Wstawianie plików graficznych obrazków.

Pokaż wyniki sondy: Czy brak możliwości wysyłania obrazków do wiadomości z panela klienta:

Głosujących
12. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Jest bardzo uciążliwe?

    3 25.00%
  • Jest do zniesienia ?

    0 0%
  • Mi to lotto ?

    7 58.33%
  • Dla mnie to katastrofa ?

    2 16.67%
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 13

Temat: Wstawianie plików graficznych obrazków.

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    30-10-2005
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny Wstawianie plików graficznych obrazków.

    Tak jak w temacie chciałem zauważyć i zapytać ??
    Czy w Joomli do wiadomości wstawianie grafiki jest tylko możliwe po przez wskazanie linku-adresu obrazka( jpg czy gifa ) który wcześniej zamieściliśmy na serwerze FTP ?

    Jeżeli tak to mija się to trochę z zasadami CMS-ów. Chcąc komuś wykonać taki serwis aby samodzielnie sobie aktualizował nie ma możliwości samodzielnego wstawiania sobie plików graficznych ?

    Jeżeli mylę się to wyprowadzcie mnie z błędu ?


    //Edit: Nie baw się tak kolorami...

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyjadacz magic awatar
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    679
    Punkty
    39

    Domyślny

    W Joomla! wstawiania obrazków JEST MOŻLIWE i to na wiele sposobów.

    1. Niezależnie od używanego edytora:
    Po otwarciu artykułu do edycji obok (albo poniżej) panelu edytora masz panel z zakładkami. Jedna z zakładek nazywa się Grafika. Tam wybierasz i opisujesz obrazki. Wybrane obrazki wstawiasz w treść artykułu znacznikiwm {mosimage} (ręcznie, albo używając ikonki (i) w edytorze).

    2. Zależnie od używanego edytora:
    Różne edytory mają w tym celu swoje rozwiązania. Przykładowo MosCE posiada bardzo wygodny sposób wstawiania obrazków wraz z bezpośrednim dostępem do Biblioteki Mediów.
    Co więcej Joomla! daje użytkownikom możliwość wybrania swojego ulubionego edytora (jeśli zainstalowanych jest więcej niż jeden.

    To tak w skrócie ...
    Więcej o wstawianiu obrazków np. na http://pomoc.joomla.pl , na stronach twórców poszczególnych edytorów, no i (jak zwykle) - najlepiej samemu trochę popróbować ...

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    25-12-2005
    Wpisy
    126
    Punkty
    10

    Domyślny

    Kilka pytan: Wladowalem grafike jednak okazalo sie ze wstawiac do artykulow moge jedynie z katalogu strories i podrzednych - a grafike akurat nie zwracajac na to uwage wrzucilem do nowo zalozonego katalogu w glownej strukturze Media Manager - i teraz zonk bo nie wiem jak i czy woogle da sie przeniesc te obrazki - do wstawiania grafiki do artow uzywam MOSImage Control no i tam widac jako nadrzedny strories Jakies porpozycje?

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    A jakich oczekujesz propozycji?
    Po to masz menedżera mediów, żeby nie posługiwać się ftpem do przesyłania obrazków. Po to jest ustalona struktura katalogów, żeby nie robić śmietnika w zasobach.
    Usuń obrazki z katalogu do którego je przesłałeś i umieść w images/stories lub stworzonym tam katalogu podrzędnym
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5
    Bywalec
    Dołączył
    25-12-2005
    Wpisy
    126
    Punkty
    10

    Domyślny

    No sory myslalem ze po to jest struktura zeby ja modyfikowac - trudno zrobie tak jak napisales - swoja droga dodanie opcji move w przypadku zarzadzania mediami tez by bylo fane a tego nie zauwazylem - czyli wybierasz plik i dowolnie przenosisz w strukturze bazy mediow.

  7. #6
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Zainstaluj komponent JoomlaXplorer - menedżer plików z bardzo dużymi możliwościami
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  8. #7
    Bywalec
    Dołączył
    25-12-2005
    Wpisy
    126
    Punkty
    10

    Domyślny

    Ale samej struktury nie mozna naruszac = czyli nadal wszystko w stories?

  9. #8
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    W zwykły sposób (czyli poprzez wpisanie adresu) obrazki możesz wywoływac z dowolnej lokalizacji. Natomiast dla edytorów katalog images/stories jest korzeniem - powyżej niego nie można wyjść przez menedżera mediów, ani tez kiedy wybierasz obrazek w formularzu edycji artów.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  10. #9
    Nowicjusz
    Dołączył
    24-07-2008
    Skąd
    Raszyn
    Wpisy
    16
    Punkty
    10

    Domyślny

    A ja mam trochę inny problem. Posługuję się Joomla! 1.0.15 Stable [Daytime]. Upload obrazków odbywa się bez problemów i w Media Manager są one widoczne, gorzej jest w momencie próby wstawienia ich do artykułu. Widzę różne obrazki zgromadzone w Media Manager, ale nie widzę swoich dodanych. Rozszerzenia moich obrazków typowe - jpg. Może powinnam je wrzucić w jakić katalog?

  11. #10
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Sprawdź w ustawieniach sekcji i kategorii, z których katalogów moga być czytane obrazki
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •