Czy Joomla da radę to obsluzyc?
Wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Czy Joomla da radę to obsluzyc?

Hybrid View

Poprzednia wiadomość Poprzednia wiadomość   Następna wiadomość Następna wiadomość
  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    23-01-2006
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Czy Joomla da radę to obsluzyc?

    Firma przymieraza sie do odswiezenia serwisu internetowego. Wybór padł na joomle ale przed przesiadka chcialbym spytac czy liczba 400 tys miesiecznie to ilosc ktora jest w stanie pociagnac zestaw joomla+mysql?
    zastanawiam sie prtzedewszystkim czy baza wyrobi sie ze srednia 1000 odwiedzin na godzine w godzinach najwiekszego obciazenia?
    Jaka maszyna potrzebna by byla by obsluzyc taki serwis i czy obecne lacze 2Mb/s beda wystarczajace.
    Od razu mowie ze strona ma charakter vortalowy i 99% jej tresci stanowia artykuly z malymi zdjeciami. Bardzo malo jest tam binarek mających wiecej niz kilkaset kilo.
    Znawcow tematu i osoby ktore maja przyklad w tego typu dzialajacych serwisach bardzo prosze o wypowiedz i opinie.

  2. #2
    Wyjadacz nexus246 awatar
    Dołączył
    23-09-2005
    Wpisy
    664
    Punkty
    20

    Domyślny

    Wybór padł na joomle ale przed przesiadka chcialbym spytac czy liczba 400 tys miesiecznie to ilosc ktora jest w stanie pociagnac zestaw joomla+mysql?
    400 tysięcy czego? unikalnych wejść? wejść wogóle?

    zastanawiam sie prtzedewszystkim czy baza wyrobi sie ze srednia 1000 odwiedzin na godzine w godzinach najwiekszego obciazenia?
    Zależy jaka.

    Jaka maszyna potrzebna by byla by obsluzyc taki serwis i czy obecne lacze 2Mb/s beda wystarczajace. Od razu mowie ze strona ma charakter vortalowy i 99% jej tresci stanowia artykuly z malymi zdjeciami. Bardzo malo jest tam binarek mających wiecej niz kilkaset kilo.
    Serwer dedykowany, chcesz konkretne liczby?

    Prosisz o opinię więc ją wyrażę. Dziwi mnie podejście do sprawy. Ktoś (ty,wy,firma) zabiera się za serwis który z tego co piszesz będzie miał ok. 400 tysięc odwiedzin wygeneruje wam spory transfer rzędu 200GB/mies (licząc niewiele 400kB na jedną odwiedzinę, a może i więcej...) Natomiast pytania zdradzają kompletny brak doświadczenia z takim serwisem.

    A tak wogóle to przeprowadźcie testy obciążeniowe i będziecie wiedzieli.

  3. #3
    Debiutant
    Dołączył
    23-01-2006
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez nexus246
    400 tysięcy czego? unikalnych wejść? wejść wogóle?
    tak unikalnych i sa to bardzo pesymistyczne zalozenia, obecnie sa miesiace ze ok 60-150 tys. ale trzeba zalozyc 2 a nawet 3 krotny ewentualny wzrost
    Zależy jaka.
    no walsnie jaka
    Serwer dedykowany, chcesz konkretne liczby?
    tak chce konkretne liczby

    Prosisz o opinię więc ją wyrażę. Dziwi mnie podejście do sprawy. Ktoś (ty,wy,firma) zabiera się za serwis który z tego co piszesz będzie miał ok. 400 tysięc odwiedzin wygeneruje wam spory transfer rzędu 200GB/mies (licząc niewiele 400kB na jedną odwiedzinę, a może i więcej...) Natomiast pytania zdradzają kompletny brak doświadczenia z takim serwisem.
    dotychczas jakos ta wiedza wystarczala, zaczales atakowac mnie a ja sie pytam o mozliwosci samej joomli, zakladam ze serwisy ktore na niej stoja takie np http://www.joomlahacks.com nie wspominajac o http://www.joomla.org/ maja wielokrotnosc takiej odwiedzalnosci i radza sobie swietnie. dlatego chodzilo mi bardziej o sugestie na ktore elementy warto zwrocic uwage projektujac taki system. jesli jest to kwestia konfiguracji serwera i optymaliacji bazy to spokojna glowa nie ja sie tym bede zajmowal:> zadajac takie ptanie chcialem raczej uzyskac pytanie czy joomla sama w sobie jest dobrym rozwiazaniem czy lepiej poszukac innego cmsa...

  4. #4
    Opiekun forum
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    3 743
    Punkty
    131

    Domyślny

    Zadając pytanie tu na forum raczej chyba nie spodziewać się przeczącej odpowiedzi
    Faktycznie jak sam zauważyłeś bardzo duże serwisy stoją na Joomli i mają się świetnie i sama Joomla jako środowisko na pewno sobie poradzi.

    Mówimy tu jednak o czystej Joomli, a zakładam że serwis który ma tyle odwiedzin co podajesz oferuje raczej cos wiecej ;) Musiałbyś być bardziej konkretny jakich funkcjonalności oczekujesz. Jakie dodatki byś chciał itd Wtedy można być coś więcej doradzić

  5. #5
    Wyjadacz nexus246 awatar
    Dołączył
    23-09-2005
    Wpisy
    664
    Punkty
    20

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez nive
    dotychczas jakos ta wiedza wystarczala, zaczales atakowac mnie a ja sie pytam o mozliwosci samej joomli, zakladam ze serwisy ktore na niej stoja takie np http://www.joomlahacks.com nie wspominajac o http://www.joomla.org/ maja wielokrotnosc takiej odwiedzalnosci i radza sobie swietnie. dlatego chodzilo mi bardziej o sugestie na ktore elementy warto zwrocic uwage projektujac taki system. jesli jest to kwestia konfiguracji serwera i optymaliacji bazy to spokojna glowa nie ja sie tym bede zajmowal:> zadajac takie ptanie chcialem raczej uzyskac pytanie czy joomla sama w sobie jest dobrym rozwiazaniem czy lepiej poszukac innego cmsa...
    To nie jest atak, chyba nigdy się do tego nie przyzwyczaję że cokolwiek się napisze krytycznie zaraz jest się oskarżanym o atak (można by powiedzieć nawet agresywny atak biorąc przykład z telewizji). To jest wyrażenie opinii, KRYTYKA. Masz problem z przyjmowaniem krytyki? Przykro mi.

    A wracając do skryptu: keszowanie, jak najmniej jak najprostszych zapytań czyli wyłączamy niepotrzebne rzeczy np.(prosty) potrzebujemy część dla zarejestrowanych userów? nie? to wyłączamy sprawdzanie w skryptach czy zarejestrowany itd. Sam skrypt to w zasadzie o ile nie jest pisany przez komplentego dyletanta to nie napsuje. Raczej.... A joomla nie jest.

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •