Zamiast instalatora kod php
Wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Zamiast instalatora kod php

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    21-09-2007
    Wpisy
    14
    Punkty
    10

    Domyślny Zamiast instalatora kod php

    Witam SzanowneGronoEkspertow!
    Z gory przepraszam, jesli temat byl poruszany, ale nie znalazlem takiego watku

    Znajomy poprosil mnie o postawienie mu strony w php. Skopiowalem Joomla na serwer przez ftp-a. Po wpisaniu adresu w przegladarce zamiast strony instalatora wyswietla sie kod php (???). Pisalem do administratora serwera, ale chyba mnie olal, bo nie moge sie doczekac odpowiedzi.

    Ze informacji, ktora dostalem od znajomego wynika, ze serwer obsluguje php. Znajomy zlecil administratorowi zainstalowanie bazy danych - jest teraz MySQL4.

    Dziwne to wszystko...

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior PeFik awatar
    Dołączył
    18-02-2007
    Skąd
    Miasto Stu Mostów
    Wpisy
    5 465
    Punkty
    241

    Domyślny what's up doc

    Ziomal wrzuć ...link do strony.

    Moim skromnym zdaniem ...php nie obsługiwany
    Współautor bloga o systemie Joomla! -> blog.elimu.pl < oraz kilku książek i artykułów o tym CMS.

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    21-09-2007
    Wpisy
    14
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez PeFik Zobacz wiadomość
    Ziomal wrzuć ...link do strony.

    Moim skromnym zdaniem ...php nie obsługiwany
    http://www.komed.pl/www/

    W sumie to jestem lajkonik w te klocki, ale tez mi sie wydaje, ze php nie dziala

  5. #4
    Przeglądacz
    Dołączył
    05-09-2007
    Skąd
    Kielce
    Wpisy
    73
    Punkty
    12
    Witam

    1. co masz w katalogu głównym ? - dlaczego Tam nie skopiowałeś wszystkiego?, ja bym tam skopiował wszystko, a istniejącą stronę - jej pliki - przeniósł do innego katalogu. i jeszcze jedna sprawa - jakie atrybuty (CHMOD) ma katalog www na serwerze?

    2. żeby sprawdzić czy i jaką wersje php masz po stronie serwera wystarczy uruchomić plik phpinfo.php
    Jego zawartość może wyglądać tak:
    Kod:
    <?php
         phpinfo();
    ?>
    3. moim skromnym zdaniem to coś pokręciłeś przy wysyłaniu plików na serwer - może kazałeś zmienić wszystkie nazwy plików na małe litery? a może źle są ustawione CHMOD?


    Uzdrawiam

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    21-09-2007
    Wpisy
    14
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez wir100 Zobacz wiadomość

    1. co masz w katalogu głównym ? - dlaczego Tam nie skopiowałeś wszystkiego?, ja bym tam skopiował wszystko, a istniejącą stronę - jej pliki - przeniósł do innego katalogu. i jeszcze jedna sprawa - jakie atrybuty (CHMOD) ma katalog www na serwerze?

    2. żeby sprawdzić czy i jaką wersje php masz po stronie serwera wystarczy uruchomić plik phpinfo.php
    Jego zawartość może wyglądać tak:
    Kod:
    <?php
         phpinfo();
    ?>
    3. moim skromnym zdaniem to coś pokręciłeś przy wysyłaniu plików na serwer - może kazałeś zmienić wszystkie nazwy plików na małe litery? a może źle są ustawione CHMOD?


    Uzdrawiam
    ad.1 Nie moge skopiowac do glownego katalogu istniejacej stronki, poniewaz musi ona funkcjonowac jeszczse przez jakis czas. Dlatego joomla wrzucilem do podkatalogu. Ale przeciez to nie ma zadnego znaczenia jesli chodzi o dzialanie php i uruchomienie instalatora. Stawialem juz stronki w taki sposob na innych serwerach i wszystko chulalo.

    ad.2 Niestety nie widze takiego pliku php Jak sie do niego dostac?

    ad.3 Przy kopiowaniu nic nie pomieszalem. Na ftp-a wrzucilem wszystko poprawnie. A chmod jest ustawiony na 755.

    Administartor mnie olewa, nie odpisuje na moje maile. A ja musze dac odpowiedz znajomemu jaka jest sytuacja ze stronka
    Jeszcze raz barrrrdzo prosze o pomoc w wyjasnieniu, dlaczego nie uruchamia sie instalator! Plllliiiiz

  7. #6
    Przeglądacz
    Dołączył
    05-09-2007
    Skąd
    Kielce
    Wpisy
    73
    Punkty
    12

    Domyślny

    1. co ma funkcjonowanie strony do joomla? Zawsze można a nawet trzeba zostawić starą wersje serwisu w oddzielnym katalogu. Możesz napisać plik index.html z odpowiednim wpisem w sekcji head, który będzie Ci odpalał właściwy index. Poza tym widzę ze stronka jaka teraz wisi to zwykły, statyczny html - jedyny dynamiczny fragment to startowe intro ;) - wiec nie powinno być kłopotów z odnośnikami.

    2. Zawartość pliki phpinfo.php masz już podana, jeśli nie masz pliku to go zwyczajnie napisz, skopiuj na serwer i uruchom (np w ten sposób: http://www.komed.pl/www/phpinfo.php )

    3. katalogi powinny mieć 755, pliki 644
    1. Używanie Internet Explorera jest jak uprawianie sexu bez zabezpieczenia z przygodnie napotkanymi osobami .....
    2. Nie dyskutuj nigdy z idiotą! Najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •