Polskie znaki w Pony Gallery 2.4.1 - problem
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 17

Temat: Polskie znaki w Pony Gallery 2.4.1 - problem

  1. #1
    vellkan
    Gość

    Domyślny Polskie znaki w Pony Gallery 2.4.1 - problem

    Witam
    Mam taki problem: komponent niepoprawnie wyświetla polskie znaki w tytułach kategorii oraz w ich opisach.
    Przetłumaczyłem sobie plik językowy i np. następne zdjęcie lub liczbę zdjęć pokazuje po polsku dobrze, jedynie te nazwy są niepoprawnie wyświetlane.
    Domyślam się, że muszę zmienić kodowanie na UTF-8 ale nie wiem których plików.
    Dodam, że sam edytowałem 3 pliki główne komponentu, ale to nic nie dało ani nic nie zmienia..

    Mam zainstalowaną joomle 1.0.13 UTF-8 oraz PonyGallery 2.4.1

    Pozdrawiam

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Debiutant
    Dołączył
    04-07-2007
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny

    Mam podobny problem, mam zainstalowaną Joomlę 1.0.13 UTF-8 oraz PONYGALLERY_ML_2_2_0_PL i zgodnie z poleceniami z artykułu...Joomla w kapeluszu zmieniłam w pliku .xml komponentu <?xml version="1.0" encoding="iso-8859-2"?> na linijkę <?xml version="1.0" encoding="utf-8"?> Niestety nadal nie ma polskich znaków, wygląda to tak np. Najcz궣iej ogl?dane. Byłabym wdzięczna za jakieś wskazówki ;-) Z góry dziękuję i pozdrawiam!

  4. #3
    vellkan
    Gość

    Domyślny

    Problem został rozwiązany przeze mnie, ale zapomniałem o tym wspomnieć.
    Sprawdź w tabeli bazy danych mysql jakie masz kodowanie. Na 99% kodowanie jest ustawione na latin. Musisz - najlepiej w phpMyAdmin - odnaleźć komórki tabeli związane z ponygallery i zmienić ich kodowanie na unicode-general I wszystko zadziała.
    Gdybyś miała jakieś problemy - pisz mail'a albo PW

  5. #4
    Debiutant
    Dołączył
    04-07-2007
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny

    Bardzo dziękuję Spróbuję swoich sił i zrobię wg. Twoich wskazówek...;) A w razie problemów na pewno się odezwę

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    04-07-2007
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny

    Zrobiłam wszystko (chyba ;) zgodnie z poleceniami, czyli: w paneli adminPHP, wszytkiem jos_...dotyczącym ponygallery zmieniłam Metodę porównywania napisów z latin2_general_ci na utf8_unicode_ci i dalej nic Juz na prawdę nie wiem co jest nie tak

  7. #6
    Bywalec
    Dołączył
    21-07-2006
    Wpisy
    110
    Punkty
    14

    Domyślny

    Odświeżam temat.

    Sposobem na naprawienie tego błędu (jeśli ten podany przez vellkan'a nie działa), jest przekonwerterowanie pliku języka PonyGallery (polish.php) na kodowanie utf. Plik polish.php otwieramy w Notepad++, kopiujemy całą zawartość do Notatnika. W N++ kasujemy zawartość, zmieniamy kodowanie na utf (Format > Koduj w UTF-8), zmieniamy dziwne znaczki na polskie litery (Ctrl+F). Na koniec wgrywamy plik na serwer do katalogu components/com_ponygallery/language/
    Załączone pliki Załączone pliki
    Ostanio edytowane przez maćku : 03-01-2008 16:44

  8. #7
    Debiutant
    Dołączył
    06-01-2008
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny

    Załadowałem to do wersji 2.4.1 no i działa ale brakuje paru opcji. Nigdzie nie mogę znaleźć PL do tej wersji. Pomoże ktoś ??

  9. #8
    Przeglądacz
    Dołączył
    08-12-2005
    Skąd
    Bełchatów
    Wpisy
    87
    Punkty
    5

    Domyślny

    Sprawdź ten plik... część to nieudolne moje tłumaczenia.
    Załączone pliki Załączone pliki

  10. #9
    Debiutant
    Dołączył
    06-01-2008
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny

    To czego nie było teraz jest po angielsku do tego reszta bez polskich znaków.

  11. #10
    Przeglądacz
    Dołączył
    08-12-2005
    Skąd
    Bełchatów
    Wpisy
    87
    Punkty
    5

    Domyślny

    To że bez polskich znaków to raczej wina kodowania u Ciebie. Ja mam polskie znaki.

    P.S. Tak, część mniej znacząca pozostała po angielsku.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •