rs gallery w krzakach
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 12

Temat: rs gallery w krzakach

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    18-09-2007
    Wpisy
    8
    Punkty
    10

    Domyślny rs gallery w krzakach

    Dopiero zaczynam potyczki z joomlą. Nie mogę wygrać bitwy z krzakami w rs gallery. Mam wersję joomla_1[1].0.13_JIE-pl-utf. Co mogę zrobić? (Brakuje polskich liter w innych komponentach, które zainstalowałam. Gdy to dotyczy adm- nie przeszkadza, ale na stronie (www.nowa.ehost.pl )- groza. Proszę o pomoc!

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2

    Domyślny

    Sprawdź stronę kodową swojego szablonu.
    "Gdy coś wiesz, wiesz, że to wiesz, a gdy nie wiesz, wiesz, że nie wiesz - to właśnie jest wiedza."

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    18-09-2007
    Wpisy
    8
    Punkty
    10

    Domyślny kodowanie

    Cytat Wysłane przez haponiuk Zobacz wiadomość
    Sprawdź stronę kodową swojego szablonu.
    Dzięki za szybki odzew. Sprawdziłam, znalazłam:
    meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; <?php echo _ISO; ?>" />
    ????

  5. #4
    Debiutant
    Dołączył
    18-09-2007
    Wpisy
    8
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dzięki za zainteresowanie i szybki odzew. Niestety, gdy zmieniłam kodowanie, znikły krzaki w rs gallery, ale pojawiły się w całej stronie. Zaczynam zastanawiać się czy problem nie tkwi w instalacji (nie mam pliku języka (w tym polskiego )w katalogu com_rsgallery (a w pakiecie instalacyjnym jest) . Poza tym tylko w dodatkowo instalowanych komponentach, modulach krzaczy. Reszta strony jest w porządku. Może masz jakiś jeszcze pomysł?

  6. #5
    "Gdy coś wiesz, wiesz, że to wiesz, a gdy nie wiesz, wiesz, że nie wiesz - to właśnie jest wiedza."

  7. #6
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez haponiuk Zobacz wiadomość
    zmień na
    <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=ISO-8859-2" />
    Przepraszam, ale bzdura:
    1. Strona jest kodowana w utf-8, proponowana zmiana bedzie powodować konflikt
    2. Linia w szablonie jest w pełni poprawna. Joomla odczytuje stałą ISO z pliku języka. Takich zmian w szablonie nie należy wprowadzać. Są psuciem, a nie naprawianiem.

    Jeśli zdecydowałeś sie na utf-8, czeka Cię, niestety, trochę pracy
    a) wszystkie pliki językowe komponentów trzeba przekodować do utf-8
    b) wszystkie pliki xml - w pierwszej kolejności modułów i botów, potem komponentów trzeba rówież przekodować na utf-8, tzn:
    - w pierwszej linii pliku xml musi być deklaracja kodowania
    - pliki muszą byc zapisane w utf-8

    Dodatkowo:
    Jeśli masz oryginalne pliki xml można dodać pliki polskie z nazwą np. mod_module.polish.xml (oryginalny zostawiamy bez zmian - wystarczy wejść do katalogu modułów, by zobaczyć, jak to zrobić).
    Efekt: po przełaczeniu w adminie na j.angielski parametry będą po angielsku, na francuski - po francusku (jeśli, oczywiście, będzie plik xml w wersji francuskiej). Gdy nie ma pliku językowego, domyślnie odczytywany jest ten bez rozszerzenia nazwy.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  8. #7

    Domyślny

    Administrator ma zawsze racje i wie najlepiej co i jak. Postepuj zgodnie z jego wskazówkami a wszystko będzie dobrze. Prawie nigdy się nie myli a ja staram się pogłębiać swoją wiedzę od najlepszych.
    Ostanio edytowane przez haponiuk : 19-09-2007 20:19
    "Gdy coś wiesz, wiesz, że to wiesz, a gdy nie wiesz, wiesz, że nie wiesz - to właśnie jest wiedza."

  9. #8
    Debiutant
    Dołączył
    18-09-2007
    Wpisy
    8
    Punkty
    10

    Domyślny

    Zwiastunie! Jesteś boski! Dzięki za pomoc!

  10. #9
    Debiutant
    Dołączył
    18-09-2007
    Wpisy
    8
    Punkty
    10

    Domyślny

    Coś chyba narozrabiałam, gdy próbuję zainstalować jakoś komponent lub moduł wyświetla mi się info : "Nie ma pliku instalacyjnego XML dla "component". O co chodzi? (Ja chyba się do tego nie nadaję. Tylko coś naprawię, zaraz jakaś wpadka (((((()

  11. #10
    Debiutant
    Dołączył
    18-09-2007
    Wpisy
    8
    Punkty
    10

    Domyślny

    Najgorsze to powielać podobne i nie orientować się, że rozwiązanie jest identyczne. Poradziłam sobie, ale to również pośrednio dzięki Zwiastunowi (bez jego udziału. Dzięki

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •