Problem z bazą danych przy instalacji
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 11

Temat: Problem z bazą danych przy instalacji

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    12-03-2006
    Wpisy
    16
    Punkty
    10

    Domyślny Problem z bazą danych przy instalacji

    Witam!

    Mam konto na nazwa.pl - w koncu wszystko cacy, przejrzyscie itd. Z chumorem instaluje super CMS Joomla (wczesniej mambo uzywalem) i...nieoczekiwany problem. Mianowicie po wpisaniu nazwy bazy danych, hasla oraz nazwy uzytkownika (wpisywane prawidlowo x 20 sprawdzane) wyskakuje komunikat ze: "Podany login lub haslo sa nieprawidlowe". Po wcisnieciu ok w okienku ktory wyswietlilo taki komunikat, wczytuje sie strona z bledami:

    Kod:
    Warning: mysql_query(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /home/nazwa_konta/ftp/includes/database.php on line 277
    
    Warning: mysql_errno(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /home/nazwa_konta/ftp/includes/database.php on line 279
    
    Warning: mysql_error(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /home/nazwa_konta/ftp/includes/database.php on line 280
    
    Warning: database(/home/nazwa_konta/ftp/includes/../configuration.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/nazwa_konta/ftp/includes/database.php on line 86
    
    Warning: database(): Failed opening '/home/nazwa_konta/ftp/includes/../configuration.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/nazwa_konta/ftp/includes/database.php on line 86
    
    Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/nazwa_konta/ftp/installation/install2.php:157) in /home/nazwa_konta/ftp/offline.php on line 27
    
    Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/nazwa_konta/ftp/installation/install2.php:157) in /home/nazwa_konta/ftp/offline.php on line 27
    
     
    
    Notice: Undefined variable: mosConfig_offline in /home/nazwa_konta/ftp/offline.php on line 90
    
    Notice: Undefined variable: mosConfig_sitename in /home/nazwa_konta/ftp/offline.php on line 85
    
    Notice: Undefined variable: mosConfig_error_message in /home/nazwa_konta/ftp/offline.php on line 105
    Jaka moze byc przyczyna takiego stanu rzeczy?
    Nie wiem czy to istotne ale nazwe konta na serwerze mam identyczna z nazwą bazy ale to chyba nie ma nic do rzeczy poniewaz na nazwa.pl przy zakladaniu bazy danych, nazwa tejże jest automatycznie identyczna z nazwą konta i nie podlega edycji.

    Wersja Joomli: 1.08PL [05.03.2006] Polish Joomla!
    Robie to wszystko na koncie testowym (jeszcze nie opłaconym). Jednak pisze wyraźnie na nazwa.pl, że na czas testów udostępniana jest PEŁNA funkcjonalność - więc tą ewentualność proszę uwzględniać na końcu chyba że ktoś zna nazwa.pl i wie więcej na ten temat.

    Prosze o wskazowki !! Pozdrawiam.
    Ostanio edytowane przez AbelR : 12-03-2006 12:19

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyjadacz nexus246 awatar
    Dołączył
    23-09-2005
    Wpisy
    664
    Punkty
    20

    Domyślny

    Brak configuration.php? Niepoprawne prawa dostępu do configuration.php?

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    12-03-2006
    Wpisy
    16
    Punkty
    10

    Domyślny

    No nie ma na tym etapie configuration.php ten plik jest tworzony chyba z pliku configuration.php-dist ktory tylko jest? Zawsze przy instalacji tak bylo ze pozniej pojawial sie plik configuration.php...a co do atrybutow to configuration.php-dist: jest na 644, sprobowalem zainstalowac na atrybutach nawet 777 i to samo

  5. #4

    Dołączył
    11-11-2005
    Skąd
    Polska!
    Wpisy
    674
    Punkty
    -89

    Domyślny

    configuration.php-dist jest do ręcznej instalacji.
    Gdybyś czytał readme - wiedziałbyś.

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    12-03-2006
    Wpisy
    16
    Punkty
    10

    Domyślny

    No i co ? Finito? Zarzuciles jakąś uwagą i to rozwiazac ma problem? Nie mam pojecia co dalej. Przy instalacji powinien configuration.php sam sie utworzyc tak? Zwrociles mi uwage jakbym przeszedl przez caly etap instalacjii. Co zrobic poradzcie cos konkretnego.
    Ostanio edytowane przez AbelR : 12-03-2006 17:45

  7. #6
    Opiekun forum
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    3 743
    Punkty
    131

  8. #7
    Nowicjusz
    Dołączył
    12-03-2006
    Wpisy
    16
    Punkty
    10

    Domyślny

    Nie znalazlem rozwiazania problemu :confused: Jesli wiecie to mozecie cos poradzic? Szukalem dlugo no nie moge sobie poradzic

  9. #8
    Debiutant
    Dołączył
    15-03-2006
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez AbelR

    Kod:
    Warning: mysql_query(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /home/nazwa_konta/ftp/includes/database.php on line 277
    
    Warning: mysql_errno(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /home/nazwa_konta/ftp/includes/database.php on line 279
    
    Warning: mysql_error(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /home/nazwa_konta/ftp/includes/database.php on line 280
    
    Warning: database(/home/nazwa_konta/ftp/includes/../configuration.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/nazwa_konta/ftp/includes/database.php on line 86
    
    Warning: database(): Failed opening '/home/nazwa_konta/ftp/includes/../configuration.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/nazwa_konta/ftp/includes/database.php on line 86
    
    Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/nazwa_konta/ftp/installation/install2.php:157) in /home/nazwa_konta/ftp/offline.php on line 27
    
    Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/nazwa_konta/ftp/installation/install2.php:157) in /home/nazwa_konta/ftp/offline.php on line 27
    
     
    
    Notice: Undefined variable: mosConfig_offline in /home/nazwa_konta/ftp/offline.php on line 90
    
    Notice: Undefined variable: mosConfig_sitename in /home/nazwa_konta/ftp/offline.php on line 85
    
    Notice: Undefined variable: mosConfig_error_message in /home/nazwa_konta/ftp/offline.php on line 105
    Jaka moze byc przyczyna takiego stanu rzeczy?
    Też jestem ciekaw ?
    Mam te same objawy przy nieco innej konfiguracji:
    Windows SBS 2003, IIS 6, MySQL 4.1.18, PHP 4.4.2.

    Postępowałem wg zaleceń z pomocy joomla
    http://www.pomoc.joomla.pl/pomoc/ind...t/view/410/28/
    PHP działa, do MySQL mogę się dostać z konsoli lub np. mysql-administratorem, mam założoną bazę, uzytkownika z odpowiednimi
    uprawnieniami. Zmieniłam tez opcję MySQL na stary typ haseł
    (wyczytałem, że hasła z nowego MySQL nie są zgodne z mambo/joomla).
    No i niestety ten sam efekt co u Ciebie ...:confused:
    Jak wpadniesz na jakieś rozwiązanie daj znać.
    Moje podejrzenia kierują sie w stronę kłopotóww na linii
    Joomla <-> Mysql lub PHP <-> Mysql.

  10. #9
    Nowicjusz
    Dołączył
    12-03-2006
    Wpisy
    16
    Punkty
    10

    Domyślny

    Ok ja teraz mam ciezka sesje tzn. poprawkowa i mam malo czasu ale wezme sie konkretnie i jesli rozwiaze problem to dam znac, Ty jak rozwiazesz tez daj znac.

    Niestety spotkalem sie z nieprzyjemnymi wypowiedziami zalatujacymi wrogością nie wiem czemu...coz "czuje sie opuszczony" w przeciwienstwie do tego co pisze na stronie Zwiastuna reklamujacego Joomle. I nie zebym na odwal sie staral sie rozwiazac problem tylko NAPRAWDE nie wiem co jest a przejrzalem w dodatku z kilkadziesiat topiców i nic.

    Pozdr.

  11. #10
    Debiutant
    Dołączył
    15-03-2006
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    Obiecuję, że jak dam radę to napiszę na forum.
    Używałem do tej pory mambo i jakoś sobie radziłem.
    Tyle tylko, że było to inne środowisko:
    Linux + Apache, a nie Windows 2003 + IIS.
    I nieco starsze wersje MySQL, PHP - nie było kłopotów.
    Sprawdzałem ustawienia firewalla i jakoś nie mogę dojś co
    to za cuda się dzieją ??
    W logach niewielę widzę
    Będę szukał jeszcze na forum ogólnym joomli i mambo.
    Może coś znajdę .

    pozdrawiam

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •