seo i jomla - linki wyświetlają się jako liczby itp
Wyniki 1 do 5 z 5

Temat: seo i jomla - linki wyświetlają się jako liczby itp

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    13-03-2006
    Wpisy
    6
    Punkty
    10

    Domyślny seo i jomla - linki wyświetlają się jako liczby itp

    wydaje mi się że zrobiłem wszystko co potrzeba żeby opcje seo były włączone, tzn tak jak w joomla faq zmieniłem plik .htacces i wszystko działa translacja urlów działa tzn nie ma zapytań php z ? itp . Alle moje url wyglądają tak:

    http://strona.vel.pl/content/view/12/2/

    wiem że jakoś się zmienia w panelu administracyjnym żeby nzawy katalogów i plików można było sobie wybrać samemu np tak:

    http://strona.vel.pl/aktualnosci/nowytemat.html

    wiem że jest to proste , ale nie wiem jak to zrobić szukałem w opcjach ale nie znalazłem , mógłby mi ktoś pomóc jestem początkującym w tym cm-sie

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Bywalec
    Dołączył
    23-10-2005
    Wpisy
    303
    Punkty
    20

    Domyślny

    Każda kategoria jak i sekcja w Twoim serwisie ma przy porządkowane nr oprócz nazw i ten numerek jest wyświetlany w adresie. Dobrze skonfiguroweałeś tę opcje.
    A żeby zastosować ten drugi sposób to musisz zainstalować na przykład komponent OpenSEF

    pozdrawiam
    Użyj funkcji SZUKAJ nim zadasz pytanie, w innym wypadku licz sie z mozliwoscia nieotrzymania odpowiedzi.
    Projekt Joomla Power Edition

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    13-03-2006
    Wpisy
    6
    Punkty
    10

    Domyślny

    czytałem o openssf i na stronie tego projektu pisze ze moze byc troche niestabilny i rzeczywiście po zainstalowaniu moje linki wyglądały jak chciałem np: mojastrona/aktualnosci/nowina.htm
    tylko tyle że tej strony przeglądarka nie mogła otrzymać tak jakby jej wogóle nie było , mimo że jest wylączając openssf. A index page działa normalnie.
    Nie wiem może po instalacji openssf powininienem zmienić httacess file, gdyż pozostawiłem go w niezmienionej formie jak radzi joomla w tym też pliku (w komentarzach)

    natomiast myślałem że joomla bez openssf może sama tytułować katalogi i nazwy stron według kategorii itp a nie tworzyć emigmatyczne view/2/1 itp a może robie coś źle?

  5. #4
    Debiutant
    Dołączył
    13-03-2006
    Wpisy
    6
    Punkty
    10

    Domyślny

    ok działa po prostu openssf ma problemy z polskimi znakami prze co robi kszaki w adresie ale jak zainstalujemy jako wersje angielską wszystko jest tik-tok

  6. #5

    Dołączył
    11-11-2005
    Skąd
    Polska!
    Wpisy
    674
    Punkty
    -89

    Domyślny

    O ile dobrze pamiętam jest opcja pomijania w "aliasach" znaków.
    Jeżeli wpiszesz tam polskie diakrytyczne - adres będzie np. Nowy_dzia.html.
    • Użytkownicy Joomli! dostają zawrotu głowy od ilości "pomagierów".
    • Przesiadam się na Mambo, by pomagać innym.
      Mambo Fun!.
    • Pomogłem? Podnieś mi reputację: .

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •