Problem z modułem: Ostatnio na forum
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 11

Temat: Problem z modułem: Ostatnio na forum

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    27-09-2007
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    27
    Punkty
    10

    Domyślny Problem z modułem: Ostatnio na forum

    Po zainstalowaniu JoomlaPE z forum wszystko było OK, lecz po kilku godzinach pojawił się problem. W module "Ostatnio na forum" pojawiło mi się coś takiego:
    setQuery($query); $rows = $database->loadObjectList(); //check if there is result if(count($rows) > 0){ for($i=0,$n=count($rows);$i<$n;$i++){ $row = &$rows[$i]; $topic_title = $row->topic_title; if(strlen($topic_title) > $titlelenght){ $topic_title = substr($topic_title, 0, ($titlelenght - 2)) . "..."; } $topic_id = $row->topic_id; echo '+ '; echo ''.$topic_title.""; if($display_time == 1){ if(!empty($title_time_separator)){ echo " " . $title_time_separator; } echo " " . strftime($time_format, $row->topic_time); } if($display_user == 1){ if(!empty($time_user_separator)){ echo " " . $time_user_separator; } echo ' '.$row->topic_poster.""; } echo "
    \n"; } } else { echo '+ No topics found
    '; } ?>

    I co ja mam z tym zrobić?
    Ostanio edytowane przez Ganador : 04-11-2007 18:39 Powód: błąd wpisu

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Bywalec
    Dołączył
    02-08-2007
    Wpisy
    333
    Punkty
    31

    Domyślny

    Wydaje mi się, że w module któryś blok php otwarty jest w krótki sposób tj. <? a nie <?php.
    pozdrowienia,
    Marek K.

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    27-09-2007
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    27
    Punkty
    10

    Domyślny

    Zaczyna się od <?php więc to niestety nie to.
    Dziwię się, że na początku wszystko ładnie działało, a potem coś się zepsuło. Czy mogło coś się samo poprzestawiać w plikach? Ja napewno w nie nie ingerowałem.

  5. #4
    Opiekun forum
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    3 743
    Punkty
    131

    Domyślny

    Kolega kobyliński ma rację, jest to wina otwarcia, poszukaj dokładnie w całym pliku, nie tylko na początku.
    Natomiast możesz też poprosić admina aby zminił short open tag na ON, ale faktycznie było by lepiej aby w pliku to działało

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    27-09-2007
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    27
    Punkty
    10

    Domyślny

    No to chyba właśnie znalazłem przyczynę.
    Przy instalacji Joomli zalecane było ustawienie short open tag na OFF, więc poprosiłem administratora, by te ustawienie zmienił. I chyba właściwie od tamtego momentu pojawił się ten problem, chociaż zupełnie nie skojarzyłem tego faktu, bo nie mam pojęcia o co chodzi.
    Dzięki stone.

    O co właściwie chodzi z tym short open tag?

    P.S. Przeszperałem plik php i faktycznie znalazłem gdzieś w środku jedno <? bez php. Poprawiłem i teraz wszystko ślicznie działa. Dzięki raz jeszcze!
    Ostanio edytowane przez Ganador : 04-11-2007 22:45 Powód: dopisek

  7. #6
    Opiekun forum
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    3 743
    Punkty
    131

    Domyślny

    kwestia jest taka że kod php może się rozpoczynać albo od <?php albo <? z tym że to pierwsze jest bardziej poprawne i zalecane, i jeżeli w kodzie wystapi <? a short open tag jest OFF to wyświetli się kod php na stronie bo nie zostanie wykonany, stąd te dziwne "krzaki" u Ciebie ale faktem jest że powinny się stosować w kodzie <?php

  8. #7
    Bywalec
    Dołączył
    13-02-2007
    Skąd
    Ełk
    Wpisy
    121
    Punkty
    16

    Domyślny

    Mam pytanie, w którym miejscu to sprawdzić czy kod php rozpoczyna się od <? czy <?php.
    Wiem, że pytanie laickie, ale jeśli ktoś by podpowiedział, bo wiedziałem, ale zapomniałem tzn wyleciało mi z głowy to. ten temat
    Robert

  9. #8
    Bywalec
    Dołączył
    02-08-2007
    Wpisy
    333
    Punkty
    31

    Domyślny

    Stwórz dokument np. spr.php, do środka wpisz:
    Kod PHP:
    <?php
    phpinfo
    ();
    ?>
    W tym co Ci się pojawi po uruchomieniu tego dokumentu na serwerze znajdź parametr short_open_tag
    pozdrowienia,
    Marek K.

  10. #9
    Bywalec
    Dołączył
    13-02-2007
    Skąd
    Ełk
    Wpisy
    121
    Punkty
    16

    Domyślny

    Hej, źle napisałem swoje pytanie, parametr short_open_tag to wiem co i jak, mnie chodziło, o to czy w module to należy gdzieś sprawdzić czy gdzieś w ustawieniach należy sprawdzić i gdzie się on znajduje aby sprawdzić czy jest czy jest tam <? czy <?php, bo identyczne "krzaki" mam. A to co napisałeś też się przyda :-)
    Robert

  11. #10
    Bywalec
    Dołączył
    02-08-2007
    Wpisy
    333
    Punkty
    31

    Domyślny

    Musisz przejrzeć kod modułu/komponentu/bota który się wykrzacza.
    pozdrowienia,
    Marek K.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •