Problem z kodowaniem
Wyniki 1 do 8 z 8

Temat: Problem z kodowaniem

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    04-10-2007
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny Problem z kodowaniem

    Zainstalowałem niedawno joomla 1.0.13, i mam problem z galerią, bo gdy zaisntaluje jakąś galerię, byle jaką, jest polski język, ale niema polskich znaków. Podejrzewam że będzie tak samo gdy zainstaluje jakiś inny komponent. Oto adres. Pozdrawiam serdecznie wszystkich użytkowników i proszę o szybką pomoc.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyjadacz sogo awatar
    Dołączył
    23-11-2005
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    592
    Punkty
    131

    Domyślny

    masz problem jak widzę z kodowaniem całej strony. Podaj wersję joomla którą ściągnąłeś. Jakie masz kodowanie w bazie?. Masz błędnie podane kodowanie w templatce <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html;>charset=utf-8" /> najprawdopodobniej powinieneś mieć iso więc zamiast utf-8 wpisz: iso-8859-2 , w obu przypadkach ten znacznik na czerwono jest zbędny. Może paczkę joomla ściągnąłeś w wersji utf a plik językowy komponentu masz w iso (tak ma większość spolonizowanych komponentów) Masz wybór albo instalować joomla utf i konwertować do utf plik językowy komponentu albo iso.
    Jadnak najpierw zawsze podawaj, jak pytasz o coś, dane na temat wersjii joomla, bazy a nawet serwera.
    pozdr.
    Jeśli mędrcy zawodzą, to nie znaczy, że głupcy zbawią świat.

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    04-10-2007
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny

    Toż napisałem że mam wersje 1.0.13 PL. A teraz do żeczy. Zmieniłem kodowanie w szablonie ale teraz mam problem z treściami innymi. Są one zapisane w bazie, a do bazy dalej wysyła z kodowaniem utf. Jak to zmienić? W administracjii nie znalazłem, może coś pominąłem. Pomóżcie.

  5. #4
    Wyjadacz sogo awatar
    Dołączył
    23-11-2005
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    592
    Punkty
    131

    Domyślny

    Toż pytałem się jakie masz kodowania w bazie? Teraz do rzeczy. Możesz mieć przyjęte złe kodowanie podczas zakładania bazy.
    pozdr.
    Jeśli mędrcy zawodzą, to nie znaczy, że głupcy zbawią świat.

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    04-10-2007
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny

    da się jakoś to zmienić, bez instalowania drugi raz joomla?

  7. #6
    Wyjadacz sogo awatar
    Dołączył
    23-11-2005
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    592
    Punkty
    131

    Domyślny

    uparty jesteś, co chcesz zmieniać? Wiesz jakie masz kodowanie i na jakie chcesz zmienić? Jeżeli prosisz o pomoc to daj szansę sobie pomóc, pytałem się Ciebie jakie masz kodowanie w bazie. Jażeli jeszcze nic na ten temat nie wiesz to poczytaj sobie na joomla.pl o podstawach.
    pozdr.
    Jeśli mędrcy zawodzą, to nie znaczy, że głupcy zbawią świat.

  8. #7
    Debiutant
    Dołączył
    04-10-2007
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny

    Ani w bazie, ani przy instalacji nie pisało nic o kodowaniu, ale najprawdopodobniej mam kodowanie utf-8, i napewno chcę zmienić na iso-8859-2.

  9. #8
    Wyjadacz sogo awatar
    Dołączył
    23-11-2005
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    592
    Punkty
    131

    Domyślny

    jakbyś poczytał trochę to byś wiedział, że przy zakładaniu bazy można wybrać jej kodowanie, system porównań dla połączenia MySQL. Niestety, takie przedszkole to musisz sam przejść.
    pzdr.
    Jeśli mędrcy zawodzą, to nie znaczy, że głupcy zbawią świat.

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •