Komponent za $$$, Co o tym myślicie?

Pokaż wyniki sondy: Ile byśbył w stanie zapłacić za komponent do Mambo/Joomla?

Głosujących
55. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Nic, wszystko co chce mam za darmo.

    6 10.91%
  • 1 zł, za chęci.

    1 1.82%
  • 5 zł, jeżeli komponent byłby przydatny.

    0 0%
  • 10 zł, nawet.

    6 10.91%
  • 20 i więcej, za dobry komponent.

    42 76.36%
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 25

Temat: Komponent za $$$, Co o tym myślicie?

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    31-10-2005
    Skąd
    Żyrardów
    Wpisy
    8
    Punkty
    10

    Domyślny Komponent za $$$, Co o tym myślicie?

    Witam,
    Chodzi mi po głowie taki pomysł, żeby zrobic komponent i opublikować go nie na licencji GPL, ale za nieduże pieniądze np. 10 zł. Chciałem poznać wasze zdanie co o tym myślicie i jak podchodzicie do tematu. Dziękuje za poważne opinie. Poniżej dodaję ankietkę.
    system tworzący banery z Twoich aukcji Allegro www.krotex.net

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyjadacz nexus246 awatar
    Dołączył
    23-09-2005
    Wpisy
    664
    Punkty
    20

    Domyślny

    Jesli to ma byc komponent do Mambo/Joomla zintegrowany i działający tylko w tym środowisku to imho musi byc GPL.

    Co do ceny.... Zależy za co

    [OT] Twierdzenie ze niejaki okokota jest uzdolniony to bardzo duże nadużycie <lol><lol><lol><lol><lol>

  4. #3
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    A skąd nexusie wziąłęś tę pewność, przekonanie, twierdzenie?
    Licencja Joomla i Mambo mówią

    10. Napisałem komponent, moduł, szablon dla Joomla!. Czy muszę rozprowadzać go na warunkach GPL?
    Nie! GPL pozwala rozwijać oprogramowanie i rozprowadzać rozszerzenia na takich warunkach, na jakich chcesz je rozprowadzać. Możesz wybrać dowolną licencję.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  5. #4
    Wiarus Dylek awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    2 864
    Punkty
    70

    Domyślny

    Znajac wrodzony wstret ludzikow do placenia za cokolwiek obawiam sie ze milionerem to Ty jeszcze dlugo, dlugo nie bedziesz
    Mowie to na podstawie chociazby tego, ze wiekszosc woli meczyc sie i pocic na serwerach z np. safe_mode, ale ZA DARMO, niz wydac 4 (!!) PLN na miesiac i miec profesjonalny hosting.

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    21-09-2005
    Wpisy
    1
    Punkty
    10

    Domyślny polemika

    Cytat Wysłane przez Dylek
    Znajac wrodzony wstret ludzikow do placenia za cokolwiek obawiam sie ze milionerem to Ty jeszcze dlugo, dlugo nie bedziesz
    Mowie to na podstawie chociazby tego, ze wiekszosc woli meczyc sie i pocic na serwerach z np. safe_mode, ale ZA DARMO, niz wydac 4 (!!) PLN na miesiac i miec profesjonalny hosting.
    No to będzie na dzień dobry polemika:
    "Wstręt do płacenia" to mają [i owszem] ale chyba tylko ludziki [uczniowie szkół średnich, studenci, i ogólniej -ci, którzy się jedynie na własne potrzeby bawią joomla czy mambo].
    Z tego co wiem [a czasami trochę wiem] to na forach joomla [wczesniej mambo] przewijają się również osoby, które włączyły joomlę do listy wykorzystywanych narzędzi w firmie.
    Ci płacą.
    Sam płacę.
    Mnie płacą.
    ... i to nie 20 zł

    To już nie jest zabawka do tworzenia domowej strony rodziny Kowalskich, zaczyna się kroić porządny system
    chociaż zapewne osób wykorzystujących joomlę do zabawy wciąż będzie dużo więcej niż takich jak moja skromna osoba to jesteśmy!

  7. #6
    Wyjadacz nexus246 awatar
    Dołączył
    23-09-2005
    Wpisy
    664
    Punkty
    20

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun
    A skąd nexusie wziąłęś tę pewność, przekonanie, twierdzenie?
    Powiedzmy opinię, pewności nie mam bo prawnikiem nie jestem i się nie upieram. Przedstawię swoją interpretacją kawałka GNU GPL. Cytaty z Zasady i warunki kopiowania, rozpowszechniania i modyfikowania punkt 2, http://www.gnu.org.pl/text/licencja-gnu.html.

    Mianem "Program" określam cały skrypt Mambo/Joomla.

    Możesz modyfikować swoją kopię czy kopie Programu oraz dowolne jego części, tworząc przez to pracę opartą na Programie, jak również kopiować i rozprowadzać takie modyfikacje i pracę na warunkach podanych w pkt.1 powyżej - pod warunkiem przestrzegania całości poniższych wymogów:

    a. (...)

    b.
    Musisz doprowadzić do tego, aby każda rozpowszechniana lub publikowana przez ciebie praca, która w całości lub części zawiera Program, albo pochodzi od niego lub jego części, była w całości i bezpłatnie licencjonowana dla wszelkich stron trzecich na warunkach niniejszej Licencji.
    Z reguły komponenty/moduły wykorzystują API Programu, co moim zdaniem jest równoznaczne z tym że "zawierają Program" czyli odpowiednie klasy Programu.

    Może się jednak faktycznie zdażyć, że nie zawierają. Wtedy:

    c. (...)

    Niniejsze wymogi odnoszą się do zmodyfikowanej pracy jako całości. Jeśli dające się ustalić sekcje danej pracy nie pochodzą od Programu i mogą być racjonalnie uważane za samodzielne i odrębne same w sobie, to niniejsza Licencja i jej warunki nie mają zastosowania do takich sekcji przy rozprowadzaniu ich przez ciebie jako odrębne prace. Jeśli jednak rozprowadzasz je jako część całości, będącej pracą opartą na Programie, rozpowszechnianie tej całości musi być dokonywane na warunkach niniejszej Licencji, której zezwolenia dla innych licencjobiorców rozciągają się w całej szerokości na tę całość, a tym samym i na każdą indywidualną jej część, niezależnie od jej autorstwa.
    Nie jestem przekonany czy moduły/komponenty/szablony przeznaczone dla Prgoramu mogą być uważane za odrębne i samodzielne same w sobie.

    Dlatego też intencją tego fragmentu nie jest roszczenie sobie praw albo podważanie twych praw do pracy napisanej w całości przez ciebie. Chodzi nam raczej o korzystanie z prawa kontrolowania dystrybucji pochodnych i zbiorowych prac opartych na Programie.
    Komponent/moduł są moim zdaniem pochodnymi Programu.

    I jeszcze jedno: samo tylko połączenie z Programem (lub z pracą opartą na Programie) innej pracy - nie opartej na Programie, w ramach wolumenu nośnika przechowywania lub dystrybucji, nie powoduje objęcia takiej pracy zakresem niniejszej Licencji.
    Moim zdaniem komponenty/moduły są oparte na Programie.

    Licencja na której jest rozprowadzanu Program w żadnym miejscu nie mówi to co napisałeś. Jest to tłumaczenie faka i interpretacja, która wg mojej opinii jest błędna

  8. #7
    Wyjadacz nexus246 awatar
    Dołączył
    23-09-2005
    Wpisy
    664
    Punkty
    20

    Domyślny

    hehehe, dobre to z SAFE MODE ale takie są fakty. A co do kawałków dla firmowych stron to musiałoby byc coś extra

  9. #8

    Domyślny

    jak zrobisz jakiś "innowacyjny" mod, który jest powszechnie potrzebny, zwłaszcza jakimś dużym firmom, to możesz dostać jednorazowo o wiele większą kwotę... ale zazwyczaj takie firmy mają swoich informatyków, którzy im robią takie rzeczy...

  10. #9

    Domyślny

    @gron rob to sie sprzedaje nawet niezle i nie za 20 pln !
    @Sterydziomal mylisz nie wszyscy firmowi informatycy napisza nowy modul
    mistudio.mobi

  11. #10
    Bywalec
    Dołączył
    22-10-2005
    Wpisy
    109
    Punkty
    12

    Domyślny

    Ostatnio w ofercie jednej firmy widziałem opensourcowy niby sklep osCommerce za... 250 złotych! Była to specjalna wersja - z poprawionymi błędami, dodanymi nowymi możliwościami i ekstra modułami. Wystarczyło to zainstalować za serwerze i rozpocząć handel. Przypuszczam, że za tą cenę znaleźliby się także nabywcy zrobionej na podobnej zasadzie Joomli Plus.

    *) Witaj na forum! A gdzie Twój firmowy awatarek z kufelkiem? ;-)

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •