będę potrzebować piły tarczowej , to wówczas jej sobie poszukam.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3

    Domyślny

    Wejdź na google.pl i wygogluj:
    PHP-Fusion - około 3,340,000 dla zapytania PHP-Fusion
    Joomla -
    około 68,700,000 dla zapytania Joomla

    Odpowiedz jednoznaczna.
    "Gdy coś wiesz, wiesz, że to wiesz, a gdy nie wiesz, wiesz, że nie wiesz - to właśnie jest wiedza."

  5. #4
    Nowicjusz
    Dołączył
    13-04-2006
    Wpisy
    24
    Punkty
    10

    Domyślny

    zwiastun - no do zadam inaczej pytanie... dlaczego powinienem wybrać Joomla?
    Proszę również o wytłumaczenie w czym przeważa Joomla nad PHP-Fusion wg porównania http://www.cmsmatrix.org/ gdyż w kilku punktach Joomla ma status YES, gdy PHP-Fusion NO... jednak nie wiem, za co odpowiedzialne są ten "funkcje"...

    haponiuk - wg twojej odpowiedzi można wywnioskować, że Joomla jest bardziej popularna... ale to chyba nie znaczy że lepsza... Chciałbym uzyskać informacje czy przeważa ona od innych CMS-ów pod względem bezpieczeństwa, itp...

  6. #5
    Bywalec
    Dołączył
    22-02-2006
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    215
    Punkty
    12

    Domyślny

    Moją przygodę z cmsami zacząłem od PHP-Fusion. Wydawał sie prosty i taki właśnie był. Proste szablony, proste funkcje ( niema w nim nawet podziału artykułow/newsow takich jak w każdym "cywilizowanym" serwisie. Klikając np. na " Newsy ze świata" wyswietla się dziwna tabelka z tytułami artykułów) Jednak po pewnym czasie każdy chyba chce czegoś więcej. Miałem w planach większy serwis. Poczytałem i wybrałem Post- Nuka. Gdy już stworzyłem wymażony serwis wyskoczył jeden błąd, którego niemogłem się pozbyć, z uwagi na to, że był to błąd " wrodzony" Post - Nuka. Mocno zdenerwowany wpisałem w google "Najlepszy darmowy cms" . M.in. wyskoczyła joomla. Wydawała się wyjątkowo trudna, jednak wszystko z łatwością się pokonywało dzięki OGROMNEMU wsparciu jakie miała. Żaden cms w Polsce nie ma takiego wsparcia ze strony społeczności. I dlatego polecam Joomle.

  7. #6

    Domyślny

    Na stronie (tak jak wspomniałeś) http://www.cmsmatrix.org/ masz wypunktowane cechy poszczególnych CMS-ów, jeżeli nie wiesz co oznaczają poszczególne opisy to zachęcam do poszukania w internecie informacji na ten temat, a jak będziesz miał jakiś problem z rozszyfrowaniem to napisz.

    Minus PHP-Nuke:
    PHP-Nuke 7.5 jest pierwszą wersją, za którą trzeba zapłacić 10 dolarów.
    Od wersji 5.6, ukazuje się stopka z prawami autorskimi na każdej stronie korzystającej z PHP-Nuke.
    "Gdy coś wiesz, wiesz, że to wiesz, a gdy nie wiesz, wiesz, że nie wiesz - to właśnie jest wiedza."

  8. #7
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Jeszcze raz: wybieraj co chcesz, to naprawdę Twój problem. Systemów CMS popularnych w Polsce jest kilka, masz nawet do nich linki na naszych stronach, żeby sobie porównać. Masz wolny niczym nieskrępowany wybór.
    A my tu Ci niczego ani nie sprzedajemy, ani nie wciskamy na siłę.
    Tych ponad 68 milionów pokazanych Ci przez Haponiuka , masz słuszność, świadczy tylko o tym, że popularny, o niczym więcej. Pewno te 65 mln różnicy wynika z braku dociekliwości użytkowników, braku doświadczenia i diabli wiedzą, czego jeszcze.
    PS Ja nie jestem słownik języka angielskiego!
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  9. #8
    Nowicjusz
    Dołączył
    13-04-2006
    Wpisy
    24
    Punkty
    10

    Domyślny

    "to naprawdę Twój problem" -

    Oczywiście, że porównywałem pod względem obsługi, itp. Jednak chciałbym uzyskać fachowej opinii pod względem technicznym (konstrukcji, kodu).

    Proszę w miarę możliwości o wytłumaczenie, gdyż nie rozumiem podpunktu zawartego na CMS Matrix... a mianowicie Performance | Database Replication oraz Management | Inline Administration. Czy to jakieś ważne "funkcje"?

  10. #9

    Domyślny

    Inline Administration - Joomla posiada całkowicie oddzielny interfejs do zarządzania treścią na stronie.

    Database Replication - Joomla nie posiada procesu tworzenia i utrzymywania wielokrotnych kopii tej samej bazy danych (nie mylić z kopią bezpieczeństwa).

    Czy one są ważne? Oceń sam.
    Ostanio edytowane przez haponiuk : 12-09-2007 19:05
    "Gdy coś wiesz, wiesz, że to wiesz, a gdy nie wiesz, wiesz, że nie wiesz - to właśnie jest wiedza."

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •