Sonda nie jedna lecz wiele
Wyniki 1 do 8 z 8

Temat: Sonda nie jedna lecz wiele

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    29-03-2007
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    24
    Punkty
    10

    Domyślny Sonda nie jedna lecz wiele

    Powiedzcie mi proszę, jak zmusić Joomlę do publikowania różnych sond w różnych miejscach serwisu. Jak definiuję drugą bądź trzecią sondę wszystkie one po opublikowaniu są prezentowane w tym samym miejscu, jedna pod drugą - w ramach jednego modułu.

    A chciałbym mieć sondę A na stronie głównej, B na innej podstronie, C na kolejnej... przekopałem help, ale chyba ślepy jestem bo nei znalazłem odpowiedzi albo ona jest banalnie prosta.
    Żyraf

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Nowicjusz
    Dołączył
    04-02-2007
    Skąd
    Rabka-Zdrój
    Wpisy
    14
    Punkty
    10

    Domyślny

    Tworząc sondę można wybrać gdzie ma być wyświetlana, w jakiej części serwisu szukal po prawej ...

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    29-03-2007
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    24
    Punkty
    10

    Domyślny

    Tak, to wiem.

    Ale definiując w komponencie np.: dwie (albo trzy lub więcej...) tematyczne sondy A i B , wstawiam na stronę moduł wyświetlający mod_poll - to w efekcie otrzymuję sondę A a zaraz pod nią sondę B (i tak dalej)... wszystko w jednej kolumnie, sonda pod sondą.

    A chciałbym aby strona A wyświetlała mi zdefiniowaną sondę A, strona B - sondę B, itd. zupełnie niezależnie.
    Żyraf

  5. #4
    Przeglądacz
    Dołączył
    13-03-2007
    Skąd
    Galicja
    Wpisy
    52
    Punkty
    16

    Domyślny

    Spróbuj sklonować moduł sondy, a potem przypisz kopię do odnośnika w menu. Tyle, że (o ile dobrze pamiętam) w domyślnym komponencie się tego nie da. Poszukaj w zasobach ten jest "wielosondowy" ;)

    Z domyślnym też się da. Kopiujesz ile chcesz, każdą kopię możesz sobie ponumerować, tworzysz tyle sond ile chcesz, przy czym każdą sondę przypisujesz do odpowiedniego odnośnika w menu. Kopie modułów ustawiasz tam gdzie sobie chcesz, czyli lewa, prawa, środek itd. Pooglądaj tu czy o takie coś Ci szło.
    P.S.
    Kopiować trzeba tylko w wypadku "przestawiania" modułu z sondami.
    Ostanio edytowane przez Halszczak : 19-10-2007 22:08 Powód: Po sprawdzeniu
    Szukajcie, a znajdziecie - jakże to pięknie brzmi...
    Człowiek się całe życie uczy, a i tak głupi umiera.

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    29-03-2007
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    24
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Halszczak Zobacz wiadomość
    Z domyślnym też się da. Kopiujesz ile chcesz, każdą kopię możesz sobie ponumerować, tworzysz tyle sond ile chcesz, przy czym każdą sondę przypisujesz do odpowiedniego odnośnika w menu. Kopie modułów ustawiasz tam gdzie sobie chcesz, czyli lewa, prawa, środek itd. Pooglądaj tu czy o takie coś Ci szło.
    oglądałem, ale kiepsko to widze.
    wiesz, że nie łapię jak to zrobić?... za pomocą modułu "sondy" tworzę sondę - gdzie do jasnej anielki mam ją ponumerować? w opcjach możliwe jest tylko stworzenie pytań i okreslenie nazwy oraz 86000 sekund "trwałości" sondy.

    klonowanie modułów sondy nic mi nie daje, bo nie wiem gdzie mam ustawić; jeżeli mogęCię prosić - krok po kroku - napisz co i jak.
    Żyraf

  7. #6
    Przeglądacz
    Dołączył
    13-03-2007
    Skąd
    Galicja
    Wpisy
    52
    Punkty
    16

    Domyślny

    Tworzysz nową sondę (to powinienieś wiedzieć, więc nie będę sie rozpisywał) i od razy przypisujesz ją do konkretnej pozycji w menu, prawe okienko obok sondy. Teraz przechodzisz do zakładki Moduły, znajdujesz mod Sondy, zaznaczasz i w górnym menu klikasz na ikonę Kopiuj. Powstałą w ten sposób kopię (nazywa się toto Kopia Sondy) trza wyedytować i w prawym okienku zaznaczyć tą samą pozycję menu, którą zaznaczyłeś podczas tworzenia sondy. Możesz także zmienić położenie modułu, wtedy sonda będzie się wyświetlała tam gdzie chcesz.
    Do pooglądania na http://demo.uwrocie.info, menu Start, Napisz do nas i Aktualności.
    Szukajcie, a znajdziecie - jakże to pięknie brzmi...
    Człowiek się całe życie uczy, a i tak głupi umiera.

  8. #7
    Nowicjusz
    Dołączył
    29-03-2007
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    24
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Halszczak Zobacz wiadomość
    Tworzysz nową sondę (to powinienieś wiedzieć, więc nie będę sie rozpisywał) i od razy przypisujesz ją do konkretnej pozycji w menu, prawe okienko obok sondy.
    i wydaje mi się, że wiem przechodzę do komponentu SONDY i tworzę sondę klikając na NOWY... ale nie mam prawego okienka zresztą sam, proszę, zobacz jak wygląda u mnie ekran tworzenia nowej sondy - rys.1. nie mam możliwości przypisania sondy do pozycji menu, to mnie właśnie zdziwiło.

    mogę stworzyć link w menu poprzez MENU > MAINMENU > KOMPONENT > SONDY ale to mnie nie uszczęśliwia bo tym samym mam dodatkową pozycję w menu, której nie potrzebuję.
    Attached Images Attached Images
    Żyraf

  9. #8
    Przeglądacz
    Dołączył
    13-03-2007
    Skąd
    Galicja
    Wpisy
    52
    Punkty
    16

    Domyślny

    A jak u Ciebie wygląda menu główne? Bo z tego co jest na obrazku wynika, że go nie masz.
    Szukajcie, a znajdziecie - jakże to pięknie brzmi...
    Człowiek się całe życie uczy, a i tak głupi umiera.

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •