Wstawienie skryptu php na stronę Joomla
Wyniki 1 do 10 z 10

Temat: Wstawienie skryptu php na stronę Joomla

  1. #1
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny Wstawienie skryptu php na stronę Joomla

    Usiłowałem znaleźć rozwiązanie mojego problemu i przyznam, że sporo przeczytałem, jednak zdecydowałem się tu napisać, bo chyba utknąłem na dobre, a sądziłem, że będzie to proste zadanie.
    Problem mój dotyczy wstawienia skryptu php na stronie Joomla, a dokładnie rzecz się ma następująco:
    Prowadzę stronę poświęconą najogólniej mówiąc muzyce i nauce gry i zdarzało mi się korzystać ze strony z muzyka: www.wrzuta.pl, z której sprytnym sposobem udawało się dotychczas ściągać potrzebne mi utwory. Przed paru dniami stosowany sposób przestał działać i dowiedziałem się o stronie na której znalazłem skrypt, napisany przez autora tej strony, umożliwiający ściąganie plików z wrzuty. Z poziomu tej strony można również to robić, jednak była też możliwość pobrania udostępnionego przez autora skryptu. Chciałbym go wstawić na swojej stronie, aby dać szansę swoim użytkownikom do pobierania w celach edukacyjnych muzyczki z wrzuty. W tym momencie nie zastanawiałem się nad stroną legalności tego przedsięwzięcia, chodziło mi wyłącznie o techniczny aspekt tej sprawy.
    Mając gotowy skrypt, usiłowałem go wstawić na stronę i w tym momencie utknąłem. Próbowałem go dodać do artykułu opisującego możliwości korzystania z wrzuty, pobrałem sugerowany na Tutejszym Forum bot rd_addphp, ale za żadne skarby mi się to nie udawało.
    Skrypt jest krótki, do pobrania ze strony:http://www.beldzio.com/pobieranie-plikow-z-wrzuty.freez
    Bardzo proszę o wskazanie sposobu wstawienia go na mojej stronie:
    http://gramsam.pl
    Pozdrawiam
    alex51

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Możliwe, że poprzednio zbyt się rozpisałem, więc ponowię swoja prośbę krócej.
    Proszę o pomoc we wskazaniu sposobu na umieszczenie kody php na stronie
    w joomla. Może to być w artykule lub w każdym innym miejscu.

  4. #3
    Bywalec floyd awatar
    Dołączył
    14-02-2007
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Wpisy
    238
    Punkty
    45

    Domyślny

    Zobacz tutaj. Prawdopodobnie to jest czego szukasz.
    pozdrawiam floyd

    Welcome To The Machine ...

  5. #4
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Dzięki floyd za wskazanie bota, pobrałem go już wcześniej, ale nie umiałem go wykorzystać, a dokładnie nie zrozumiałem podanej tam informacji:
    Stosowanie: Wpisz w nawiasach klamrowych w miejscu, w którym chcesz włączyć plik z kodem php {rdaddphp file=mojeplikiphp/moj_plik.php}. Pliki php winny znajdować się w następującej lokalizacji: /var/www/joomla/mojeplikiphp
    niezrozumiała dla mnie jest podana powyżej lokalizacja.

  6. #5
    Bywalec floyd awatar
    Dołączył
    14-02-2007
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Wpisy
    238
    Punkty
    45

    Domyślny

    Powinno wyglądać to tak:
    W katalogu głównym gdzie masz pliki Joomla tworzysz katalog na skrypty o nazwie np: mojeplikiphp (nazwa przykładowa, może być dowolna). Do tego katalogu wrzucasz skrypt o nazwie np. plik.php
    W odpowiednim miejscu wpisujesz:
    {rdaddphp file=mojeplikiphp/plik.php} gdzie mojeplikiphp - to twój folder utworzony na skrypty a plik.php to skrypt wrzucony do tego folderu.
    pozdrawiam floyd

    Welcome To The Machine ...

  7. #6
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    To jest wyjaśnienie napisane w sposób jakiego oczekiwałem. Bardzo dziękuję floyd i pozdrawiam Cię.

  8. #7
    Bywalec
    Dołączył
    04-04-2007
    Wpisy
    289
    Punkty
    7

    Domyślny

    witam...

    mam problem z tym botem.(rd_addphp) ... niby wszystko jest w porządku, tzn bot zainstalowany, opublikowany .... w odpowiedniej lokalizacji jest katalog z moim skryptem, który chcę mieć w materiale statyczny.... ale jak klikam na link prowadzący do tego materiału statycznego to wyskakuje taki błąd:

    Fatal error: Call to a member function on a non-object in /srv/www/htdocs/web90/html/nazwa_mojej_domeny/mojeplikiphp/mod_jsudoku.php on line 15

    skrypt php wygląda następująco:
    <?php
    /**
    mod_jsudoku for Joomla!
    Author : Bernard Gilly
    Website : http://www.visualclinic.fr
    Date : 12 Nov 2006
    Licence : GNU/GPL
    Copyright Bernard Gilly
    Based on script www.sudoweb.com
    */

    // ensure this file is being included by a parent file
    defined( '_VALID_MOS' ) or die( 'Direct Access to this location is not allowed.' );
    $vtaille = ($params->get( 'vtaille' )!='') ? $params->get( 'vtaille' ) : '-30,330' ;
    $vbody = ($params->get( 'vbody' )!='') ? $params->get( 'vbody' ) : 'FFFFFF' ;
    $vlines = ($params->get( 'vlines' )!='') ? $params->get( 'vlines' ) : 'CECECE' ;
    $vcadre = ($params->get( 'vcadre' )!='') ? $params->get( 'vcadre' ) : '000000' ;
    $vopensingles = ($params->get( 'vopensingles' )!='') ? $params->get( 'vopensingles' ) : 'FF0000' ;
    $vothersingles = ($params->get( 'vothersingles' )!='') ? $params->get( 'vothersingles' ) : '3F1C99' ;
    $vsize = explode(",", $vtaille);
    $vtail = $vsize[0];
    $vheight = $vsize[1];
    $output = '<iframe src="http://www.sudoweb.com/free-webmaster.php?tail='.$vtail.'&coulbody='.$vbody.'& coulinner='.$vlines.'&couldonn='.$vopensingles.'&c oulcadre='.$vcadre.'&coulrep='.$vothersingles.'" ';
    $output .= 'frameborder="0" width="100%" height="'.$vheight.'" scrolling="no">';
    $output .= '</iframe><noscript><a href="http://www.sudoweb.com">Sudoku</a></noscript>';
    echo $output;
    ?>


    na czerwono zaznaczyłam linijkę 15

    proszę o pomoc co oznacza ten błąd.... jak zaradzić temu?

    pozdrawiam
    Dakota

  9. #8
    Debiutant
    Dołączył
    16-08-2008
    Wpisy
    10
    Punkty
    10

    Domyślny

    Nie działa mi ta wtyczka? Zainstalowała się poprawnie, a kiedy wpisuje w artykule
    {rdaddphp file=mojeplikiphp/plik.php} to poprostu wyswsietlaten kod {rdaddphp file=mojeplikiphp/plik.php}. Nic sie nie dzieje!

  10. #9
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    A czy w kodzie przypadkiem nie jest pomiedzy jakimiś <span... <p.... itd itp? Sprawdz to!

  11. #10
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Obawiam się, że pomyliłeś działy, bo ten dotyczy zabytkowej już wersji J! 1.0, a wskazywana przez kolegę strona jest w J!1.5. Opisywane w tym wątku sprawy są również z przeszłej epoki.
    Do osadzenia skryptów w treści artykułów można się posłużyć dodatkami: JInclude lub mod_php czy Sourcerer. Są to dodatki umożliwiające wstawienie pojedynczego kodu html, php, Java Script. Nie obsłużą skomplikowanego pakietu złożonego z kilku skryptów.

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •