Nie upoladuje zdjec
Wyniki 1 do 10 z 10

Temat: Nie upoladuje zdjec

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    01-08-2007
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny Nie upoladuje zdjec

    Witam.
    Czy miesliscie kiedys problem z ta galeria, zwiany z tym, ze nie uploaduje zdjec?

    Podaje sciezke, daje upload, po paru sekundach strona sie przeladowuje, brak jakiegokolwiek komuniaktu.

    Sprawdzam w zdjeciach, a tam nie ma nic.

    Probowalem przegrac na dysk do katalogow komponentu zdjecia ale tez sie nie da. myslalem ze chodzi o prawa, ale praw katalogow tez zmienic nie moge;/

    Co mam zrobic?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Przeglądacz
    Dołączył
    16-01-2006
    Wpisy
    37
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam,
    przeczytałem wszystkie tematy z problemem "nie uplouduje zdjęć" i nie znalazłem rozwiązania mojego problemu.
    joomla 1.013 IE iso,
    dostawca home.pl,
    pony 2.4.1 z source.... (druga wersja to serwer lokalny na wamp, czysta instalka joomli i odrazu pony).
    wszystko na zielono tylko przy wczytywaniu zdjęć ze strony admina (dowolną metodą, nazwy bez polskich znaków, spacji, dodatkowych kropek, małe pliki) wyrzuca do strony logowania.
    jakieś sugestie ?

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    30-10-2007
    Wpisy
    1
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Executor Zobacz wiadomość
    Podaje sciezke, daje upload, po paru sekundach strona sie przeladowuje, brak jakiegokolwiek komuniaktu.
    Sprawdzam w zdjeciach, a tam nie ma nic.
    Miałem taki sam problem - okazało się, że moja wersja galerii (2.5.0) pod Joomlą 1.5 RC ileś tam nie działa, bo ma jakiś błąd w kodzie. U mnie zaczęło działać jak w pliku administrator/components/com_ponygallery/admin.ponygallery.php dopisałem na początku linijkę:
    Kod:
    global $ag_pathoriginalimages;
    tuż przed:
    Kod:
    // sanitize config variables
    Zmienna powinna być globalna, a z jakiegoś powodu w tej wersij Joomli nie jest.
    Mam nadzieję, że komuś to pomoże, bo straciłem na debugowanie kodu kilka godzin :-)

  5. #4
    Przeglądacz
    Dołączył
    16-01-2006
    Wpisy
    37
    Punkty
    10

    Domyślny

    @szymcio2001
    niestety nie pomogło na moją wersję. a tak z ciekawości skąd ściągnąłeś wersję 2.50 (moja to ML 2.4.11)

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    24-02-2008
    Wpisy
    11
    Punkty
    10

    Domyślny

    Sprawdź jeszcze ustawienia pliku php.ini a mianowicie dwa parametry:
    pierwszy: file_uploads = On
    drugi: upload_tmp_dir = "/ścieżka"
    gdzie ścieżka oznacza pełną ścieżkę dostępu do katalogu na serwerze (możesz sobie sam go utworzyć) no i oczywiście nie możesz mieć ; przed tymi dwoma parametrami
    Ostanio edytowane przez Patron : 12-03-2008 16:55

  7. #6
    Przeglądacz
    Dołączył
    16-01-2006
    Wpisy
    37
    Punkty
    10

    Domyślny

    @Patron

    Dzięki za sugestie. Sprawdziłem poprzez panel administracyjny/syste/info o php i jest file_uploads = ON i katalog temp ustawiony na tmp wykorzystywany ogólnie. Czyli to nie to.

  8. #7
    Bywalec
    Dołączył
    16-03-2007
    Skąd
    Żyrardów
    Wpisy
    115
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam,
    korzystam z Pony Galery , to znaczy chciałbym i przy ładowaniu plików czy to pojedynczo czy z *.zip wywala mi komunikat typu:
    _PONYGALLERY_FILENAME_BAD

    Co zrobić aby poprawnie korzystać z tej galeri?
    Jakie prawa do katalogów i plików powinny być w galeri (wystarczą 755 katalog i 644 pliki)?
    Pozdrawiam i czekam na pomysły i sugestie

    _PONYGALLERY_FILENAME_BAD
    ciesz się rzeczami małymi, bo z czasem staną się dużymi

  9. #8
    Nowicjusz
    Dołączył
    24-02-2008
    Wpisy
    11
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez jokrasa Zobacz wiadomość
    Witam,
    korzystam z Pony Galery , to znaczy chciałbym i przy ładowaniu plików czy to pojedynczo czy z *.zip wywala mi komunikat typu:
    _PONYGALLERY_FILENAME_BAD

    Co zrobić aby poprawnie korzystać z tej galeri?
    Jakie prawa do katalogów i plików powinny być w galeri (wystarczą 755 katalog i 644 pliki)?
    Pozdrawiam i czekam na pomysły i sugestie

    _PONYGALLERY_FILENAME_BAD
    Miałem podobny problem - rozwiazanie jest proste - plik który uploadujesz nie może zawieraż polskich znaków, przecinków, myślników itd... a jak już dany plik zauploadujesz do systemu to wtedy zmieniasz jego nazwę na dowolną (z polskimi znakami itd..)

  10. #9
    Bywalec
    Dołączył
    16-03-2007
    Skąd
    Żyrardów
    Wpisy
    115
    Punkty
    10

    Domyślny

    pamiętam o tym, ale to nie tu tkwi problem, bo plik , który chcem wgrać ma nazwę foto1.jpg.

    niewiem jakie prawa nadac katalogom i plikom aby poprawnie zapisać pliki do galeri
    ciesz się rzeczami małymi, bo z czasem staną się dużymi

  11. #10
    Debiutant
    Dołączył
    14-06-2006
    Wpisy
    2
    Punkty
    10

    Domyślny

    A jak duże plik są. Bo tez miałem problemy przy wiekszych plikach. Na pewno powyżej 300 kB

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •