Doświadczony Joomla Developer?
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 13

Temat: Doświadczony Joomla Developer?

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    13-03-2006
    Wpisy
    6
    Punkty
    10

    Doświadczony Joomla Developer?

    Witam wszystkich. Szukam specjalisty, który ma już poważne doświadczenia z Joomla. Chętnie zlecę oprogramowanie serwisu internetowego w tym cmsku, napewno gro pracy będzie polegało na customizacji i wdrożeniu jakiegoś systemu template (patTemplate lub SMARTY). Generalnie chciałbym aby serwis nie przypominał w ogóle milionów serwisów oprogramowanych w joomli na zasadzie install and use.

    Z tego co widzę nie jest to proste, na dzień dzisiejszy trzech programistów już się przejechało. Standardowe moduły joomli raczej kiepsko się dostosowują do layoutów.

    Generalnie budowa serwisu powinna być portalowa, szczegóły można przeczytać
    http://www.webhandel.pl/zlecenia/zlecenie.php?id=926

    Jeśli ktoś jest zainteresowany to zapraszam do przesłania dotychczasowych modyfikacji layoutów mambo na adres tomek@mbox.pl pozwolę sobie wybrać na tej podstawie osoby które w moim odczuciu poradzą sobie z tym zleceniem.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyjadacz josh awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Skąd
    B-stock :)
    Wpisy
    513
    Punkty
    86

    Domyślny

    z tego co widze juz masz okolo 8 chetnych wykonawcow, to chyba niezle, bedzie z czego wybierac

    btw ciekawa strona, podobaja mi sie ceny szablonow na wylacznosc;)

    pozdr
    pozdrawiam
    Piotr Laskowski
    JoomlaPL.com | MamboPL.com
    Joomla.PL | Joomla!, LaTeX, R project, SPSS user...

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    13-03-2006
    Wpisy
    6
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dzięki, dzięki

    Choć ilość z jakością narazie nie szła, ale przyznam że tutaj nie pytałem.
    Faktem jest że nie chcę aby ktoś patrząc na nasze www wiedział natychmiast że to joomla A jesli ktoś byśli że wystarczy modyfikacja css'a to raczej nie czuje mocy problemu ;)

  5. #4
    Wyjadacz josh awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Skąd
    B-stock :)
    Wpisy
    513
    Punkty
    86

    Domyślny

    tak czy inaczej powodzenia w poszukiwaniach zycze
    i szczerze troche mnie zaskoczyles tym ze z 8 chetnych wszyscy odpadli :eek:

    pozdr
    pozdrawiam
    Piotr Laskowski
    JoomlaPL.com | MamboPL.com
    Joomla.PL | Joomla!, LaTeX, R project, SPSS user...

  6. #5
    Przeglądacz
    Dołączył
    01-10-2005
    Wpisy
    64
    Punkty
    6

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez droopy
    i wdrożeniu jakiegoś systemu template (patTemplate lub SMARTY).
    Generalnie to patTemplate jest wdrozony w Joomla wiec nie ma co wdrazac, uwazaj zeby ktos nie skasowal cie za "takie" wdrozenie

  7. #6

    Dołączył
    11-11-2005
    Skąd
    Polska!
    Wpisy
    674
    Punkty
    -89

    Domyślny

    customizacji <- dostosowywaniu
    layoutów <- szablonów

    Ja zainteresowany nie jestem, ale chciałem przetłumaczyć twój "polski" na nasz "polski"...
    • Użytkownicy Joomli! dostają zawrotu głowy od ilości "pomagierów".
    • Przesiadam się na Mambo, by pomagać innym.
      Mambo Fun!.
    • Pomogłem? Podnieś mi reputację: .

  8. #7
    Debiutant
    Dołączył
    13-03-2006
    Wpisy
    6
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez livio
    customizacji <- dostosowywaniu
    layoutów <- szablonów

    Ja zainteresowany nie jestem, ale chciałem przetłumaczyć twój "polski" na nasz "polski"...
    ;-) ok choć chciałbym chyba aby programista miał świadomość "co to, to " bez tłumaczenia

    Cytat Wysłane przez enjoy777
    Generalnie to patTemplate jest wdrozony w Joomla wiec nie ma co wdrazac, uwazaj zeby ktos nie skasowal cie za "takie" wdrozenie
    Zasadniczo tak, dlatego o nim piszę, choć z tego co mi wiadomo komponenty nie są pisane z wykorzystaniem PatTemplate dlatego też niemal każdy z nich trzeba trochę przeorganizować.

    Ja po prostu chciałem zwrócić uwagę na pewne rzeczy które wywróciły poprzednich guru ;)

    Inna rzecz że realizacja serwisu nie powinna mi ograniczać tego co Joomla już posiada, czyli instalacja / deinstalacja komponentów na przykład A i tu pojawiają się problemy.

    Cytat Wysłane przez josh
    tak czy inaczej powodzenia w poszukiwaniach zycze
    i szczerze troche mnie zaskoczyles tym ze z 8 chetnych wszyscy odpadli :eek:

    pozdr
    Nie odpadli wszyscy bo kilka modyfikacji które widziałem jest interesujących. Ale kilka to modyfikacja css'a, a na takich nie da się zrobić portalu z niezależną prezentacją.

    Raczej nie zdecyduję się na otwarcie projektu z kimś kto chce się uczyć na mnie Joomli bo to już też przerabiałem, wszystko później sznurkiem wiązane i wielkie G na końcu.

  9. #8
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Brawo Livio!!!!!!


    Ciekawe, czy tych 3, co się już wyłozyło, dostało kasę za strawiony czas. Nie mówię, że musieli dostać, bo jak się za coś brali, to powinni wiedzieć, za co.

    A powiem tak.
    Ja tam doświadczonym developerem nie jestem. Programistą takim sobie, ale mam bardzo mocne wsparcie. Joomla! znam od podszewki, choc samą podszewkę już trochę mniej. Ale znam. Komponentów od podszewki co najmniej 50, ze 30 doprowadziłem do stanu używalności, w stadium, w którym takimi nie były.

    Oczywiście, to nie po to, by się chwalić, ale po to, by w powiązaniu z zadanym pytaniem przestrzec wszystkich chętnych przed podejmowaniem się tego zadania.

    Wymóg oferenta jest jeden: on chce, żeby Joomla nie była Joomla, ale już nie za bardzo wie, czego naprawdę chce.
    Na stronie, na której ponoć są szczegóły mamy info, że szczegóły na maila.

    Spójrzcie wszakże i na to, co to za strona:
    znajdziesz tutaj: Szablony najlepszych polskich grafików
    + jakieś, wcale już niemałe gronko programistów

    To jak to: fachmani ze stajni poradzić ZLECENIU nie umieją?
    Czy zlecenie zawiera tak naprawdę NIEWIADOMOCO albo nierealne oczekiwania?

    Oczywiście, jak komuś jeszcze rogi jelenia nie wyrosły, to nic tylko zgłaszać się na to rykowisko!
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  10. #9
    Debiutant
    Dołączył
    13-03-2006
    Wpisy
    6
    Punkty
    10
    Cytat Wysłane przez zwiastun
    Ciekawe, czy tych 3, co się już wyłozyło, dostało kasę za strawiony czas. Nie mówię, że musieli dostać, bo jak się za coś brali, to powinni wiedzieć, za co.
    Nie dostali, widzisz sam prowadzę jakiś tam biznes i jeśli czegoś nie zrobie na czas do wlepiaja mi kary za brak terminowości, więc jak można jeszcze płacić za coś czego nie dostajesz? W tym wszystkim każdy powinien liczyć własny czas 8-D Nie sądzisz?
    Bo co jeśli dtal tych trzech straciłem powiedzmy sumarycznie choćby 10 dni na tłumaczenia co i jak ma być zrobione albo pokazywanie palcem co jest zrobione źle.

    Każdy ma swoje racje, ale po to się pisze specyfikacje i po to jest czas na pytania aby określić że albo potrafię coś zrobić albo nie. Takie są chyba reguły w życiu...

    Chyba nie płacisz w sklepie jeśli Pani powie, że to mleko które było dla Ciebie właśnie spadło i się rozlało za ladą :-/

    Cytat Wysłane przez zwiastun
    Oczywiście, to nie po to, by się chwalić, ale po to, by w powiązaniu z zadanym pytaniem przestrzec wszystkich chętnych przed podejmowaniem się tego zadania.
    Jakiego zadania? Z tego co mi wiadomo nikt z Joomli nie dostał specyfikacji realizowanego projektu więc chyba nie ma sensu przestrzegać przed czymś o czym nie masz zielonego pojęcia (mówię tu o projekcie a nie o Joomli czy Mambo).

    Cytat Wysłane przez zwiastun
    Wymóg oferenta jest jeden: on chce, żeby Joomla nie była Joomla, ale już nie za bardzo wie, czego naprawdę chce.
    Na stronie, na której ponoć są szczegóły mamy info, że szczegóły na maila.
    No o to mi chodzi, stary nie można wystwić specyfikacji publicznie bo to jakiś projekt ecommerce i w ogóle biznes jakiś więc jak mam to opublikować? Widziałeś aby ktoś wynalazki publikował w gazetach a po tygodniu szedł to opatentować?
    No co ty

    Cytat Wysłane przez zwiastun
    Spójrzcie wszakże i na to, co to za strona:
    znajdziesz tutaj: Szablony najlepszych polskich grafików
    + jakieś, wcale już niemałe gronko programistów
    Opublikowałem to tam, tutaj, na google gorups, i wielu innych miejscach, a po prostu podałem link do webhandlu i tyle. Coś w tym złego
    Normalnie nie mam pojęcia w czym problem Adminie

    Cytat Wysłane przez zwiastun
    To jak to: fachmani ze stajni poradzić ZLECENIU nie umieją?
    Czy zlecenie zawiera tak naprawdę NIEWIADOMOCO albo nierealne oczekiwania?
    Moim skromnym zdaniem każdy kto zna mambo wie, że oddzielenie silników od prezentacji to nie je bajka... A mogę się założyć że o Smarty słyszało mniej niż 40% użytkowników i quazi developerów mambo (klikaczy) a mniej niż 5% korzystało ze smarty, choćby w innych projektach.

    Proponuję dać luz. Człowiek chce dać zarobić a ty na mnie naskakujesz.
    I nie wymagaj abym chciał płacić za coś co nie jest czymś co zamówiłem

  11. #10
    Debiutant
    Dołączył
    14-03-2006
    Wpisy
    1
    Punkty
    11

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez droopy
    Jakiego zadania? Z tego co mi wiadomo nikt z Joomli nie dostał specyfikacji realizowanego projektu więc chyba nie ma sensu przestrzegać przed czymś o czym nie masz zielonego pojęcia (mówię tu o projekcie a nie o Joomli czy Mambo).
    Chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej o tym zielonym pojęciu ponieważ zanim przystępuję do projektu chcę znać "bardzo ogólny" zarys tego co miałbym ewentualnie zrobić gdybym złożył ofertę na wykonawstwo.

    Nigdzie nie przedstawiłeś takiego zarysu, a to co podałeś nie jest kompletne na tyle, żeby zleceniobiorca mógł wywnioskować jakich zadań może się spodziewać.

    Cytat Wysłane przez droopy
    No o to mi chodzi, stary nie można wystwić specyfikacji publicznie bo to jakiś projekt ecommerce i w ogóle biznes jakiś więc jak mam to opublikować? Widziałeś aby ktoś wynalazki publikował w gazetach a po tygodniu szedł to opatentować?
    No co ty
    Specyfikacja rzecz ważna, a jeśli zawarte są w niej oryginalne i fantastyczne pomysły to jeszcze ważniejsza. Zauważ, że pojęcie szablonów i joomla jest bardzo szerokie i z Twoich wpisów w tym wątku wynika, że wiesz co chcesz mieć zrobione, a przy okazji wydaje Ci się, że wiesz również "jak". Gdybyś to wiedział nie pisałbyś o "publikowaniu wynalazków w gazetach".

    Na tym etapie proponuję zatrudnić programistę PHP ze znajomością joomla, który na podstawie Twoich wytycznych przygotuje sensowną treść zlecenia.

    Cytat Wysłane przez droopy
    Opublikowałem to tam, tutaj, na google gorups, i wielu innych miejscach, a po prostu podałem link do webhandlu i tyle. Coś w tym złego
    Normalnie nie mam pojęcia w czym problem Adminie
    Nie spotkałem się jeszcze z ofertą za 2 000 PLN, której linki prowadziłyby do innego forum. Wszystkie takie zlecenia są przeważnie wystawiane na prywatnych, nierzadko zabezpieczonych stronach.

    Cytat Wysłane przez droopy
    Moim skromnym zdaniem każdy kto zna mambo wie, że oddzielenie silników od prezentacji to nie je bajka... A mogę się założyć że o Smarty słyszało mniej niż 40% użytkowników i quazi developerów mambo (klikaczy) a mniej niż 5% korzystało ze smarty, choćby w innych projektach.
    Smarty to już nie jest wymysł szalonego alchemika, są w tej chwili najbardziej znanym silnikiem szablonów i uważam, że Twoje procenty szacunkowe są lekko niesprawiedliwe.

    Cytat Wysłane przez droopy
    Proponuję dać luz. Człowiek chce dać zarobić a ty na mnie naskakujesz.
    Liczy się także sposób "dawania zarobić". Polscy pracodawcy niestety narazie uczą się tego "na sucho".

    Podsumowując, na podstawie tego co już napisałeś na tym forum można przypuszczać, że Twoje zlecenie to tzw. "lipa". Jeśli się mylę to świadczy to jedynie o Twoim złym podejściu do sprawy i myślę, że gdybyś odpowiednio skonstruował swoje zapytanie ofertowe nie musiałbyś tracić czasu na kilku przerabiaczy
    Ostanio edytowane przez sys_oper : 14-03-2006 18:21

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •