Komponent za $$$, Co o tym myślicie? - Strona 2

Pokaż wyniki sondy: Ile byśbył w stanie zapłacić za komponent do Mambo/Joomla?

Głosujących
55. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Nic, wszystko co chce mam za darmo.

    6 10.91%
  • 1 zł, za chęci.

    1 1.82%
  • 5 zł, jeżeli komponent byłby przydatny.

    0 0%
  • 10 zł, nawet.

    6 10.91%
  • 20 i więcej, za dobry komponent.

    42 76.36%
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Wyniki 11 do 20 z 25

Temat: Komponent za $$$, Co o tym myślicie?

  1. #11

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Joomla User
    ...Witaj na forum! A gdzie Twój firmowy awatarek z kufelkiem? ;-)
    a jest i kufelek i fotka ale chyba admin nie wlaczyl opcji avatarkow
    mistudio.mobi

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Opiekun forum
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    3 743
    Punkty
    131

    Domyślny

    Witam. Avatarki włączone tylko obrazek ustawiles jako obrazek profilu a nie emblemat

  4. #13

    Domyślny

    tak ale u mnie nie dzial opcja edycji emblematu ;(
    mam wlaczona opcje jako zaznaczone i nic wiecej
    i w IE i w mozilli

    #stone dzieki ;)
    Ostanio edytowane przez jacaka : 03-12-2005 13:04 Powód: Emblemat ustawiony:)
    mistudio.mobi

  5. #14
    Przeglądacz
    Dołączył
    06-07-2006
    Wpisy
    60
    Punkty
    7

    Domyślny

    No rob tylko potem cene w miare niska daj bo jak masz zarobic to zarobisz ale musi to byc dobry mod,component i uzyteczny
    a dzieki masie ale patrz globalnie na to co wykonasz na bank zarobisz...

    moja sugestia rob w jezyku tez eng, de, it, fr, tam jest rynek o wiele bardziej oplacalny i trzymaj sie tej zasady waluty np. 10zl ,10$, 10 EURO, ( 10- oczywiscie cena do twojego uzgodneinia ) zycze sukcesu.

  6. #15
    Wiarus idek awatar
    Dołączył
    29-04-2007
    Skąd
    Tychy
    Wpisy
    1 430
    Punkty
    57

    Domyślny

    ja równiez jestem za.. jesli zrobisz cos dobrego to pewnie ze sie kupi.. wiesz byle to nie był klon tego co juz jest i można dostac za friko..

    fajnie jakbyś wymyslił coś nowego

    (P.S. do kupująch .. dajcie znac jak ktoś to na RS wrzuci.... joke ;) ) ale bądź, co bądź pewnie sie to tam znajdzie.. byle nie za szybko i byle Cie to nie zniechęciło, ale trzeba sie z tym liczyc..

    powodzenia i pochwal się jak coś napiszesz! wiesz tym bardziej jeśli nie masz nic innego kreatywnego do robienia, to lepiej napisac a nie zarobic, niż nic nie zrobic i nie zarobic, takie moje zdanie
    sprzedajacastrona.pl - mój najnowszy projekt, zapraszam wszystkich zainteresowanych zwiększeniem konwersji, Joomlą!, PrestaShop i innymi.

  7. #16
    Bywalec
    Dołączył
    28-10-2006
    Wpisy
    116
    Punkty
    11

    Domyślny

    wszystko kwestia ceny i co to by było?
    A masz już może coś zrobione?

    Z całą pewnością odbiorców jakiś znajdziesz i może majątku nie zarobisz, ale za nakład pracy nie stracisz.
    Wodotryski* kupią amatorzy, skomplikowane wieksze lub duże projekty z pewnością firmy lub zamożni amatorzy.
    * wodotrysk - coś fajnego nie koniecznie funkcjonalnego

  8. #17
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    A żecie odświeżyli starocie.... No ale może się "winny" odezwie
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  9. #18
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    1. Zachowanie integralności, pomimo uzycia narzędzi zewnętrznych
    Musisz doprowadzić do tego, aby każda rozpowszechniana lub publikowana przez ciebie praca, która w całości lub części zawiera Program, albo pochodzi od niego lub jego części, była w całości i bezpłatnie licencjonowana dla wszelkich stron trzecich na warunkach niniejszej Licencji.
    Rozszerzenie do Joomla nie pochodzi od Joomla i nie jest jego częścia, ponieważ nie wykorzystujemy kodu a jedynie nakazujemy programowi uzycie narzędzi z innego programu.
    Jeżeli przygotowuję projekt wnętrza [kanalizacji / instalacji dla] domu zbudowanego przez kogoś innego, to mój projekt jest osobnym przedmiotem ochrony przez prawo autorskie.
    Jeżeli piszę program działający tylko pod Windows i uzywający wbudowanych funkcji systemu, to również moje dzieło stanowi ntegralną całość.
    Pliki inkludowane są generalnie narzędziami niezbędnymi do pracy i o ile nie chcemy opatentować modułu newsów który po prostu inkluduje inny moduł newsów to cały czas jesteśmy autorami "unikatowego" dzieła. Inaczej wpadliby w tarapaty wszyscy: autorzy dzwonków do nokia, kołpaków do volksvagena, uniwersalnych tuszy do drukarek, nakładek na autocada, skór do winampa itp (to sa wszystko "dzieła" których unikalności nie da się zaprzeczyć, przez co stanowią przedmiot ochrony a jednocześnie nie mogą w pełni funkcjonować bez współpracy z dziełami innych autorów).
    2. Czy to dzieło, czy usługa ?
    Niniejsze wymogi odnoszą się do zmodyfikowanej pracy jako całości. Jeśli dające się ustalić sekcje danej pracy nie pochodzą od Programu i mogą być racjonalnie uważane za samodzielne i odrębne same w sobie, to niniejsza Licencja i jej warunki nie mają zastosowania do takich sekcji przy rozprowadzaniu ich przez ciebie jako odrębne prace. Jeśli jednak rozprowadzasz je jako część całości, będącej pracą opartą na Programie, rozpowszechnianie tej całości musi być dokonywane na warunkach niniejszej Licencji, której zezwolenia dla innych licencjobiorców rozciągają się w całej szerokości na tę całość, a tym samym i na każdą indywidualną jej część, niezależnie od jej autorstwa.
    Ten fragment teoretycznie skreśla mozliwość powszechnego płatnego publikowania przerobionych wersji Joomla, jednak wciąż można to robic na mocy indywidualnych umów, w których opłatę pobiera się za wykonanie _usługi_ modyfikacji ale umowa ta wciąż może podlegać 50% kosztom uzyskania przychodu, przynależnym pracom "autorskim". Zmodyfikowany system/dodatek nie podlega odsprzedaży praw autorskich, ponieważ nie stanowi unikatowego dzieła i nie powinniśmy go obejmować gwarancją a jedynie klauzulą o "wykonaniu w zgodzie z dobra praktyką programistyczną i zaleceniami dla tego API oraz usunięciu wszelkich znanych nam błędów".
    Ważne: klient nie może zostac pozbawiony prawa do upublicznienia zmodyfikowanej wersji, odsprzedaży, uzycia na wielu stanowiskach itp. Żeby taką ochronę zapewnić, trzeba przepisać kod po swojemu (klasę, komponent itp) - tak, żeby mogła stanowić zdatną do wydzielenia, autorską całość, której ochrona została już wyjaśniona w p1.
    3. Bez paranoi
    Komponent/moduł są moim zdaniem pochodnymi Programu.
    Wkład nie jest pochodną długopisu. Możesz wyprodukować taki długopis, który przyjmuje tylko specjalnie ukształtowane wkłady ale nie możesz zastrzec tego kształtu, jeżeli jedynym wyznacznikiem jego unikalności jest pasowanie do Twojego długopisu. Jeżeli wymyślisz taki mechanizm współpracy wkładu z długopisem, który przedstawia soba coś wymagającego ochrony, ze względu na unikalne rozwiązanie techniczne, i mechanizm tkwi zarówno w długopisie jak i we wkładzie to możesz zastrzec oba "kształty". W przeciwnym wypadku zabronione byłoby dorabianie kluczy, sprzedaż nieoryginalnych obudów do telefonów, czy uniwersalnych pilotów telewizyjnych.
    Oczywiście autorzy próbuja sie bronić innymi metodami:
    - utrata gwarancji w wypadku użycia nieoryginalnych (tuszy, ładowarek, gaźnika)
    - takie skomplikowanie współpracy komponentów danego dzieła, które skutecznie odstrasza producentów części nieoryginalnych
    Nie zapominajmy jednak, że dopóki nasze "dzieło" posiada unikatowy charakter i korzysta z innych dzieł "narzędziowo", to będzie osobno chronione. Tak naprawdę dodatki do Joomla moga współpracowac z każdym API, które zapewni odpowiednie metody i jako zywo nie ma w Joomla, żadnych metod publicznych, które nie są do zastąpienia i tu przychodzi nam z pomocą ustawa:
    http://isip.sejm.gov.pl/servlet/Sear...19940083Lj.pdf

    Ochroną objęty może być wyłącznie sposób wyrażenia; nie są objęte ochroną

    odkrycia, idee, procedury, metody i zasady działania oraz koncepcje matematyczne.


  10. #19
    Nowicjusz
    Dołączył
    09-06-2006
    Wpisy
    21
    Punkty
    10

    działania matematyczne

    Zapłacę Ci 10 zł a może i 20 za komponent, który pozwoli mi w artykule umieścić coś na kształt arkusza kalkulacyjnego...chcę na bierząco liczyć koszty.
    Pozdrawiam
    Wanda

  11. #20
    Wiarus idek awatar
    Dołączył
    29-04-2007
    Skąd
    Tychy
    Wpisy
    1 430
    Punkty
    57

    Domyślny

    ooo za taką kasę, to chyba nawet ja zakupie kilka ksiązek z USA płacąc za przesyłke 45$ i poświęcę kilka miesięcy na naukę php i progromowania pod Joomlą! napewno się do Ciebie odezwę Wando, pozdrawiam i życzę cierpliwości!


    ... litości...
    sprzedajacastrona.pl - mój najnowszy projekt, zapraszam wszystkich zainteresowanych zwiększeniem konwersji, Joomlą!, PrestaShop i innymi.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •