problem z mailem
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 17

Temat: problem z mailem

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    06-08-2007
    Wpisy
    23
    Punkty
    10

    Domyślny problem z mailem

    Mam Joomla 1.0.13 na serwerze home.pl. Problemem stało się wysyłanie maili ze strony. Chodzi mi o komponent kontakt i button mail przy artykułach. Gdy mam skonfigurowaną pocztę na wp, maile się wysyłają, ale tylko gdy nadawcą jest @wp.pl. Na gmailu wogóle nie chodzi, ale podobno dlatego, że ta poczta obsługuje inne porty SMTP. Na lokalnej poczcie na Home.pl maile się wysyłają ale na pocztę przychodzi jedynie mailer_deamon pokazujący błąd SPF. Pytałem się ludzi na home.pl i powiedzieli że nic na to nie poradzą, bo to jest wewnętrzne ustawienie hostów. Zaproponowali mi przerobienie skryptów joomli, tak aby maile nie były wysyłane od nadawcy na maila podanego w konfiguracji joomli i dopiero dalej do odbiorcy. Tylko bezpośrednio z maila joomlowego do odbiorcy. Nadawca miałby być podany np. w temacie maila. To rozwiązanie odpada, ponieważ nie znam się na PHP. Z kolei na o2 również nie chodzi, jest napisane że formularz jest źle wypełniony(podobnie było z gmailu i gazeta.pl). Jedynie działa gdy podam maila zgodnego z tym podanym w konfiguracji (czyli gdy mam konfigurację na o2 i podam nadawcę @o2.pl)

    Rejestracja itd działa i maile aktywujące się wysyłają. Dodam, że skrypty logowania, rejestracji itd mam mostkowane z PHPBB2 za pomocą Mehdi Bridge

    Czyli na koniec ostateczne pytanie:
    Co mam zrobić żeby maile na stronie działały tak jak powinny?
    Ostanio edytowane przez dexter_evil : 12-09-2007 18:21

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Bywalec
    Dołączył
    22-10-2006
    Wpisy
    121
    Punkty
    12

    Domyślny

    U mnie wszystko działa i wysyła na gmaila

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    06-08-2007
    Wpisy
    23
    Punkty
    10

    Domyślny

    a jakie masz ustawienia mail w global configuration?? Ja znalazłem w necie dwa do gmaila i żadne mi nie działa:mad:

    EDIT: Wogóle żaden mail mi nie działa. Chodzi mi oczywiście o button mail nad artykułem i komponent kontakt. Rejestracja itd działa. Coś mi się wydaje, że wina nie leży w konfiguracji...
    Ostanio edytowane przez dexter_evil : 13-09-2007 17:53

  5. #4
    Bywalec
    Dołączył
    22-10-2006
    Wpisy
    121
    Punkty
    12

    Domyślny

    Moja konfiguracja:


    Wysyłanie maila z treści artykułu działa mi też poprawnie ;)

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    06-08-2007
    Wpisy
    23
    Punkty
    10

    Domyślny

    Nie działa mi. Wogóle przy ustawieniu PHP mail function mailer-deamon zwraca mi 550 BLAD SPF. A Ty na jakim hoście masz stronę??
    Ostanio edytowane przez dexter_evil : 14-09-2007 14:56

  7. #6
    Bywalec
    Dołączył
    22-10-2006
    Wpisy
    121
    Punkty
    12

    Domyślny

    Posiadam wszystkie stronki z Joomla! (a jest ich 5) na Home.pl

    1.0.12, 1.0.13 jak i 1.5 działa mi poprawnie wysyłanie poczty

    Moja rada:
    Zassaj najnowsza Joomla ISO zrob sobie nowy katalog na serwerze i zainstaluj na osobnej bazie i zobacz czy zadziała z przykladowymi danymi
    Ostanio edytowane przez mitring : 14-09-2007 14:59

  8. #7
    Nowicjusz
    Dołączył
    06-08-2007
    Wpisy
    23
    Punkty
    10

    Domyślny

    Masz na myśli joomlę 1.0.13 IE?? Ja mam joomlę 1.0.13, którą ściągnąłem zaraz po pojawieniu się jej na joomla.pl. Myślisz że to w niej tkwi błąd?

  9. #8
    Bywalec
    Dołączył
    22-10-2006
    Wpisy
    121
    Punkty
    12

    Domyślny

    Ja bym zobaczył ściągnij aktualną wersję i daj znać.

  10. #9
    Nowicjusz
    Dołączył
    06-08-2007
    Wpisy
    23
    Punkty
    10

    Domyślny

    Jak możesz przyślij mi na PW nr gg do Ciebie. Bo miałbym jeszcze kilka pytań;)

  11. #10
    Nowicjusz
    Dołączył
    06-08-2007
    Wpisy
    23
    Punkty
    10

    Domyślny

    Niestety zainstalowałem na serwerze nową serwis testowy na Joomli 1.0.13. Maile nadal się nie wysyłają z buttona mail nad artykułem i kontaktu. Czyli inaczej mówiąc nie działa mechanizm nadawca-->joomla-->odbiorca. Później zainstalowałem IE ISO i to samo.
    Podpowiedzcie mi w takim razie co może być źle w ustawieniach serwera? No chyba że jest jakaś magiczna opcja gdzieś w konfiguracji Joomli, od której to zależy, a ja o tym nie wiem. Zakładke mail w global configuration na bank konfiguruję dobrze

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •