phpadminie 2.4/ Cpanel - jak utworzyć kopię bazy dla joomli?
Wyniki 1 do 9 z 9

Temat: phpadminie 2.4/ Cpanel - jak utworzyć kopię bazy dla joomli?

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    29-10-2005
    Wpisy
    237
    Punkty
    10

    Domyślny phpadminie 2.4/ Cpanel - jak utworzyć kopię bazy dla joomli?

    phpadminie 2.4 / Cpanel - jak utworzyć kopię bazy dla joomli? Pytam bo tam jest parę opcji, a niestety mój server za niedługo ma być zmieniany na lepszy ... z górzy dziękuję za pomoc

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Opiekun forum
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    3 743
    Punkty
    131

    Domyślny

    Nie miałem styczności z 2.4, ale powinna byc zakładaka Export az takich zmian wzgledem 2.6 chyba nie bylo

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    29-10-2005
    Wpisy
    237
    Punkty
    10

    Domyślny

    nio tak wiem, ale nie wiem co dokładnie tam poustawiać i jak to mam sobie zgrać na dysk

  5. #4
    Przeglądacz
    Dołączył
    17-10-2005
    Wpisy
    35
    Punkty
    10

    Domyślny

    phpmyadmin ->
    1.wybierasz baze danych, ktora chcesz eksportowac
    2.klikasz eksport
    3.w okienku eksport zaznaczasz tabele do skopiowania (czyli w twoim przypadku wszystkie.
    4. zaznaczasz "zapisz jako plik"
    5. kompresja -> wg uznania
    6. wykonaj.

    cpanel
    1.download a backup file
    2.pod download an sql database backup masz wypisane bazy danych, klikasz na tej, ktora chcesz skopiowac i wybierasz tylko miejsce na kompie.

    ten drugi sposob jest w/g mnie niepewny. zrobilem swego czasu w ten sposob kopie bazy, ktorej pozniej nie mozna bylo przywrocic -> jak stwierdzil admin serwera "pewnie jakis blad wkradl sie podczas kopiowania bazy" ;)

    pozdroofka...

  6. #5
    Opiekun forum
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    3 743
    Punkty
    131

    Domyślny

    warto takze zaznaczyc aby tworzyl kopie z cudzysłowami, wystarczy zaznaczyc odpowiednia opcje w zakladce eksport. Unika sie w ten sposob bledow ktore czase powstaja przy wgrywaniu bazy

  7. #6
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    A tak w ogóle, drogi Zajawkarzu - choc wiem, że to nie najmnilsze dla pytającego - phpMyAdmin to nie jakiś komponent do "małoznanegoJoomla", ale znana aplikacja do obsługi baz danych. Jestem pewien, że gdyby w wyszukiwarce gogle wpisac owo "phpMyAdmin" to znajdzie się wyczerpujące instrukcje i nie trzeba będzie głosić światu, że czegos tam nie wiem.
    Jedna z instrukcji jest nawet w witrynie poświęconej joomla/mambo
    O! Tutaj:
    dawniej mambo.zwiastun.net, a TERAZ www.joomlademo.pl
    Pozdrówka!
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  8. #7
    Bywalec
    Dołączył
    29-10-2005
    Wpisy
    237
    Punkty
    10

    Domyślny

    mama problema: zrobiłem export według poradnika Zwiastuna: utworzyłem identyczną bazę w phpadminie 2.6 w webserverze - lecz z inną nazwą użytkownika baz, gdyż czegoś po zmianie w MySQL Control usera - nie ma opcji zmiany hasła ...

    spróbowałem wczytać w tą bazę exportowany plik sql i o to rezultat:
    CREATE DATABASE `zajawkar_joomla` DEFAULT CHARACTER SET latin1 COLLATE latin1_swedish_ci
    MySQL zwrócił komunikat:
    #1064 - Something is wrong in your syntax obok 'DEFAULT CHARACTER SET latin1 COLLATE latin1_swedish_ci' w linii 12

    Macie jakieś pomysły? Jest mi to troszkę potrzebne, gdyż chcę zacząć budować mój wielki serwis/portal - lecz jeszcze bez umieszczania na oficjalny server z zagranicy - gdyż wpierw mam zamiar nowego PC zakupić

    Z góry dziękuję za pomoc

  9. #8
    Opiekun forum
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    3 743
    Punkty
    131

    Domyślny

    Ta linika tworzy baze, jezeli wgrywasz sql do utworzonej bazy to to nie jest Ci juz potrzebne.
    Usun ta linike z plik sql

  10. #9
    Bywalec
    Dołączył
    25-12-2005
    Wpisy
    126
    Punkty
    10

    Domyślny

    Odgrzewam kotleta - trudno - ale za przeproszeniem dzis scisnelo mi ze strachu posladki jak zobaczylem krzaki(komunikaty bledow - brak dostepu do tabeli) zamiast strony. Pozstanowilem zrobic kopie tylko - jak to zrobic zeby bylo dobrze - czyli co zazanczyc przed stworzeniem pliku bazy danych zeby potem mozne z tej kopi skutecznie odzyskac wszystko.

    Znalazlem cos takiego:
    http://joomlademo.pl/index.php?optio...=275&Itemid=90

    Mam np wiecej pol do zanzaczneia niz w tym poradniku:
    Opcje SQL
    Dodaj do nagłówka własny komentarz (\n oddziela linie):
    Obejmij eksport transakcją
    Wyłącz sprawdzanie kluczy zewnętrznych

    Struktura:
    Dodaj DROP TABLE
    Dodaj IF NOT EXISTS
    Dodaj wartości AUTO_INCREMENT
    Użyj cudzysłowów z nazwami tabel i pól
    Dodaj w komentarzach:
    Daty utworzenia/aktualizacji/sprawdzenia

    Dane:
    Pełne dodania
    Rozszerzone dodania
    Użyj opóźnionych dodań
    Użyj ignorowanych wstawień
    Użyj liczb szesnastkowych w przypadku pól binarnych

    Np ostatnie mam zaznaczone - ta ma byc?

    No i pytanie - ok zrobilem kopie mam ja na swoim dysku - jak wszystko siadzie to jak to wrzucic z powrotem - czyli jak z tego jednego pliku uzyskac pelna strukture tych tabel a w nich wszystkie dane? W poradniku pisze:
    Wykonaj następujące kroki:
    Zainstaluj nowe mambo. Będziesz dysponować bazą danych - ze wszystkimi tabelami.
    Wyczyść wszystkie tabele (nie usuwaj, ale wyczyść!.
    Wyeksportuj z dotychczasowej bazy tylko dane. Jeśli natomiast dysponujesz tylko plikiem, w którym są zawarte instrukcje tworzące tabele, trzeba je usunąć (dotyczy to oczywiście tabel rdzenia mambo, a nie doinstalowanych komponentów!)
    Zaimportuj dane, najlepiej partiami (wybróbuj optymalny rozmiar pliku *.sql).

    Ok tylko jak to podzielic na mniejsze kawalki najpierw? jak wyczyscic tabele?
    i oco chodzi z tym usuwanie instrukcji (robimy to w tym pliku jakos)?

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •