Jeszcze raz krzaczki zamiast polskich liter w Joomla 1.0.13 - Strona 3
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Wyniki 21 do 30 z 30

Temat: Jeszcze raz krzaczki zamiast polskich liter w Joomla 1.0.13

  1. #21
    Bywalec
    Dołączył
    12-10-2005
    Wpisy
    116
    Punkty
    7

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    Jeśli wytrzymasz do soboty - obejrzę (o ile zechcesz) . Sądzę że to się jednak da rozwiązać.
    Próbowałem Ci wysłać PW, niestety pojawił się komunikat:
    zwiastun przekroczył(a) limit przechowywanych prywatnych wiadmości co uniemożliwia wysłanie kolejnych.
    Jestem zainteresowany Twoją propozycję.
    Po kłopotach opisywanych w niniejszym poście wróciłem do 1.0.12 i nie mam problemów z krzaczeniem. Dzisiaj, mając na uwadze Twoją propozycję, wgrałem 1.0.13, kodowanie i bazy są w utf. I niestety są krzaki...

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #22
    Nowicjusz
    Dołączył
    07-06-2006
    Skąd
    Zabrze
    Wpisy
    18
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dołączam sie do pytania
    Jak zlikwidować te wstrętne krzaki
    Mam wgrane na dwóch kontach i iso i utf. Niestety obie wersje "kapelusza" krzaczą

  4. #23
    Bywalec
    Dołączył
    12-10-2005
    Wpisy
    116
    Punkty
    7

    Domyślny

    Myślę, że zrobiłem mały krok do przodu, po kilku dniach metodą prób i błędów zrobiłem tak:

    1. W pliku database.php z katalogu inscludes w linii 102 zamiast utf8 wpisałem utf8_general_ci, bo tak jak już wcześniej pisałem przerobiłem wszystkie bazy i pliki xml, po tej operacji ścieżka wygląda tak:@mysql_query("SET NAMES 'utf8_general_ci'", $this->_resource);
    2. W pliku polish.php z katalogu language w linii 445 zrobiłem to samo co wyżej i po tej operacji ten fragment wygląda tak: DEFINE('_ISO','charset=utf8_general_ci');
    Te dwie operacje doprowadziły do tego, że krzaki ze strony zniknęły ale nie ma tak pięknie jak mogłoby być bo krzaki pojawiły się w administratorze :mad:. I teraz próbuję znaleźć przyczynę dla której krzaczkuje administrator, jak się domyślam coś jest w katalogu \administrator\components ale może się mylę. Może ktoś coś wie i podpowie?;)

  5. #24
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    1. usuń tę deklarację z pliku polish.php jest niepoprawna. To ma być ISO-8859-2 w twoim przypadku.
    2. Sprawdź, czy nie musisz dopisać w konfiguracji witryny przy języku kodu pl_PL.iso-8859-2 (lub innego, tych możliwości jest sporo, znajdziesz je np. w instalatorze do wcześniejszych polskich wersji.
    3. Krzaczków w adminie nie powinno być, jeśli masz pliki xml w ISO
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #25
    Bywalec
    Dołączył
    12-10-2005
    Wpisy
    116
    Punkty
    7

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    1. usuń tę deklarację z pliku polish.php jest niepoprawna. To ma być ISO-8859-2 w twoim przypadku.
    2. Sprawdź, czy nie musisz dopisać w konfiguracji witryny przy języku kodu pl_PL.iso-8859-2 (lub innego, tych możliwości jest sporo, znajdziesz je np. w instalatorze do wcześniejszych polskich wersji.
    3. Krzaczków w adminie nie powinno być, jeśli masz pliki xml w ISO
    Nie mam ISO, pisałem wcześniej, że zmieniłem:
    "Wobec faktu, że serwer ma ustawione na sztywno kodowanie znaków na UTF-8, zmieniłem wpisy dla wszystkich tabel w bazie z latin1_swedish_ci na utf_generali_ci.
    W każdym pliku XML sprawdziłem i ewentualnie zmieniłem kodowanie na utf-8. Oczywiście skorzystałem z pakietu Joomla 1.0.13 utf. "

    Głównym problemem były krzaki na stronie. To zostało usunięte. Krzaki są w panelu administratora i potrzebuję teraz to usunąć ale na razie nie wiem co jest odpowiedzialne za język pl w panelu administratora
    Ostanio edytowane przez darks : 23-09-2007 20:20

  7. #26
    Bywalec
    Dołączył
    12-10-2005
    Wpisy
    116
    Punkty
    7

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez darks Zobacz wiadomość
    Nie mam ISO, pisałem wcześniej, że zmieniłem:
    "Wobec faktu, że serwer ma ustawione na sztywno kodowanie znaków na UTF-8, zmieniłem wpisy dla wszystkich tabel w bazie z latin1_swedish_ci na utf_generali_ci.
    W każdym pliku XML sprawdziłem i ewentualnie zmieniłem kodowanie na utf-8. Oczywiście skorzystałem z pakietu Joomla 1.0.13 utf. "

    Głównym problemem były krzaki na stronie. To zostało usunięte. Krzaki są w panelu administratora i potrzebuję teraz to usunąć ale na razie nie wiem co jest odpowiedzialne za język pl w panelu administratora
    Coraz bardziej głupieje :eek:
    Przypadkowo wlazłem na stronę przez IE i Operę i okazało się, że krzaczkuje :mad: a w Firefox jest ok. Zmieniłem więc tak jak pisze Zwiastun na ISO i w tych 3 przeglądarkach jest ok ale w panelu administratora są nadal krzaki.
    Chciałbym coś zrozumieć ale już nic nie rozumiem....:confused:

  8. #27
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Nie piszesz o jakie krzaczki w adminie chodzi. Domyślam się, że w etykietach i w pomocy kontekstowej, a więc tekstach odczytywanych z XML.
    Problem jest nieco złożony.
    Parser xml nie przetwarza plików kodowanych w iso-8859-2. W paczce z J1.0.12-pl+Admin znajdziesz w katalogu /includes/domit 2 albo 3 wersje parsera - xml_domit_lite_parser.php
    Wypróbuj je
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  9. #28
    Bywalec
    Dołączył
    12-10-2005
    Wpisy
    116
    Punkty
    7

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    Nie piszesz o jakie krzaczki w adminie chodzi. Domyślam się, że w etykietach i w pomocy kontekstowej, a więc tekstach odczytywanych z XML.
    Problem jest nieco złożony.
    Parser xml nie przetwarza plików kodowanych w iso-8859-2. W paczce z J1.0.12-pl+Admin znajdziesz w katalogu /includes/domit 2 albo 3 wersje parsera - xml_domit_lite_parser.php
    Wypróbuj je
    Krzaczkowanie w panelu admina ustąpiło. Być może, że wcześniej coś się nie przegrało (kilka razy już wgrywałem wersję 1.0.13. Niestety nadal strona poprawnie wyświetla się tylko w firefoxie a krzaczkuje w Operze i w IE. Tak więc zmiany o których pisałem wcześniej okazały się skuteczne na Firefoxa. Gdzie mogę szukać czegoś co odpowiada za wyświetlanie krzaków w innych przeglądarkach?
    Przegranie Pasera z wersji J1.0.12-pl+Admin nic nie daje.
    A może znajdziesz czas aby obejrzeć to od strony admina?

  10. #29
    Nowicjusz
    Dołączył
    18-03-2007
    Wpisy
    19
    Punkty
    10

    Domyślny

    Mam takie pytanie zrobiłem całą procedurę przeniesienia bazy z iso na utf8 i jeśli chodzie o polskie znaki w artykułach to są wyświetlane poprawnie ale w komponencie joomlastats w wynikach otwieranych stron lub wyszukiwanych wyrazów mam krzaki zamiast polskich liter można coś na to poradzic ?

  11. #30
    Nowicjusz
    Dołączył
    13-06-2006
    Wpisy
    23
    Punkty
    10

    Domyślny

    Czytałem wiele tekstów na temat przenoszenia joomla z localhosta na serwer i odwrotnie bo chciałem sobie do testowania przenieść stronę z serwera na localhosta - no i napotkałem problem z nieszczęsnym krzaczeniem. Stosowałem różne metody opisywane ale nic nie pomaga, może robię coś nie tak. Podaję dane serwera i localhosta w plikach poniżej, baza danych na serwerze jest w latin2, stronka zrobiona na "Joomla! 1.0.13 Stable [ Sunglow ] 21 July 2007 16:00 UTC" z kodowaniem ISO-8859-2 - taką informację znalazłem w plikach z joomla.

    Na domowym kompie mam zainstalowany VertrigoServ - jego dane:
    Komponenety:
    • Apache 2.0.63
    • PHP 5.2.5
    • Mysql 5.0.51
    • Smarty 2.6.18
    • SQLite 3.5.6
    • PhpMyAdmin 2.11.4
    • SQLiteManager 1.2.0
    • ZendOptimizer 3.3.0
    Załadowane rozszerzenia PHP:

    bcmath, calendar, com_dotnet, ctype, session, filter, ftp, hash, iconv, json, odbc, pcre, Reflection, date, libxml, standard, tokenizer, zlib, SimpleXML, dom, SPL, wddx, xml, xmlreader, xmlwriter, apache2handler, mbstring, bz2, curl, gd, mysql, mysqli, openssl, PDO, pdo_mysql, pdo_sqlite, SQLite, Zend Optimizer.

    Bazę danych zakładam na localhost z kodowaniem latin2 jak na serwerze i kicha, krzaki. Przeglądarka pokazuje kodowanie ISO-8859-2 (krzaki) - ale w panelu admina niektóre pozycje menu mają krzaki, a jak zmienię na Unicode (utf8) to jest OK ale w panelu admina te pozycje menu które miały krzaki są OK, a te które były OK teraz mają krzaki.
    Mam takie wrażenie część strony ma kodowanie ISO-8859-2, a część UTF-8 ale dziwne w internecie strona ma wszystko OK. Liczę na pomoc bo nie chcę eksperymentować na działającej stronie i nie chcę rozbudowywać strony na localhoscie jak po przeniesieniu będę musiał wszystko poprawiać.
    Jeszcze jedno pytanie - czy może zmienić wersje joomli z ISO na UTF, ale czy przy takim ustawieniu mojego serwera przez usługodawcę nie będę miał następnych problemów i czy mój VertrigoServ da się tak ustawić żebym mógł tą stronkę przenosić w obie strony bez kombinacji.

    Proszę o porady i pomoc
    Załączone pliki Załączone pliki

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •