Dostęp do panelu admina a system
Wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Dostęp do panelu admina a system

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    11-03-2006
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny Dostęp do panelu admina a system

    Witam szanownych forumowiczów.

    Mam dziwny problem z którym nie potrafię sobie poradzić.

    Otóż nie mogę dostać się do panelu admina (Joomla 1.04 PL), ale tylko z jednego ze swoich komputerów. Trudno mi stwierdzić, co może być przyczyną i pytam o sugestie.

    Oba komputery wydają się być podobnie skonfigurowane, przynajmniej mają podobne platformy (Win XP PL, SP2, Nort.Antyw., ZoneAlarm).

    Na jednym z nich w Firefoxie w ogóle nie wchodzi mi do panelu, podobnie w Operze. W IE natomiast - wchodzi tylko na stronę główną panelu, lecz po kliknięciu czegokolwiek znów wraca do logowania. Po wejściu przez IE po wcześniejszych kilku próbach z FF, widzę na stronie głównej panelu zalogowanych kilku SuperAdminów, tyle ile prób było w FF.

    W czym tkwi problem?

    Dziekuję z góry za pomoc.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Opiekun forum
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    3 743
    Punkty
    131

    Domyślny

    Jak wynika z Twojego postu to najpradopodbniej z konfiguracji komputera, a co może tu być źle to już cięzko powiedzieć.
    Na początek wyłączyłbym wszelkie firewall'e i pop-up bloker, oraz zaktualizował javę w przeglądarkach

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    11-03-2006
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    Stone, dziękuję Ci za sugestię! Okazała się ona trafna - winny był Zone Alarm. Po wyłączeniu ZA wszystko jest ok. Wcześniej też z tego korzystałem i nie było problemów, lecz najprawdopodobniej po zaktualizowaniu do najnowszej wersji ma on "coś", co spowodowało uniemożliwienie logowania do panelu. Na drugim kompie też mam ZA, lecz bez aktualizacji i jest ok. Nowa wersja ZA nawet w ustawieniach default blokuje logowanie. Teraz mam tylko problem: jak to wyłączyć, aby korzystać i z nowej wersji ZA i z joomli??? Co w ZA może powodować blokowanie logowania?

    Czy systemowy firewall zapewnia takie samo bezpieczeństwo jak ZA?

    No i jeszcze jedna sprawa: nim doszedłem, że panel nie działa mi tylko na jednym kompie sądziłem, że coś w mojej joomli się zacięło i różne rzeczy z nią wyczyniałem, tak w ftp, jak i w bazie. Zalogowałem się wprawdzie i wszystko działa poprawnie, ale teraz niektóre rzeczy mam zdublowane:
    - na stronie głównej w panelu pokazuje mi dwa razy ikonkę i info o wiadomościach tudzież o użytkownikach zalogowanych
    - poniżej wszystkie zakładki (tj. Komponenty, Popularne, Najnowsze i Statystyka) - mam też x2
    - na stronie www natomiast mam zdublowane okienko logowania oraz "odwiedza nas... gości"
    Jak to znormalizować?

    I jeszcze jedna drobnostka:
    - jak zamienić można w tym module statystyk na www element o nazwie "Nowości" na nazwę "Liczba tekstów", bo to chyba jednak wszystkie teksty a nie po prostu nowości wskazuje?

    pozdrawiam

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    W którym module statystyk, bo są dwa: moduł witryny (strony frontowej) i moduł administratora.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    11-03-2006
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    W module strony www

  7. #6
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    W pliku polish.php. _NEWS_STAT
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •