Podwujne wyswietlanie nazwy kategorii - problem
Wyniki 1 do 4 z 4

Temat: Podwujne wyswietlanie nazwy kategorii - problem

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    28-02-2006
    Wpisy
    46
    Punkty
    10

    Domyślny Podwójne wyswietlanie nazwy kategorii - problem

    Witam, mam maly problem i nie wiem jak go rozwiazac;

    tworze sekcje tytulo nazwie przykladowo 'poezja', sekcja nazwa: 'poezja'

    teraz tworze kategorie artykulow, tytul kategori: 'poezja', nazwa kategori 'poezja' i teraz tworze link w menu do kategori tez o nazwie 'poezja'

    wszystko jest okej ale jak klikam w link w menu to w pasku u gory w przegladarce wyswietla mi sie podwojnie cos takiego 'poezjapoezja'

    Jak zrobic aby bylo tylko jedno 'poezja'

    Zaowazylem ze pierwsze poezja w pasku to jest nazwa odnosnika w menu a drugie poezja to jest nazwa kategori.

    Jak zrobic aby bylo tylko jedno poezja, gdzies trzeba cos zaznaczyc?

    Prosze o pomoc.

    Edit: (przepraszam za byka w tytule posta, powinno być * 'podwójne')
    admin: Byka nie wystarczy zauważyć. Można poprawić także. Po to jest opcja Przejdź zaawansowanych
    Ostanio edytowane przez kmr : 11-03-2006 22:20

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyjadacz magic awatar
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    679
    Punkty
    39

    Domyślny

    Domyślam się, że masz na myśli tag Title (jego zawartość jest pokazywana na górnej belce okna przegladarki).
    Joomla! buduje ten tag właśnie w oparciu o nazwę linku w menu + (w zalezności od miejsca na stronie) nazawy sekcji, kategorii, nazwy artykułu.
    Są 2 rozwiązania:
    - nie używaj powtórzeń w nazwach menu, sekcji, kategorii;
    - zmień sposób w jaki Joomla! generuje tag Title; ten link może ci się przydać

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    28-02-2006
    Wpisy
    46
    Punkty
    10

    Domyślny

    Zobaczyłem tego posta co Podałeś...

    Pierwszy sposób z dodaniem ':' pomiedzy nazwe linka w menu a nazwą kategori nie jest do konca satysfakcjonujący jak dla mnie. W poscie Napisałeś jeszcze drugi wariant który zdecydowanie by mi odpowiadał jednak zbytnio nie wiem jak to wyedytowac

    In case of the most of the rest of functions in content.php you can use $row->category for this (example below):
    Code:
    // page title / magic uwaga
    // $mainframe->setPageTitle( $row->title );
    $magicVariable = $row->category.' : '.$row->title; // magic : added
    $mainframe->setPageTitle( $magicVariable ); // magic : changed
    In effect (eg. function showItem) your Title will look like: "Site Name - Category Name : Item Title"

    Have fun!
    Nie wiem zbytnio co mam tutaj zrobić??

  5. #4
    Wyjadacz magic awatar
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    679
    Punkty
    39

    Domyślny

    1. Pierwszy sposób (w poście do którego link podałem) nie dotyczy jedynie dodania ":" pomiedzy nazwą w menu, a nazwą kategorii, ale sposobu jak mozna dodać nazwę kategorii do Title w miejscu na stronie, gdzie standardowo Joomla! wyświetla jedynie nazwę linku z menu
    2. Drugi wariant j.w. pokazuje skąd i jak mozna pobrać nazwę np. kategorii w poszczegónych funkacjach Joomla! odpowiedzialnych za wyświetlanie treści na stronie; to nie wyczerpuje tematu, to tylko przykład
    3. Jeśli te przykłady nie mówią ci dostatecznie dużo jak można i gdzie i czego szukać, żeby sobie poprawić / zmienić w kodzie (taki jest ich jedyny cel - to nie "gotowiec" na wszelkie potrzeby) - użyj porady związanej z odpowienim nazewnictwem pozycji w menu, sekcji, kategorii, artykułów. To nie tylko rozwiąże twój problem, ale również np. ułatwi poruszanie się na twojej stronie, czy tez np. pozycjonowanie w wynikach wyszukiwania w wyszukiwarkach ...

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •