Czy to jest legalne??
Wyniki 1 do 4 z 4

Temat: Czy to jest legalne??

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    22-02-2006
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    215
    Punkty
    12

    Domyślny Czy to jest legalne??

    Witam! Czy jest jakiś sposob na legalne newsy jesli nie jest sie dziennikarzem. Tzn. ''spisywane'' z innych serwisów. Czy jesli zamieszcze na swojej stronie rss to bedzie to ok z prawem, czy musze prosic o zgode na zamieszczenie rss-ów

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2

    Dołączył
    11-11-2005
    Skąd
    Polska!
    Wpisy
    674
    Punkty
    -89

    Domyślny

    Musisz prosić o zgodę.
    A w kwestii przepisywania, należałoby umieścić jedynie fragment, dać linka do reszty i napisać, skąd "spisałeś".
    • Użytkownicy Joomli! dostają zawrotu głowy od ilości "pomagierów".
    • Przesiadam się na Mambo, by pomagać innym.
      Mambo Fun!.
    • Pomogłem? Podnieś mi reputację: .

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    22-02-2006
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    215
    Punkty
    12

    Domyślny

    Wyczytałem na http://developer.mozilla.org/pl/docs...:Czym_jest_RSS , że: '' NOTATKA: Jeśli dostarczasz kanał RSS nie zabezpieczony hasłem, to bez żadnych zastrzeżeń dajesz wszystkim dostęp do zawartości kanału RSS w prawie każdej postaci jak użytkownicy chcą go przeglądać. Użytkownik może go czytać. Możę utworzyć jego lokalną kopię. Może dzielić localną kopię z innym użytkownikiem. Może także używać go na innej stronie internetowej. Może on nawet re-syndicated it, i wiele więcej. Jeśli nie chcesz, aby którykolwiek z powyższych przypadków był wykonany, to nie twórz kanału RSS nie zabezpieczonego hasłem. (Oczywiście nie twórz publicznego hasła.)''



    A więc musze czy nie musze sie pytac o zgode na używanie rss na mojej stronie??

  5. #4
    Wyjadacz magic awatar
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    679
    Punkty
    39

    Domyślny

    Oczywiście - jeśli ktoś publikuje kanał RSS, to wyraża domyślną zgodę na korzystanie z tego kanału. No chyba, że w widocznym miejscu zaznaczy, że np. kanał RSS jest przeznaczony wyłacznie do prywatnego użytku ...

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •