[LightBox] Nie działa żaden z botów do pow. miniaturek...
Wyniki 1 do 8 z 8

Temat: [LightBox] Nie działa żaden z botów do pow. miniaturek...

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    11-01-2006
    Wpisy
    17
    Punkty
    10

    Domyślny [LightBox] Nie działa żaden z botów do pow. miniaturek...

    Mam problem ze swoją joomlą 1.1.13 en, mianiowicie czy próbuje użyć lightbox, lightthumb, smoothgallery czy cokolwiek nie działa powiększanie miniatur.

    Szukałem bota do powiększania miniatur z tym ładnym szarym tłem, buduje portfolio i chce wrzucić 20 miniatur każdy opisać i po najechaniu/kliknięciu (pojawiać lekko powiększona miniatura/w pełnej krasie ma pojawiać się całość z tym fajnym efektem szarego tła i ładowania)...


    Umieszczałem boty na początku dodwałem odpowiednie kody do templates/index.php i wciąż nic

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2

    Domyślny

    Spróbuj jeszcze Multithumb. Opis znajdziesz na stronach http://www.kreacom.dk/mambots/multithumb.html (oficjalna po angielsku) lub Extend Media (polskie tłumaczenie).

    Jeżeli i on nie będzie działał sprawdź czy nie zachodzi konflikt z innym dodatkiem lub w szablonie ładują ci się inne biblioteki Javascript albo po prostu nie masz bibliotek graficznych na serwerze. Najlepiej będzie jak podasz link do swojej strony gdzie występuje błąd.

    I jeszcze jedno Multithumb nie wymaga zmian w jakichkolwiek plikach szablonu lub Joomli. Sam dodaje niezbędne biblioteki, więc lepiej przed instalacją usuń wszystko co wcześniej dodałeś.
    Ostanio edytowane przez rapha-el : 18-09-2007 20:05
    extendmedia.pl - w pracy najważniejsza jest pasja

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    11-01-2006
    Wpisy
    17
    Punkty
    10

    Domyślny

    2.0.1 jako tako śmiga na graybox (dlaczego nie chce lightbox ?), jednakże co zrobić jeśli chce by tylko 1 zdjęcie było wyświetlane w grayboxie bez pozostałych ? Gdzie dodać ten {mosimage} ?? Dodaje w linku to nic nie daje, atrybutach ID też nic...
    Ostanio edytowane przez Carmamir : 18-09-2007 21:58

  5. #4

    Domyślny

    Nadaj obrazowi Tekst zastępczy np. Mój obrazek wtedy będzie wyświetlał się tylko on.
    extendmedia.pl - w pracy najważniejsza jest pasja

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    08-04-2007
    Wpisy
    24
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam. Mam identyczny problem. Lightbox nie chce działać, bez względu na to z jakiego dodatku pochodzi. Najdziwniejsze jest to że do niedawna miałem zainstalowane dwa (simple image gallery i jogadgets) i oba działały. Pewnego dnia w obu przestał działać lightbox. próbowałem instalować inne dodatki z lightboxem i ciągle lipa. Jaka może być tego przyczyna?? Proszę o pomoc.

    adres: www.sas.aplus.pl
    Hosting: Netlook

    Joomla! + Admin Language 1.0.15 stable

    RG Emulation (Emulacja Register Globals): wył
    Register Globals [Rejestruj globalne zmienne]: wył
    Magic Quotes [Magiczne sekwencje sterujące]: wł.
    Safe Mode [Tryb bezpieczny]: wył
    File Uploads [Wczytywanie plików]: wł.
    Session auto start [Automatyczny start sesji]: wył
    Session save path [Ścieżka zapisu sesji]: Brak

    Wersja MySQL: 4.1.22-standard
    Wersja PHP: 5.2.6
    Serwer WWW: Apache

  7. #6
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Instalowanie nowych rzeczy bez sprawdzenia, czy przypadkiem nie mieszają w bibliotekach javascript. Posprawdzaj, co właściwie obsługuje obrazki i czy to jest akurat ta biblioteka, co powinna.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  8. #7
    Nowicjusz
    Dołączył
    08-04-2007
    Wpisy
    24
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dzięki za odpowiedź.

    Posprawdzaj, co właściwie obsługuje obrazki i czy to jest akurat ta biblioteka, co powinna.
    Chętnie bym to zrobił ale obawiam się że nie bardzo wiem jak. Więc jakby jakaś wskazówka....

    A zauważyłem jeszcze jedną rzecz, która być może ma związek z problemem. Otóż jakoś chwilę przed wystąpieniem problemu robiłem aktualizację joomli. Po tym miałem problem z prawami własności do katalogów i nie mogłem wrzucać zdjęć. Na moją prośbę admin serwera zmienił te prawa tak że mogę teraz wrzucać pliki. Ale oprócz tego że jakoś w tym czasie przestał działać lightbox to jeszcze (co odkryłem dopiero teraz) nie mogę nic zmienić w konfiguracji joomli. Zmiany nie zapisują się, mimo że plik konfiguracyjny jest "zapisywalny". Co dodatkowo komplikuje sprawę. Czy wspólnym mianownikiem tych problemów może być zmiana tych praw dostępu do katalogów i plików? Jeśli nie to dlaczego nie mogę zapisać zmian w konfiguracji?

    Pozdrawiam.

  9. #8
    Nowicjusz
    Dołączył
    08-04-2007
    Wpisy
    24
    Punkty
    10

    Domyślny

    Niestety, z braku lepszego rozwiązania, problem został wyeliminowany poprzez powrót do starszej wersji Joomli. Wszystko działa.

    Pozdrawiam.

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •